Reklama

Niedziela Legnicka

Wielkopostne nauczanie Biskupa legnickiego

Przez refleksje odnoszące się do zapisów Ewangelii, stwarza wiernym okazję do głębszego zrozumienia i przeżycia męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

2021-02-23 11:01

diec.legnicka

Cykl pt. „Inspiracje pasyjne” ukazuje się w kolejne niedziele Wielkiego Postu na kanale YouTube „Zaginione owce”.

W pierwszej katechezie wprowadzającej bp Kiernikowski wskazywał, że to, co dokonało się w życiu Jezusa, było zaplanowane i zapowiedziane w planach Boga. – Jezus jest objawieniem się mocy Boga w kontekście krzyża. W ten sposób realizuje się to, co zostało zapowiedziane już w raju, w odniesieniu do walki pomiędzy szatanem a potomstwem Niewiasty i zwycięstwa. To jest klucz. Jezus wchodzi jako potomek Niewiasty w tę mękę, przez którą dokonuje się pozbawienie mocy szatana – mówił biskup w katechezie.

Reklama

Podkreśla, że Jezus wchodzi w to świadomie i dobrowolnie, abyśmy również i my przechodzili przez nasze życie z tym bogactwem, zwłaszcza kiedy przychodzą sytuacje przeciwne, kiedy przychodzi krzyż czy cierpienie. Jezus przyszedł po to, aby śmiertelnym dać okazję wykorzystania tego, co jest im przeciwne oraz dochodzenia do właściwej relacji z Bogiem, z samym sobą i bliźnimi.

Drugi cykl katechez związany jest z przygotowaniem katechumenów do przyjęcia sakramentów Kościoła, co dokona się podczas Wigilii Paschalnej. W diecezji legnickiej do tego wydarzenia przygotowuje się pięcioro dorosłych. W 1 niedzielę Wielkiego Postu w katedrze miał miejsce obrzęd wpisania ich imion do księgi. Przed Eucharystią bp Kiernikowski wygłosił katechezę poświęconą tej tematyce, transmitowaną w mediach społecznościowych. Mówił w niej o sensie chrześcijaństwa i sensie wiary paschalnej.

– Zachęcam do duchowego wspierania tych osób, a także do uczestniczenia wraz z nimi w kolejnych celebracjach i katechezach III, IV i V niedzieli Wielkiego Postu w naszej katedrze – zaprasza bp Kiernikowski.

Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Niedzieli legnickiej

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#NiezbędnikWielkopostny: Idziemy ze św. Józefem

Życie to droga. Często pełna wyrw, nierówności, zakrętów. Iść nią nie jest łatwo. Wielki Post to także droga. Czterdziestodniowa droga wyzbywania się złych przyzwyczajeń, odrzucania grzechu i walki ze swoim charakterem. Ponadczterdziestodniowa droga ku Życiu, ku Zbawieniu. Aby prawdziwie zmartwychwstać, najpierw trzeba prawdziwie umrzeć. Uśmiercając grzech, rodzimy miłość. Zapominając o sobie, przypominamy sobie o Bogu i bliźnich.

#NiezbędnikWielkopostny to Twoja pomoc w niełatwej drodze Wielkiego Postu. W tym roku nie idziemy sami. Idziemy ze św. Józefem. To jak, zostajesz w miejscu czy idziesz z nami?

CZYTAJ DALEJ

Na granicy życia. Hospicjum w Lubartowie

2021-03-08 11:20

Archiwum

Hospicjum to miejsce, gdzie ludzie rodzą się dla nieba.

Dzieło, któremu patronuje św. Anna i śp. ks. Andrzej Tokarzewski, można zamknąć w pokaźnych liczbach. Przez 13 lat działalności przez hospicjum przewinęło się 4 tysiące chorych. Jednak dobra, które przez serca ludzi płynie wartkim strumieniem, nie sposób zmierzyć. Chorzy i ich rodziny, lekarze i pielęgniarki, wolontariusze i kapelani tworzą duchową rodzinę, złączoną mocnym węzłem miłości.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent podpisał ustawę w sprawie czternastej emerytury

2021-03-08 15:31

[ TEMATY ]

emerytura

Andrzej Duda

wpolityce.pl

Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek ustawę w sprawie czternastej emerytury. Rząd szacuje, że dodatkowe świadczenie jesienią otrzyma ok. 9,1 mln osób, z czego 7,9 mln seniorów dostanie wypłatę w pełnej wysokości, czyli równą minimalnej emeryturze.

Czternaste świadczenie ma być wypłacane w listopadzie w wysokości minimalnej emerytury (1250,88 zł brutto).

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję