Reklama

Wiadomości

Wystartował wspólny projekt redakcji „Wszystko Co Najważniejsze” i „Echa Moskwy"

Stała wymiana tekstów między naszymi redakcjami, uczestniczenie przez Autorów “Wszystko Co Najważniejsze” w życiu intelektualnym Rosji, w przyszłości wspólne debaty i dyskusje – to efekt nawiązania międzyredakcyjnej wymiany z największym niezależnym medium w Moskwie, portalem “Echo Moskwy”.

wszystkoconajwazniejsze.pl

Wponad 50 krajach byliśmy z tekstami ostatniego wydania projektu „Opowiadamy Polskę światu” realizowanego w styczniu i lutym 2021 r. przez Instytut Nowych Mediów (wydawcę miesięcznika i portalu „Wszystko Co Najważniejsze”) przy współpracy z Giełdą Papierów Wartościowych, Ministerstwem Spraw Zagranicznych i Polską Agencją Prasową. Tym razem publikowaliśmy w mediach opinii i na portalach w wielu krajach teksty liderów opinii dotyczące gospodarki Polski i naszego regionu. Szef OECD Angel Guria przewidywał, że czeka nas „Dekada Europy Centralnej” i duże odbicia gospodarek po pandemii. Brak jeszcze analizy końcowej zasięgów.

We wcześniejszej realizacji na 40. rocznicę „Solidarności” udało się pobić rekord wpływu polskiej polityki historycznej: publikacjami w mediach w 38 krajach osięgnięto 1.014.000.000 zasięgu (dane: PAP Media Intelligence).

Reklama

W czasie pandemii, w bardzo trudnych warunkach dla realizacji projektów międzynarodowych, redakcje na całym świecie zainteresowaliśmy tekstami związanymi z rocznicami Bitwy Warszawskiej 1920 roku, 40 lecia Solidarności, 100 lecia urodzin Jana Pawła II, 50 lecia Grudnia’70, rocznicy Niepodległości czy poświęcone gospodarczym wzrostom Europy Centralnej. Nie byłoby to możliwe bez synergii sił i środków, zaangażowaniu się naszych partnerów. Zaowocowało to świetnymi zasięgami artykułów. Nie było wcześniej tak dużego pod względem zasięgu projektu budowania wizerunku Polski.

Nawiązujemy trwałe relacje z kolejnymi redakcjami. Tłumaczymy teksty z “Wszystko Co Najważniejsze” już nie tylko na francuski i angielski, ale też na hiszpański, włoski, niemiecki, rosyjski, a nawet chiński. Nie wykupujemy reklam czy przestrzeni promocyjnych, ale dostarczamy najwyższej jakości teksty opinii. “Opowiadamy Polskę światu”.

Jesteśmy otwarci na współpracę z redakcjami, środowiskami polonijnymi, polskimi misjonarzami, z liderami opinii o polskich korzeniach – posiadającymi zdolność oddziaływania na opinię innych krajów. Szukamy instytucji i firm mających swe oddziały poza Polską, z szansą na znalezienie synergii dla wspólnych działań.

Reklama

4 marca 2021 r. wystartował «Всему миру о Польше» – wspólny międzyredakcyjny projekt „Wszystko Co Najważniejsze” i portalu opinii „Echa Moskwy”. Projekt ten, we współpracy z Ambasadą RP w Moskwie, pozwoli nam uczestniczyć w życiu intelektualnym Rosji, przedstawiać punkt widzenia polskich liderów opinii: intelektualistów, polityków, artystów. W najbliższym czasie Rosjanie przeczytają teksty o historii polskiej transformacji i solidarności z innymi narodami, o Traktacie Ryskim, a także refleksje Krzysztofa Zanussiego, bardzo w Rosji popularnego twórcy, o spuściźnie Jana Pawła II.

– Jeszcze niedawno współpraca redakcyjna z mediami w Rosji wydawała się niemożliwa. Jednak w kolejnych projektach udawało się plasować teksty z „Wszystko Co Najważniejsze” w mediach rosyjskich. Tak było z tekstami prof. Andrzeja Nowaka o Bitwie Warszawskiej 1920 roku czy prof. Wojciecha Roszkowskiego o rocznicy „Solidarności”. Dzieje się to bez opłat, bez kosztów, dzięki synergii wielu osób i instytucji, z olbrzymim wsparciem polskiej dyplomacji publicznej, Ambasady RP w Moskwie – mówił branżowemu portalowi Wirtualnemedia.pl Michał Kłosowski, szef działu projektów międzynarodowych Instytutu Nowych Mediów, zastępca red. naczelnego “Wszystko Co Najważniejsze”.

Czym jest “Echo Moskwy”?

„Echo Moskwy” to pierwsze niezależne radio w Rosji. Działa od sierpnia 1990 r. Jest postrzegane jako stacja prodemokratyczna, prozachodnia. Według ośrodka badawczego COMCON jest dziś stacją o największym wpływie zarówno na elity rosyjskie, jak i na społeczeństwo; jest stacją najchętniej słuchaną w Moskwie, z ponad 1 mln słuchaczy. Poza Rosją nadaje także na Łotwie, w Kirgistanie i w Stanach Zjednoczonych (Chicago). Redaktorem naczelnym tak stacji jak i portalu jest Alexeï Venediktov. Hasło redakcji: „Wolne radio wolnych ludzi” “Свободное радио для свободных людей”.

W “Echo Moskwy” nasze teksty, teksty z “Wszystko Co Najważniejsze”, sąsiadują z ostatnimi tekstami Aleksieja Nawalnego.

A.J.

2021-03-06 09:41

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Krzysztof Krawczyk o Janie Pawle II

2021-04-08 10:50

[ TEMATY ]

wiara

świadectwo

św. Jan Paweł II

Krzysztof Krawczyk

krzysztofkrawczyk.eu

Cała Polska oraz Polonia za granicą, opłakuje śmierć Krzysztofa Krawczyka, który po długiej chorobie zmarł 5 kwietnia, br. Na portalach społecznościowych fani publikują wideoklipy najpopularniejszych jego piosenek oraz fragmenty wywiadów, których, podczas swojej długoleniej kariery, udzielił dla czasopism, rozgłośni radiowych i telewizji.

Krzysztof Krawczyk śpiewał także w hołdzie Janowi Pawłowi II i z okazji piątej rocznicy śmierci, Papieża Polaka, podzielił się swoim świadectwem, które, pod redakcją Aleksandry Zapotoczny, ukazało się w „Wielkiej Księdze Cudów Jana Pawla II”, wydanej przez Wydawnictwo św. Stanisława BM (Kraków, 2010).

CZYTAJ DALEJ

Akcja Katolicka apeluje: wywieśmy flagę w Święto Chrztu Polski

2021-04-12 12:40

[ TEMATY ]

Akcja Katolicka

Chrzest Polski

Akcja Katolicka w Polsce wraz z Fundacją „Słowo” kolejny raz zaprasza do świętowania rocznicy Chrztu Polski.

- Zachęcamy Rodaków do włączenia się w dniu 14 kwietnia 2021 w akcję „Wywieś flagę”. Wywieszanie w tym dniu flagi państwowej nie tylko podkreśli wagę tego Święta w naszej Ojczyźnie, ale też pokaże ścisły związek naszego chrześcijańskiego fundamentu i polskiej państwowości - podkreślają Jan Klawiter, inicjator ustanowienia święta oraz Urszula Furtak, prezes Akcji Katolickiej w Polsce. Pojutrze przypada 1055-rocznica chrztu Polski.

CZYTAJ DALEJ

Słubice: Ziemia z Katynia złożona w Panteonie Pamięci Żołnierza Polskiego

2021-04-13 21:50

[ TEMATY ]

Katyń

Karolina Krasowska

Ziemia z Polskiego Cmentarza Wojennego z Katynia została wniesiona w procesji z darami. Na zakończenie Mszy św. spoczęła w Panteonie Pamięci Żołnierza Polskiego

Ziemia z Polskiego  Cmentarza Wojennego z Katynia została wniesiona w procesji z darami. Na zakończenie Mszy św. spoczęła w Panteonie Pamięci Żołnierza Polskiego

W kościele pw. Ducha Świętego w Słubicach 13 kwietnia upamiętniono ofiary dokonanej przed 81. laty Zbrodni Katyńskiej.

Mszy św. w intencji ofiar ludobójstwa dokonanego przez funkcjonariuszy NKWD przewodniczył proboszcz ks. kan. Henryk Wojnar.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję