Reklama

Nowe rozmaitości

Dobra i zła wiadomość

Leszek Balcerowicz przywiózł narodowi z Gruzji, gdzie doradza tamtejszym władzom, dwie wiadomości: dobrą i złą. Najpierw dobra: Balcerowicz oznajmił, że rezygnuje z przywództwa Unii Wolności. Teraz zła: Oznajmił jednocześnie, że nie będzie uchylał się przed odpowiedzialnymi zadaniami. Należy przypuszczać, że ma chrapkę na fotel prezesa Narodowego Banku Polskiego.

Miłosierdzie gminy

W konkursie najwrażliwsi z wrażliwych murowanym kandydatem do zwycięstwa jest zarząd warszawskiej gminy Ursynów, wzruszony losem bezpańskich psów. Po wnikliwej analizie dotychczas praktykowanych form pomocy zwierzętom, polegających na umieszczaniu ich w schroniskach, doszli do wniosku, że uwłaczają one psiej godności. To umieralnie i obozy koncentracyjne - mówił burmistrz gminy (Gazeta Wyborcza, 18 i 19 listopada br.). Zarząd znalazł inne wyjście. Postanowił oddawać psy do "adopcji" i jeszcze za nią płacić. Za każdego psa chce dawać 450 zł miesięcznie. Nawet znana z miłości do zwierząt Brigitte Bardot tutaj nie dorówna.

Niech płacą, którzy się przyczynili

Agencja - chyba artystyczna - o dźwięcznej nazwie Odyssey zaprosiła do Polski zespół, który otwarcie propaguje kult szatana. Grupa przy okazji głosi nienawiść do wszystkiego, co dobre, a na koncertach łamie wszelkie normy obyczajowe. To muzyką tego zespołu "karmili się" mordercy uczniów, którzy uczęszczali do szkoły na przedmieściach Denver. W strzelaninie, którą w ubiegłym roku urządzili sobie w szkole, zginęło 11 uczniów, a dalszych 30 zostało rannych. Odpowiedzią firmy Odyssey na wszystkie takie i podobne zarzuty jest jedno - to dobry zespół, a my robimy to, co dobre i opłacalne (Gazeta Wyborcza, 20 listopada br.). Konsekwentna i twarda logika biznesu. Nieważne, co dobre, a co złe. Pewnie inne argumenty niż finansowe nie trafią do głów szefów agencji. Wobec tego proponujemy, aby ustanowić prawo, które wszelkie konsekwencje satanistycznych wybryków, jak choćby koszty leczenia ofiar, dewastacji cmentarzy, wpisywać na rachunek firm, które swoją działalnością promocyjną czy wydawniczą propagują kult szatana. Dlaczego w końcu wszyscy podatnicy muszą za wybryki satanistów płacić?

Strażnicy polskich sumień

Parlametarzysta SLD Janusz Zemke odkrył karty. Obwieścił wszem i wobec, że niektórych funkcjonariuszy Urzędu Ochrony Państwa gryzie sumienie (Trybuna, 20 listopada br.). Jak łatwo się domyślić, powodem jest bezwzględna działalność polityków AWS, którzy ostatnio są w Polsce odpowiedzialni za wszystko, w tym także za suszę, powódź, późną zimę i parę innych rzeczy. Ale wróćmy do funkcjonariuszy UOP, których gryzie sumienie. Ze swoim problemem poszli do ludzi o szczególnie wrażliwych sumieniach. Poszli po odpuszczenie win, ma się rozumieć. Strażników polskich sumień można znaleźć tylko w jednej partii, tzn. u postkomunistów. Co jak co, ale chwalebna, przedtem socjalistyczna, a teraz socjaldemokratyczna tradycja zobowiązuje. Towarzysze z byłego KPZR i PZPR byliby dumni. Ich personalia strach wypowiadać.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Błogosławiona Bolesława Lament

Niedziela podlaska 1/2017, str. 7

[ TEMATY ]

bł. Bolesława Lament

Al. Bartosz Ojdana

Bł. Bolesława Lament – obraz z zasobów Muzeum Diecezjalnego w Drohiczynie

Bł. Bolesława Lament – obraz z zasobów Muzeum Diecezjalnego w Drohiczynie

W pamiętnym dla diecezji drohiczyńskiej dniu – 5 czerwca 1991 r. została beatyfikowana Bolesława Lament. W liturgii czcimy ją w rocznicę śmierci 29 stycznia

Nie tylko czas oraz miejsce beatyfikacji bł. Bolesławy Lament (właśnie wtedy św. Jan Paweł II utworzył naszą diecezję) i nie tylko fakt, że pracują wśród nas jej córki duchowe ze Zgromadzenia Misjonarek Świętej Rodziny, wiążą tę świetlaną postać z Kościołem drohiczyńskim – za życia i po śmierci, gdy jej ciało złożono już w trumnie, przemierzała także nadbużańską ziemię.

CZYTAJ DALEJ

Izrael: przerażenie i współczucie po ataku na synagogę w Jerozolimie

2023-01-28 13:27

PAP/EPA/ATEF SAFADI

Atak na synagogę w osiedlu Neve Jaakov we Wschodniej Jerozolimie w piątek wieczorem, w wyniku którego zginęło siedem osób i kilkoro zostało rannych, wywołał międzynarodową konsternację. Przedstawiciele Kościoła i polityki potępili ten czyn i złożyli wyrazy współczucia bliskim.

Sekretarz Generalny ONZ Antonio Guterres wyraził szczególne zaniepokojenie, że do ataku doszło w Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Polityk wezwał do "maksymalnej powściągliwości" w świetle obecnej eskalacji przemocy w Izraelu i na okupowanych terytoriach palestyńskich.

CZYTAJ DALEJ

Św. Tomasz z Akwinu jest nam potrzebny

Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego w kaplicy seminaryjnej pw. Zesłania Ducha Świętego oraz wykład tomistyczny złożyły się na „Dzień św. Tomasza z Akwinu” 28 stycznia w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Częstochowie.

Na początku Mszy św. ks. prał. Ryszard Selejdak, rektor seminarium przypomniał słowa, które św. Tomasz z Akwinu powiedział 5 marca 1274 r. w opactwie w Fossanuova, na kilka dni przed swoją śmiercią: „ Przyjmuję Cię, ceno zbawienia mojej duszy. Przyjmuję Cię Wiatyku mego pielgrzymowania. Dla Twej miłości studiowałem, czuwałem, pracowałem i nauczałem. Nie powiedziałem nigdy niczego przeciw Tobie, a jeśli coś w niewiedzy powiedziałem, to przy błędzie swym nie obstaję. Jeśli czegoś błędnie nauczałem powierzam wszystko pod osąd rzymskiego Kościoła”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję