Reklama

Niedziela Świdnicka

Zaproszenie - Muzyczna epopeja ku czci św. Józefa

W liturgiczne wspomnienie Oblubieńca Maryi świdnicka parafia pw. św. Józefa zaprasza na koncert będący muzyczną opowieścią o życiu tego świętego.

[ TEMATY ]

Paulini

dożynki Świdnica

archiwum prywatne

Epopeja muzyczna opowieść o św. Józefie

Epopeja muzyczna opowieść o św. Józefie

– Rok św. Józefa ogłoszony przez papieża Franciszka zachęcił nas do przygotowania specjalnego wydarzenia muzycznego, które ma dopełnić liturgiczne obchody jego święta. Dzięki współpracy wielu osób kochających muzykę powstała „Epopeja – Muzyczna Opowieść o św. Józefie z Nazaretu”. Ten wyjątkowy koncert będzie miał swoją premierę 19 marca po mszy św. wieczornej, ok. 19:30, i już dziś zapraszamy na internetową relację na żywo z tego wydarzenia – zapowiadają organizatorzy.

Koncert będzie transmitowany na kanale YouTube parafii św. Józefa w Świdnicy oraz przez Radio Jasna Góra. Dzięki temu każdy będzie miał możliwość uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Muzykę i słowa do epopei napisał o. Ireneusz Wybraniak inspirując się przy tym dziełem Romana Brandstaettera – „Jezus z Nazaretu”. Współautorem tekstu jednego z utworów („Mąż bez skargi”) jest br. Luca Mandunić.

Reklama

W trakcie koncertu zostanie zaprezentowanych osiem utworów w wykonaniu:

Solistów Michała Laskowskiego i o. Dariusza Laskowskiego;

Zespołu wokalnego ze świdnickiej Katedry pod dyrekcją Marty Monety;

Zespołu kameralnego pod dyrekcją o. Ireneusza Wybraniaka, w skład którego wchodzą:
skrzypce – Małgorzata Słoniowska
akordeon – Przemysław Wojciechowski
gitara – Mateusz Gniewek
wiolonczela – Szymon Bogdański
instrumenty perkusyjne – Szymon Węglowski
organy – Jakub Moneta

Program koncertu oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie Organizatorów: https://swidnica.paulini.pl/epopeja-jozef/

Patronat medialny nad koncertem objęła Niedziela Świdnicka. Wkrótce na naszej stronie pojawi się relacja z tego wydarzenia.

2021-03-16 12:07

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Współpraca człowieka z Bogiem

[ TEMATY ]

dożynki Świdnica

Pszenno

Urząd Gminy Świdnica

Przedstawicielki jednego z sołectw niosą dożynkowy chleb

Przedstawicielki jednego z sołectw niosą dożynkowy chleb

Przedstawiciele trzydziestu trzech sołectw gminy wiejskiej Świdnica wzięli udział w tegorocznym dziękczynieniu za plony.

Zgodnie z tradycją rolnicy, sadownicy, ogrodnicy i pszczelarze dziękowali za to co udało im się wyhodować i zebrać. Mieszkańcy sołectw Wilków i Niegoszów były tegorocznymi współgospodarzami dożynek. Obie miejscowości wraz z Jagodnikiem i Miłochowem tworzą wspólnotę parafii w Pszennie, gdzie odbywały się tegoroczne uroczystości. Przybyłych przed wejściem do świątyni powitali księża: proboszcz par. św. Mikołaja ks. kan. Kazimierz Gniot i proboszcz par. św. Anny w Grodziszczu ks. kan. Mateusz Pawlica.

CZYTAJ DALEJ

Rusza całonocna adoracja na krakowskim Rynku

2022-10-03 11:17

ks. Łukasz Romańczuk

W kościele św. Wojciecha na Rynku w Krakowie od niemal roku Pan Jezus adorowany jest w Najświętszym Sakramencie w godz. 7-21.30. W czwartek 6 października odbędzie się pierwsza całonocna adoracja.

Jak informuje rektor kościoła ks. Dariusz Talik, w rocznicę adoracji całodziennej kapłanów z wiernymi Duch Święty poprowadził w kierunku decyzji, by w pierwsze czwartki miesiąca adoracja Chleba Życia trwała całą noc.

CZYTAJ DALEJ

Nauczanie religii katolickiej i innych wyznań wspiera wychowawczą rolę szkoły

2022-10-03 15:45

[ TEMATY ]

szkoła

katecheza

Karol Porwich/Niedziela

Wobec pojawiających się w przestrzeni publicznej negatywnych postaw i opinii odnośnie do lekcji religii w szkole Komisja Wychowania Katolickiego pragnie podkreślić katechetyczne i wychowawcze znaczenie szkolnego nauczania religii – czytamy w oświadczeniu Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski w sprawie lekcji religii w szkole.

Komisja Wychowania Katolickiego podkreśla, że nauczanie religii katolickiej i innych wyznań wspiera wychowawczą rolę szkoły. „Dzięki obecności lekcji religii w szkole możliwe jest integralne wychowanie człowieka: zarówno jego sfery intelektualnej, fizycznej oraz – co bardzo ważne – duchowej” – czytamy w oświadczeniu. „Nauka religii niesie ze sobą wartości ogólnoludzkie takie jak braterska solidarność i potrzeba sprawiedliwości, a nawiązując do treści ewangelicznych uczy miłości Boga i bliźniego, otwartości na drugiego człowieka, empatii i współpracy, a także kształtuje bardzo potrzebne postawy społeczne” – podaje oświadczenie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję