Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Jeśli serce wkładam w to, co robię, to dzieją się wielkie rzeczy

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Debby Hudson

Do udziału w Ogólnopolskich Rekolekcjach Akademickich zostali zaproszeni księża z Archidiecezji Łódzkiej, m.in. ks. Sławomir Sosnowski, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, który trzeciego dnia wygłosił do studentów nauki rekolekcyjne. 

Reklama

- Praca może być męcząca, bo jest źle widziana przez innych, bo nam nie daje osobiście satysfakcji, bo nie jest taka jaką byśmy chcieli wykonywać, ale umiejętność akceptowania rzeczy trudnych do zaakceptowania, to przyjąć wszystkie wymiary swojego życia. Razem z akceptacją trzeba nam włączyć jednak poszukiwanie radości, nawet jeżeli praca jest tylko źródłem utrzymania, to przecież to jest bardzo dużo i jeżeli stać nas na to, żeby siebie utrzymać i wtedy widzieć w tym także swoją godność – tymi słowami ks. Sławomir Sosnowski rozpoczął kolejny dzień Ogólnopolskich Rekolekcji Akademickich w Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus.

W naukach rekolekcjonista skoncentrował się na przekazaniu studentom, wartości codziennej pracy, ukazał sedno tego, czym każdy z nas zajmuje się w życiu. Ks. Sosnowski zwrócił uwagę na fakt, że to co robimy, co potrafimy jest elementem Królestwa Bożego.

Reklama

- Gdy widzę że jest to że ten kamień tłuczony przeze mnie jest elementem katedry, która się wznosi. Kiedy ona się wzniesie? Nie wiemy, jak ona będzie wielka też, ale czujemy się częścią większej całości - taki świat Pan Jezus nazywa Królestwem Bożym. Czy to, co robię, to co potrafię, w ten sposób patrzeć, wierzę, że jest to budowaniem królestwa, że uczestniczę w czymś ważnym, że zmieniam świat? – zapytał słuchaczy rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

W dalszej części nauki kapłan podkreślił wagę owoców naszej codziennej pracy, wartości nawet najmniejszych rzeczy, które wykonujemy każdego dnia. Wskazując na postawę św. Józefa, trzymać się tego, co odkryliśmy jako nasze zadanie.

- Jakie są owoce tego, co robimy w życiu? Możemy wpaść w pułapkę, takiej właśnie skuteczności, pewnie, jest powiedziane, że po owocach poznacie, ale owoce, to nie jest skuteczność, to nie jest sukces. Wierzymy, ale nie musimy widzieć skuteczności, natomiast to, czego mamy się trzymać, to tego, co odkryliśmy jako swoje zadanie.

W słowie podsumowania ks. Sosnowski bardzo wyraźnie odniósł się do tego, że jeśli wkładamy serce i miłość w wykonywane czynności, dzieją się wielkie rzeczy. Idąc za przykładem św. Tereski – robiąc małe rzeczy z wielką miłością, przybliżamy się każdego dnia bardziej, do uczestnictwa w chwale Zmartwychwstania i życia wiecznego.

- Jeśli serce wkładam w to, co robię, to dzieją się wielkie rzeczy. Wierzyć, że w tej cichej codziennej pracy odpowiadam na wezwanie, a jak odpowiadam na wyzwanie to ono jest wielkie, bo mnie wzywa do budowania królestwa, do budowania tej katedry, do uczestnictwa w życiu Bożym, do misji, którą realizuję, tak jak jestem do tego powołany. Niech święty Józef pomoże nam otwierać oczy na wielkość codzienności i wielkości naszej pracy – podsumował rekolekcjonista.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy – zarówno Ci, zgromadzeni przed odbiornikami, jak i studenci zgromadzeni w świątyni, w łączności odmówili modlitwę Ojcze Nasz, która stała się symbolicznym zakończeniem każdego dnia rekolekcji.

Wszystkie dni rekolekcji są transmitowane na kanale YouTube Mocni w Duchu.

2021-03-26 16:13

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Eucharystia w intencji Ojczyzny

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Marek Kamiński

40 rocznicę powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Solidarność uroczyście obchodzono na terenie miasta. Mszy świętej w kościele pw. Najświętszego Imienia Jezus w intencji Ojczyzny i wszystkich ludzi zaangażowanych w działalność Solidarności przewodniczył metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś. Liturgia zgromadziła przedstawicieli władz wojewódzkich, miejskich, samorządowych, członków, przyjaciół i sympatyków związku oraz poczty sztandarowe z łódzkich zakładów pracy.

CZYTAJ DALEJ

Masz gorszy czas? Te modlitwy mogą ci pomóc!

2021-09-28 08:59

[ TEMATY ]

modlitwa

modlitewnik

Adobe Stock

Cierpienie, ból, życiowe zawirowania i trudności - kto z nas ich nie zna? Próbowałeś już wszystkiego i nic nie pomaga? Może najwyższy czas poprosić o pomoc Stwórcę?

Jezus obiecał: "O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię." Nie masz pomysłu w jaki sposób rozpocząć modlitwę do Boga w twoich utrapieniach? Prezentujemy zbiór skutecznych modlitw w potrzebie.

CZYTAJ DALEJ

Kraków: jubileuszowa edycja konkursu „Indeks marzeń” dla niepełnosprawnych

2021-09-28 17:01

[ TEMATY ]

niepełnosprawni

mimowszystko.org

To już ostatnie dni, by wziąć udział w jubileuszowej, 10. edycji konkursu stypendialnego „Indeks marzeń” Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Jest on skierowany do maturzystów i studentów z niepełnosprawnościami.

W ramach konkursu zostanie wyłonionych 9 laureatów z niepełnosprawnością - maturzystów lub studentów - którzy otrzymają 9-miesięczne stypendia w wysokości 1000 zł na naukę w wybranej przez siebie uczelni w roku akademickim 2021/2022. Przyznawanie stypendium odbywa się w ramach Akademii Odnalezionych Nadziei.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję