Reklama

Niedziela Wrocławska

#28 - Wspomnienie Pielgrzyma

Zapraszamy na 28. część pielgrzymkowych wspomnień Bogumiły Cichockiej z gr. 14, Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. Dziś prezentujemy fragment kroniki z 10 sierpnia 2005 roku (Wejście na Jasną Górę ).

www.14-stka.pl

Bogumiła Cichocka podczas pisania kroniki pielgrzymkowej

Bogumiła Cichocka podczas pisania kroniki pielgrzymkowej

6:00 - Janusz (mąż) przyjechał po mnie do Helenki z mamą i Marysią.

6:30 - Pobudka

Reklama

7:00 - Jesteśmy na polu namiotowym obok kościoła. Jest tam przepiękna kapliczka Matki Bożej. Chcieliśmy ją upamiętnić na zdjęciu. Po zrobieniu zdjęć, Janusz odwiózł mamę i Marysię na Jasną Górę, a ja idę do swoich współbraci i sióstr pielgrzymkowych, aby wyruszyć na ostatni etap pieszej pielgrzymki na Jasną Górę do ukochanej Matki Bożej naszej.

7:30 - Wyjście, śpiew, modlitwa poranna, Godzinki. W pielgrzymce są różne sytuacje. W nocy została wzięta do szpitala jedna z sióstr. Trudno, to jest pielgrzymka i nie każdy ma wystarczająco zdrowia i sił. Pielgrzymka to niesienie krzyża. Każdy ma swój krzyż. Modlitwa o jej zdrowie, aby mogła jak najszybciej wrócić do domu. Śpiew popularnych starych pieśni maryjnych, śpiew, zabawa. Zbliżamy się do Jasnej Góry.

Prezentacja:

Reklama

Przewodnikiem grupy 14 - naszej, jest ksiądz Mariusz Dębski. Oprócz niego księża: Sławek, Marcin, brat zakonny Ryszard Kasprzak. W naszej grupie najstarsza jest siostra Ludwika - 69 lat. Najmłodszy brat Tomasz - 4 lata. Po Pielgrzymce Wrocławskiej wchodziła Pielgrzymka Świdnicka z przewodnikiem ks. Romualdem Brudnowskim. Na uroczystej Mszy św. był abp Marian Gołębiewski

11:20 - Msza św. Przewodniczy jej metropolita wrocławski ks. abp Marian Gołębiewski. Księża i pielgrzymi 25. PPW i 2. Świdnickiej Pielgrzymi przyzwyczailiśmy się jak przy sercu Maryi bije nasze serce. Gdy czujemy to bicie to radujemy się, gdy tego nie czujemy, to trzeba się tym przejąć - tam mówił Jan Paweł II.

Jasna Góra to wieczernik narodu. Jesteśmy w wieczerniku, by powiedzieć - Zostań z nami Panie. Jesteśmy zaproszeni, aby na ołtarzu z chlebem i winem złożyć nasze ofiary i intencje. Wielka jest moc Eucharystii. Na Jasnej Górze uczymy się przeżywać z Matką Święta Eucharystię.

Życzenia, aby każdy z nas słyszał głos Matki - “Nigdym ja ciebie ludu nie opuściła.”

Powitanie Paulinów Jasnogórskich. Teraz biskup bierze wszystkie intencje, aby modlić się za kościoły wrocławskie i inne. Za jego pośrednictwem prosimy Jezusa Chrystusa, aby zsyłał nam łaski. To wszystko przedkładamy Matce Bożej.

Homilia - głosi abp Gołębiewski

Drodzy przewodnicy, księża i pielgrzymi.

Za 25 lat pielgrzymowania, za to, że tu jesteście, za modlitwę, za to, że z wytrwaliście, że odrodziły się nasze serca.

Tutaj każdy był wolny nawet podczas napadu Szwedów, wojen, totalitaryzmu.

Maryja wybiera się do Elżbiety z pośpiechem. Niedawno dowiedziała się, że będzie matką. Maryja chciała spowodować spotkanie Jezusa ze świętym Janem Elżbiety.

To opisane jest w Łukaszowej Ewangelii. Wiara w spełnienie słowa Bożego. potwierdzona jest w Zwiastowaniu. Maryja pozostanie dla wierzących wzorem do naśladowania. Pan Bóg mówi do nas przez kapłanów przez Kościół. Święci i błogosławieni umieli odczytywać wolę Bożą. Bóg może używać każdego z nas jako narzędzie do głoszenia chwały Boga. Chrystus przyszedł, aby służyć. Ojciec Święty wzywał do służenia chorym i starym. Wychodzić z pomocą do ludzi potrzebujących. Elżbieta została brzemienną jako stara kobieta. Maryja młodziutka od razu poszła służyć starszej potrzebującej. Modlitwa może być różna - prywatna, liturgiczna, zbiorowa, pojedyncza.

Eucharystia - dziękczynienie - modlitwa - pokorne przeproszenie Boga za zło, które uczyniliśmy. Wznosimy modły ku Bogu.

Ewangelia opisuje spotkanie dwóch matek. Inne spotkanie to w konfesjonale, na Mszy św. Wszystkie spotkania prowadzą do wielbienia Chrystusa. Umiejmy nieść Boga wszystkim, szczególnie tym, którzy nie znają drogi do kościoła. Czyńmy dobrze, abyśmy mieli łaskę u Boga. Maryja króluje na Jasnej Górze. Tutaj nasz naród zawsze wolnym. W 1956 roku kardynał Stefan Wyszyński był w więzieniu. w 1966 roku Wyszyński przemawia do nas, że wszyscy będziemy wolni, bo do wolności wzywa nas Chrystus. Amen. Co Ewa straciła przez niewiarę, Maryja odzyskała przez wiarę.

W czasie Komunii św. śpiew - “Przychodźcie na ucztę do Syna Bożego. Przyjmijcie ten chleb, co Pan daje nam.”

Podziękowania dla pielgrzymów 25. PPW. i 2 ŚPW, ks. Stanisława “Orzecha” Orzechowskiego i ks. Romualda Brudnowskiego, wszystkim przewodnikom, siostrom zakonnym, pielgrzymom, że szli modląc się w różnych intencjach, zanosząc wszystko Jasnogórskiej Pani.

Dziękujemy ks. arcybiskupowi za przybycie na nasze wejście.

Co zostało z pielgrzymki? Najważniejszą łaską, że razem przeżyliśmy Chrystusa. Na zakończenie Orzech powiedział, abyśmy poszli kupić sobie loda w nagrodę.

Tak też uczyniliśmy.

Podziękowania ks. Brudnowskiego.

Błogosławieństwo.

Do zobaczenia za rok.

14:30 - Wyjeżdżamy do domu. Orzech życzył szczęśliwej podróży i taka była. Szczęśliwie przyjechaliśmy do domu.

2021-02-28 12:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Krzysztof Krawczyk o Janie Pawle II

2021-04-08 10:50

[ TEMATY ]

wiara

świadectwo

św. Jan Paweł II

Krzysztof Krawczyk

krzysztofkrawczyk.eu

Cała Polska oraz Polonia za granicą, opłakuje śmierć Krzysztofa Krawczyka, który po długiej chorobie zmarł 5 kwietnia, br. Na portalach społecznościowych fani publikują wideoklipy najpopularniejszych jego piosenek oraz fragmenty wywiadów, których, podczas swojej długoleniej kariery, udzielił dla czasopism, rozgłośni radiowych i telewizji.

Krzysztof Krawczyk śpiewał także w hołdzie Janowi Pawłowi II i z okazji piątej rocznicy śmierci, Papieża Polaka, podzielił się swoim świadectwem, które, pod redakcją Aleksandry Zapotoczny, ukazało się w „Wielkiej Księdze Cudów Jana Pawla II”, wydanej przez Wydawnictwo św. Stanisława BM (Kraków, 2010).

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Bp Solarczyk: wiele rzeczy dokonuje się w godzinie Bożego miłosierdzia

2021-04-13 16:41

[ TEMATY ]

Bp Marek Solarczyk

Boże Miłosierdzie

BP KEP

Nie możemy zatracić źródła, samego Boga, który nadaje temu sens – powiedział biskup radomski Marek Solarczyk z okazji trwającego Tygodnia Miłosierdzia, przeżywanego pod hasłem: „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”.

Bp Marek Solarczyk powiedział, że „Tydzień Miłosierdzia jest nie tylko zwróceniem uwagi na to, z czym mamy wyjść i do kogo, ale tak naprawdę, z czego to ma wynikać, kto nadaje temu sens i siłę”. - Nie możemy zatracić źródła, samego Boga, który nadaje temu sens, Jego miłości, całego orędzia, które przyniosła siostra Faustyna Kowalska. Można sięgać do tego po wielekroć, ale za każdym razem jest to ciągle coś nowego – powiedział bp Solarczyk w audycji „Kwadrans dla Pasterza” na antenie Radia Plus Radom.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję