Reklama

Niedziela Wrocławska

Ekstremalnie wokół Ślęży

Przed nami kolejna edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Wśród nowych propozycji jest trasa dookoła Ślęży.

Facebook EDK

- Jako datę EDK z Góry Ślęży wyznaczyliśmy 19 marca. Data nie jest przypadkowa. Chcieliśmy, aby ten trud drogi krzyżowej komponował się z dniem uroczystości św. Józefa - mówi Natalia Kowcz, lider rejonu.

Aby uczestniczyć w EDK dookoła Ślęży należy najpierw wejść na górę i tam o godz. 18:00 odprawiona zostanie Msza św. - Eucharystia będzie sprawowana przez ks. Jakuba Bartczaka, następnie po błogosławieństwie każdy uda się na trasę EDK - opowiada Natalia.

Reklama

Zakończenie EDK przewidziane jest w Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach - Można powiedzieć, że nasza trasa oddana jest pod opiekę Matki Bożej. Rozpoczynamy w kościele pw. Nawiedzenia NMP a kończymy w Sanktuarium jej poświęconym - zaznacza liderka rejonu.

Trasa, która została wyznaczona jest bardzo różnorodna - Sam fakt wejścia na Ślężę jest małym wyzwaniem. Zastanawialiśmy się czy rozpocząć u podnóża Ślęży czy na górze. Ostatecznie uznaliśmy, że w tym roku rozpoczniemy w kościele na szczycie, a w przyszłym roku ewentualnie dodamy następną trasę, która kończyć się będzie na Ślęży. Wyznaczają trasę pozwoliliśmy sobie na małe urozmaicenia. Po zejściu żółtym szlakiem w kierunku Tąpadła iść będziemy drogą asfaltową, później pojawią się drogi polne i leśne - opisuje N. Kowcz.

Trasa przebiegać będzie przez dwie diecezje: wrocławską i świdnicką - Można powiedzieć, że jest to trasa międzydiecezjalna. Dlatego do udziału zapraszamy nie tylko osoby z terenu naszej archidiecezji - zachęca Natalia.

Reklama

W trakcie przygotowań trasa uległa zmianie - Początkowo podawaliśmy, że trasa liczyć będzie 37 km. Jednak po sprawdzeniu okazało się, że jedna droga jest nie do przejścia. Stąd też nastąpiło wydłużenie o 2 km - opowiada liderka rejonu. 

Wśród miejscowości, które znalazły się na mapie EDK dookoła Ślęży są: Tąpadła, Wiry, Mysłaków, Sady, Biała, Sobótka, Księginice Małe, Przemiłów, Sulistrowice.

Aby uczestniczyć w EDK z Góry Ślęży należy zapisać się poprzez stronę EDK.

2021-02-25 09:55

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Głoście Miłosierdzie Boże!

Niedziela legnicka 17/2003

Materiały prasowe

Z ubogiej, chłopskiej, wielodzietnej i bardzo pobożnej rodziny Kowalskich wywodzi się chyba najbardziej znana dziś na całym świecie polska Święta. Siostra Maria Faustyna od Najświętszego Sakramentu, zwana apostołką, szafarką, orędowniczką i sekretarką Bożego Miłosierdzia, na nowo odkryła współczesnemu człowiekowi najważniejszy z Boskich przymiotów.

Ta jedna z największych mistyczek Kościoła katolickiego, obdarzona darami kontemplacji, wizji, objawień, proroctwa, czytania w duszach ludzkich i rzadko spotykanym darem mistycznych zaślubin, dzieli się z nami łaską głębokiego poznania tajemnicy Bożego Miłosierdzia.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. dr Mirosław Nowak, dyrektor Muzeum Archidiecezji Warszawskiej

2021-04-12 11:20

Łukasz Krzysztofka

Ks. dr Mirosław Nowak kanonik, rezydent w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na Nowym Mieście, archidiecezjalny konserwator zabytków i dyrektor Muzeum Archidiecezji Warszawskiej

Ks. dr Mirosław Nowak kanonik, rezydent w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na Nowym Mieście, archidiecezjalny konserwator zabytków i dyrektor Muzeum Archidiecezji Warszawskiej

W nocy z 11 na 12 kwietnia, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł ks. dr Mirosław Nowak, dyrektor Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, historyk sztuki, konsultor Rady Episkopatu Polski ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego.

To dzięki niemu muzeum zyskało nową siedzibę w dawnym Domu Dziekana przy Archikatedrze Warszawskiej. Zadbał też o konserwację średniowiecznego Krucyfiksu Baryczków, o którym mówił, że to “warszawski odpowiednik krucyfiksu królowej Jadwigi na Wawelu”. Opiekował się kolekcją dzieł sztuki przekazaną przez Zbigniewa i Janinę Porczyńskich. Był m.in. archidiecezjalnym konserwatorem zabytków.

CZYTAJ DALEJ

Miłosierdzie to wszystko

2021-04-12 15:18

[ TEMATY ]

Radomsko

bp Andrzej Przybylski

Święto Miłosierdzia Bożego

Parafia Miłosierdzia Bożego

Damian Krawczykowski/Niedziela

„Miłosierdzie to nie tylko fragment naszej pobożności, ale to wszystko!” – słowami św. Jana Pawła II bp Andrzej Przybylski przywitał wiernych z parafii Miłosierdzia Bożego w Radomsku w dniu święta parafii.

Uroczysta Eucharystia w Niedzielę Bożego Miłosierdzia była wielką uroczystością. Oprócz parafialnego odpustu były to bowiem dzień bierzmowania młodzieży, 25. rocznica konsekracji kościoła, a także okazja do poświęcenia nowej monstrancji i wozu strażackiego lokalnej OSP. Proboszcz ks. Adam Szwedzik wraz z przedstawicielami parafian wyrazili wielką wdzięczność za dar tak wielu ważnych uroczystości.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję