Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Koncert się nie odbył. Hospicjum potrzebuje pomocy finansowej

Potrzebna jest pomoc finansowa dla hospicjum domowego w Cieszynie.

[ TEMATY ]

hospicjum

apel o pomoc

MJscreen

Organizatorki koncertu z plakatem.

Organizatorki koncertu z plakatem.

Co roku młodzież występowała na rzecz Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w koncercie walentynkowym organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie. Licealiści, absolwenci i nauczyciele przygotowywali się do każdego koncertu kilka miesięcy, wkładając w to wiele serca, gdyż cel był szczytny.

W tym roku z powodu epidemii nie udało się zorganizować koncertu na deskach Teatru im. Adama Mickiewicza. Wydarzenie przybrało inny charakter – na temat XXIII Koncertu Walentynkowego pt. „Koncert naszych serc” powstał film z wypowiedziami osób zaangażowanych w projekt.

Reklama

Dyrektor LO Regina Rakowska podkreśla, że impreza scala całą społeczność szkolną, ucząc wrażliwości i otwartości na potrzeby chorych. Organizatorki koncertów – nauczycielka języka polskiego Katarzyna Pieciun i pedagog szkolny Izabela Żwak wyrażają wdzięczność wszystkim za zaangażowanie na przestrzeni tych 23 lat. Prezes hospicjum i katechetka w „Koperniku” Dorota Kania zaprasza do współpracy, dodając że po przerwie wznawiają działalność od 1 marca. – Ponad 20 lat działamy jako domowe hospicjum na terenie Cieszyna i okolicznych miejscowości. Wspieramy pacjentów w stanie terminalnym, ich rodziny, a także osierocone dzieci na różnych płaszczyznach, m.in. organizując spotkania, terapie, wycieczki dla tych dzieci. Duże znaczenie ma pomoc finansowa przeznaczana na zakup sprzętu specjalistycznego oraz koszty dojazdów do ośrodków leczenia – mówi D. Kania.

Film można obejrzeć na kanale YouTube: Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie. Stanowi zachętę do wsparcia finansowego hospicjum, szczególnie jałmużną w Wielkim Poście, którą można wpłacić na: zrzutka.pl/bbknv9. Pieniądze będą przeznaczone na zakup koncentratorów tlenu.

Natomiast na stronie liceum: www.kopernik.netus.pl jest dostępne nagranie zawierające fragmenty poprzednich koncertów.

Pisaliśmy o tym w Niedzieli na Podbeskidziu nr 11 na 14 marca 2021 r.

2021-03-17 11:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pomagamy Indze!

Niedziela szczecińsko-kamieńska 15/2021, str. VIII

[ TEMATY ]

apel o pomoc

SMA

Archiwum rodzinne

Nasza córeczka Inga

Nasza córeczka Inga

Zwracamy się z prośbą o pomoc dla naszej córeczki Ingi w walce z największym wrogiem jakim jest SMA – rdzeniowy zanik mięśni.

Inga obecnie ma 6 miesięcy. Po urodzeniu otrzymała 10 punktów w skali Apgar. Niestety 23 listopada 2020 r. poinformowano nas o pozytywnym wyniku SMA1 – najcięższej postaci rdzeniowego zaniku mięśni. Choroba ta polega na obumieraniu neuronów w rdzeniu kręgowym odpowiadających za skurcze i rozkurcze mięśni. Brak impulsów nerwowych prowadzi do uogólnionego osłabienia i postępującego zaniku mięśni szkieletowych, a w ostateczności, bez leczenia, może doprowadzić do zaburzenia odżywiania, niewydolności oddechowej, a nawet śmierci dziecka.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Rozpoczęło się diecezjalne pielgrzymowanie maturzystów na Jasną Górę

2021-09-22 19:44

[ TEMATY ]

Jasna Góra

maturzyści

pielgrzymka maturzystów

Karol Porwich/Niedziela

Pielgrzymką maturzystów diecezji rzeszowskiej na Jasnej Górze rozpoczyna się tegoroczne diecezjalne spotkanie młodych z Matką Bożą Częstochowską.

Przez najbliższe miesiące, jeśli tylko sytuacja epidemiczna na to pozwoli, do Sanktuarium przybywać będą teraz uczniowie ostatnich klas szkół średnich, by zawierzyć nie tylko egzaminy, ale swoje dalsze wybory i życiową drogę.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję