Reklama

Niedziela Częstochowska

Konkurs „Wielkanocne tradycje naszych Babć i Dziadków”

Parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa we Wrzosowej zaprasza dzieci i młodzież oraz rodziny z archidiecezji częstochowskiej do uczestnictwa w konkursie „Wielkanocne tradycje naszych Babć i Dziadków”.

[ TEMATY ]

konkurs

Wielkanoc

Wrzosowa

parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Materiały organizatorów

Jego celem jest propagowanie tradycji wielkanocnych, a przede wszystkim stworzenie okazji do aktywności plastycznej oraz pobudzenie kreatywności dzieci i młodzieży w okresie przedświątecznym, przejawiającej się w tworzeniu form przestrzennych związanych z obchodami świąt wielkanocnych, najważniejszych w chrześcijańskim kalendarzu.

Organizatorzy oczekują na prace w przestrzeni: palmy (uczestnicy przynoszą je w Niedzielę Palmową na godz. 12), koszyczki, stroiki, pisanki, baranki, hafty itp. Prace należy składać w zakrystii po każdej Mszy św. do 30 marca. Można je również wysyłać na adres: parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, ul. Szkolna 1, 42-325 Wrzosowa. Termin nadsyłania upływa 31 marca, a w szczególnych przypadkach 2 kwietnia. Decyduje data stempla pocztowego.

Reklama

Każda praca powinna być starannie opakowana i opatrzona kartką z danymi autora i telefonem kontaktowym, co jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych RODO na potrzeby konkursu.

Konkurs odbywa się w kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe (klasy 1-3 i 4-8), szkoły ponadpodstawowe (uczniowie do 17. roku życia) oraz w kategorii rodzinnej.

Parafia i partnerzy konkursu przygotują atrakcyjne nagrody rzeczowe. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli wójt gminy Poczesna Krzysztof Ujma i Śląskie Kuratorium Oświaty – Delegatura w Częstochowie. Patronat medialny sprawują Tygodnik Katolicki „Niedziela” i „Gazeta Częstochowska”.

Dodatkowe informacje pod nr. tel. 505 837 856.

2021-03-23 14:12

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przypomnieli piękne tradycje. Znamy laureatów parafialnego konkursu we Wrzosowej

Wielkanocne tradycje są ważnym elementem tożsamości kulturowej Polaków i to założenie przyświecało organizatorom konkursu „Wielkanocne tradycje naszych Babć i Dziadków” w parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa we Wrzosowej organizowanego pod patronatem medialnym Tygodnika Katolickiego „Niedziela” i honorowym patronatem wójta gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy.

Konkurs adresowany do dzieci i młodzieży oraz rodzin, nie tylko z parafii, promował plastyczne działania w przestrzeni. Zgłoszono ponad 120 prac z terenu całej archidiecezji.

CZYTAJ DALEJ

Szatan chciał zabić jej dziecko - Ksiądz z osiedla w rozmowie z egzorcystą!

2021-09-28 14:51

[ TEMATY ]

duchowość

egzorcyzmy

egzorcysta

youtube.com/ksiadzzosiedla

Jak wyglądają egzorcyzmy? Co nadprzyrodzonego może się wydarzyć? Dlaczego Bóg dopuszcza opętania? Jaką rolę pełni Maryja?

Ks. Rafał Główczyński w najnowszym odcinku swojego vloga rozmawia z egozrcystą Archidiecezji Warszawskiej - Ks. Jackiem Fijałkowskim.

CZYTAJ DALEJ

Abp Paglia: w kontekście pandemii Papież upomniał się o nienarodzonych

2021-09-28 15:32

[ TEMATY ]

aborcja

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

To ważne, że Papież sytuuje kwestię aborcji i eutanazji w kontekście zdrowia publicznego. Jeśli opieka zdrowotna ma być rzeczywiście publiczna, powszechna, to nie może wykluczać nienarodzonych i starców. Tak papieskie słowa komentuje abp Vincenzo Paglia, przewodniczący Papieskiej Akademii Życia. Zwracając się wczoraj do członków Akademii Franciszek ponownie w mocnych słowach wypowiedział się przeciw aborcji i eutanazji.

Papież zauważył, że aborcyjne prawo nie tylko przyzwala na zabójstwo, ale także oswajają nas z tym, że zabójstwo, uciekanie się do usług płatnego mordercy jest sposobem na rozwiązywanie naszych problemów. Zdaniem Franciszka jest to straszny nawyk, przejaw kultury odrzucenia, która zabija również osoby starsze za pomocą eutanazji. Zdaniem abp. Paglii to bardzo ważne, że słowa te padły właśnie w kontekście zmagania się z pandemią.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję