Reklama

Niedziela Łódzka

Bp Marczak: Bóg kocha nas wszystkich tą samą miłością – i grzeszników i świętych!

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Ważne jest, by ten czas Wielkiego Postu przypomniał nam, iż Bóg kocha nas wszystkich tą samą miłością – i grzeszników i świętych! - mówił ksiądz biskup Marek Marczak w Wielkopostnym Kościele Stacyjnym pw. Świętego Papieża Jana XII na łódzkim osiedlu Janów.

Reklama

W słowie pouczenia pasterskiego hierarcha zauważył, że - dziś Pan Jezus w kontekście nawrócenia i trudności z nawróceniem przypomina nam, że jesteśmy dziećmi Bożymi – wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami tego samego Ojca. Wszystko, co Ojciec ma jest nasze, a ma tego tyle, że nie zabraknie dla nikogo! Nie złośćmy się wtedy, kiedy przebacza innym! Nie zastanawiajmy się, czy ludzie których znamy, i których określamy jako grzesznicy mają mniej lub więcej powodów, aby otrzymać miłosierdzie od Boga. – apelował do wiernych ksiądz biskup.

Kaznodzieja odwołując się do Przypowieści o Synu Marnotrawnym zwrócił uwagę zebranych na liturgii stacyjnej na to, że - Wielki Post to dobry czas, abyśmy zastanowili się, czy nasze życie bardziej przypomina postawy syna marnotrawnego, i czy być może nie jesteśmy w takim punkcie naszego życia, że należałoby pomyśleć o powrocie do domu Ojca? Ale też czas Wielkiego Postu to czas zastanowienia się, czy nie przypominamy przypadkiem starszego brata, który uważa się za tego, który jest lepszy? Być może jest w nas coś z jednego i drugiego, ale ważne jest, by ten czas Wielkiego Postu przypomniał nam, iż Bóg kocha nas wszystkich tą samą miłością – i grzeszników i świętych! – podkreślił duchowny.

Po homilii ks. dr hab. Sławomir Szczyrba – rektor Ogólnopolskiego Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń – wezwał czterech alumnów tegoż seminarium do złożenia Wyznania Wiary i przysięgi wierności przy wykonywaniu urzędu w Kościele. Następnie ksiądz biskup Marek pobłogosławił i poświęcił stuły dla przyszłych diakonów.

2021-03-07 10:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święci Europy - dziś potrzebujemy waszego wstawiennictwa

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Cristina Gottardi

Choć nie wszystkim znani – dziś tak potrzebni Europie – jej święci patroni. Na ich czele stoi, mianowany przez poprzednika Jana Pawła II – papieża Pawła VI, św. Benedykt z Nursji – pierwszy patron europejskiego kontynentu. Niejeden zapyta – po co nam niepopularni, bo niewspółcześni święci? Po co sięgać do średniowiecznej myśli w czasach pogoni za aktualną informacją, która przecież dezaktualizuje się nie z dnia na dzień, a z godziny na godzinę?

I choć w ich dziełach i ideach każdego z nich – św. Benedykta, św. Katarzyny z Sieny, św. Brygidy Szwedzkiej, św. Cyryla i Metodego – wciąż nie trudno o przesłanie, które można osadzić w realiach dzisiejszego świata, to wśród nich – patronów Europy jest święta, która nie tylko żyła we współczesnych czasach, ale swoim życiem najlepiej się w nie wpisuje.

CZYTAJ DALEJ

Diecezja warszawsko-praska: parafianie będą się modlić o nawrócenie młodego pokolenia

2021-04-12 18:06

[ TEMATY ]

Warszawa

parafia

nawrócenie

pokolenie

diecezja.waw.pl

Do modlitwy "o nawrócenie dzieci, wnuków i polskiej młodzieży" zachęca lokalną wspólnotę oraz wszystkich, którzy dołączą do transmisji online, parafia pw. bł. Honorata Koźmińskiego w Chrośli koło Mińska Mazowieckiego w diecezji warszawsko-praskiej.

Błogosławiony jest patronem modlitwy. Parafia w Chrośli zaprasza na nią każdego 13. dnia miesiąca. Najbliższa okazja już jutro, we wtorek 13 kwietnia.

CZYTAJ DALEJ

Prezentacja Stanowiska w sprawie szczepionek przeciw COVID-19 firm AstraZeneca i Johnson&Johnson

Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski zaprasza na Prezentację Stanowiska Przewodniczącego Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych w sprawie korzystania ze szczepionek przeciw #COVID-19 firm AstraZeneca i Johnson&Johnson.

Środa, 14 kwietnia 2021, godz. 10:30

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję