Reklama

Niedziela Wrocławska

Odkryć skarb wraz siostrami Salezjankami

Wielki Post to świetna okazja, aby powiększyć swoje horyzonty w poznawaniu ludzi Kościoła. Jedną z nich jest św. siostra Maria Dominika Mazzarello, pierwsza przełożona Instytutu Córek Maryi Wspomożenia Wiernych.

2021-02-23 12:40

screen

W każdą środę Wielkiego Postu na stronie Facebookowe umieszczane będą filmiki

Jest to propozycja skierowana do ludzi młodych, uczących się w szkołach, studentach, młodych - pracujących. Treści, które chcemy przekazać są dla osób poszukujących Pana Boga lub chcących w siebie “zainwestować” lub przejść drogę wielkopostną - mówi s. Joanna Wojciechowska, FMA.

Reklama

Częstotliwość umieszczanych treści nie jest przypadkowa - Wiele osób przez swoje obowiązki nie ma czasu słuchać codziennych konferencji. Dlatego więc nasza propozycja “Ukryty Skarb” ukazuje się w każdą środę. Pierwszy z nich opublikowany został w Środę Popielcową. Łącznie w Wielkim Poście mamy 7 śród i tyle też będzie naszych filmików. - zaznacza s. Joanna.

Treści, które przekazują siostry dotyczyć będą życia św. s. Marii Dominiki Mazzarello - Święta Maria Dominika jest współzałożycielką Instytutu Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych. Nasza założycielka nie jest świętą aż tak bardzo znaną - poza środowiskami salezjańskimi. S. Maria Dominika także miała wiele wydarzeń w swoim życiu, które doprowadziły ją do świętości. Była osobą bardzo prostą, a jednak Pan Bóg się nią posłużył dla wielkiego dzieła. - mówi s. Joanna Wojciechowska.

Filmiki, które przygotowują siostry Salezjanki są według ustalonego klucza - Przed Wielkim Postem zrodziła się we mnie myśl, aby tę drogę formacyjną dla ludzi młodych zaproponować w kluczu. W tym czasie jesteśmy wpatrzeni w Jezusa Chrystusa, a święci są nam pomocą. Filmik rozpoczyna się od jakiegoś wydarzenia z życia św. s. Marii Dominiki Mazzarello. Jest to nakreślenie sytuacji, trudnej, kryzysowej, którą można porównać do jednej ze stacji drogi krzyżowej Pana Jezusa (Pierwszy z nich można obejrzeć tutaj). Następnie pokazuję dobro, które wyniknęło z danej sytuacji w życiu naszej świętej założycielki. Każdy filmik kończy się konkretnym zadaniem do wykonania - wyjaśnia siostra salezjanka.

Reklama

Nazwa tej serii nie jest przypadkowa - Staram się pokazać młodzieży, że w tych wszystkich trudnych sytuacjach jest ukryty skarb. Stąd też taki tytuł ma ten cykl - tłumaczy s. Joanna.

Do oglądania filmików można dołączyć w każdej chwili - Każdy z tych filmików jest w jakimś sensie autonomiczny, a z drugiej strony połączony - Gdy ktoś obejrzy jeden filmik będzie wiedział o co chodzi, ale oglądając wszystkie to zostanie zauważona pewna całość - najpierw jest zaproszenie Ducha Świętego, nawiązanie relacji z Maryją, zastanowić się nad obrazem Boga, uczynienie rachunku sumienia itd. - mówi s. Joanna Wojciechowska.

Punktem kulminacyjnym każdego filmiku jest wspólna modlitwa - Kończymy modlitwą w intencji młodych przez wstawiennictwo św. Marii Dominiki Mazzarello. Chcemy prosić o jej wstawiennictwo - zaznacza s. J. Wojciechowska

Mimo, że osobą przewodnią po drogach Wielkiego Postu jest s. Maria Dominika Mazzarello, to tak naprawdę, największym skarbem jest Jezus Chrystus - jego śmierć i zmartwychwstanie.

Filmiki ukazywać się będą na stronie internetowej: http://cmw.osw.pl/ , Facebooku czy Instagramie 

Siostra Joanna zaznacza, że dzieło to powstaje dzięki zaangażowaniu wielu sióstr ze Zgromadzenia Córek Wspomożycielki Wiernych - Inspektorii wrocławskiej, które doradzają, pomagają w nagrywaniu, montażu, produkcji.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek: człowieczeństwo Jezusa uczy nas modlitwy do Ojca i Ducha Świętego

2021-03-03 09:27

[ TEMATY ]

papież Franciszek

youtube.com/vaticanmedia

Człowieczeństwo Jezusa otwiera nas na relacje istniejące między Ojcem, Synem i Duchem Świętym i pozwala nam nieco przeczuć z ogromu miłości trzech Osób Boskich – stwierdził papież podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Była ona transmitowana przez media watykańskie z biblioteki Pałacu Apostolskiego.

Ojciec Święty podkreślił, że Pan Jezus otworzył dla nas Niebo i wprowadził nas w relację z Bogiem. Wskazał na ograniczoność człowieka i jego nieumiejętność modlitwy czy też zagubienia w obliczu Boga. „Dialog z Bogiem jest łaską: nie jesteśmy jej godni, nie mamy prawa się domagać, «utykamy» z każdym słowem i każdą myślą... Ale Jezus jest bramą, która się otwiera” – stwierdził Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

#13 - Nie doprowadzaj do rozłamu! [Gwoździe w Krzyżu]

2021-03-03 09:00

screen

Zapraszamy przez wszystkie dni Wielkiego Postu na codziennie rozważania pt.: "Gwoździe w Krzyżu"

Jest to cykl rozważań przygotowany przez ks. Piotra Szczypiora i ks. Łukasza Romańczuka. Od poniedziałku do soboty o godz. 9:00 na kanale YouTube "Niedzieli Wrocławskiej" emitowany będzie nowy odcinek, który będzie nawiązywał do tematu pokuty, nawrócenia i autorefleksji.

CZYTAJ DALEJ

Fundacja Małych Stópek: akcja „Wielkopostne Porządki”

2021-03-03 20:33

[ TEMATY ]

Fundacja Małych Stópek

apel o pomoc

Adobe Stock

W Wielkim Poście Fundacja Małych Stópek zaprasza, by dać coś z siebie bezinteresownie drugiemu człowiekowi. Dlatego organizuje akcję „Wielkopostne Porządki”.

„Do Świąt Wielkanocnych chcemy zdążyć zaopatrzyć domy pomocy społecznej w całej Polsce w niezbędną do przedświątecznych porządków chemię gospodarczą. Niby nic, a jednak wiele i praktycznie, zważając na potrzeby tego typu placówek” - wyjaśnia szczecińska organizacja.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję