Reklama

Aktualności

Ósma rocznica inauguracji pontyfikatu Franciszka - życzenia od prezydenta Włoch

Z okazji przypadającej dziś ósmej rocznicy inauguracji pontyfikatu papież Franciszek otrzymuje słowa wyrażające pamięć i życzenia z całego świata. W imieniu Republiki Włoskiej skierował je prezydent Sergio Mattarella. Zaznaczył, że ciągłe i niestrudzone świadectwo Ojca Świętego jest źródłem wsparcia oraz pociechy dla wielu kobiet i mężczyzn dobrej woli.

[ TEMATY ]

Franciszek

Prezydent zwraca uwagę, że pandemia, która nadal dotyka wielu ludzi na całym świecie, uwypukliła słabości poszczególnych krajów i całej społeczności międzynarodowej w zakresie sprawiedliwego i skutecznego radzenia sobie z obecnym stanem nadzwyczajnym. Podkreślił znaczenie działań podejmowanych przez Franciszka w duchu braterstwa, aby przezwyciężyć trudne okoliczności dnia dzisiejszego. Stanowią one mocne wezwanie do odpowiedzialnej postawy obywatelskiej i są jasnym przewodnikiem dla tych, którzy sprawują urzędy instytucjonalne i polityczne.

„Otwiera ono i obejmuje horyzonty, które wykraczają poza sytuację zdrowotną i wynikające z niej poważne trudności społeczne. W rzeczywistości pobudza ono umysły i serca do bardziej pokojowego, dostatniego i sprawiedliwego współistnienia, które Wasza Świątobliwość przywołał dla Iraku - i dla całego świata - podczas swojej ostatniej i bardzo ważnej podróży apostolskiej” – podkreślił Sergio Mattarella. Prezydent podziękował papieżowi za troskę i przywiązanie do Włoch, a także złożył życzenia z okazji dzisiejszej rocznicy i zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

2021-03-19 15:46

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież: posiadanie i używanie broni jądrowej jest niemoralne

[ TEMATY ]

Franciszek

Episkopat News

Posiadanie i używanie broni jądrowej jest niemoralne – przypomniał papież Franciszek z okazji trwającej w Nowym Jorku konferencji ONZ na temat rewizji Układu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej. Do 26 sierpnia debatują nad tym przedstawiciele 190 państw.

- Używanie broni jądrowej, jak również samo jej posiadanie jest niemoralne. Próba obrony oraz zapewnienia stabilności i pokoju poprzez fałszywe poczucie bezpieczeństwa i „równowagę strachu” kończy się zatruciem relacji między narodami i utrudnia prawdziwy dialog – napisał papież na swym koncie @Pontifex na Twitterze.

CZYTAJ DALEJ

Włochy: biskupi przeznaczyli jedną miesięczną pensję na pomoc księżom

2022-09-24 17:36

[ TEMATY ]

Włochy

Karol Porwich/Niedziela

Członkowie Rady Stałej Włoskiej Konferencji Biskupiej przekazują swoje miesięczne wynagrodzenie na pomoc księżom w ich kraju. Według deklaracji końcowej z niedawnego spotkania w Materze, pieniądze trafią do Centralnego Instytutu Wspierania Duchowieństwa i są przeznaczone na pracę duszpasterską księży diecezjalnych.

Członkowie Rady zaapelowali też do wszystkich biskupów o podjęcie podobnej decyzji. Podkreślili, że jest to „mały znak solidarności” z księżmi, którzy, jak wielu innych, muszą żyć ze skutkami inflacji i wzrostu cen energii. Biskupi planują też nowe przeliczenie uposażenia dla księży w nadchodzącym roku.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Folkowanie dla pokoju

2022-09-25 13:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Młodzi artyści z sześciu krajów świata apelowali o pokój na całym świecie podczas jednego z dni 12. Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Młodych „Folkowe Inspiracje”. Szczególnie apel skierowany był w kierunku Ukrainy, gdzie od ponad pół roku trwa wojna.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję