Reklama

Niedziela Legnicka

Kurs proboszczowski zakończony

W dzień, kiedy diecezja legnicka świętowała 29 rocznicę swojego istnienia w auli Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej wręczono dyplomy ukończenia „Kursu Proboszczowskiego” dla 29 kapłanów.

2021-03-30 22:25

Monika Łukaszów

Kurs, który oficjalnie zakończono, odbywał się w latach 2018-20. W tym czasie odbyło się 12 spotkań, przebiegających w 5 godzinnych blokach wykładowych, oraz dwa dni skupienia. Dwuletni kurs zakończył egzamin pisemny z czterech tematów.

Reklama

W dniu zakończenia kursu, z jego absolwentami spotkał się ks. Leopold Rzodkiewicz odpowiedzialny za formację kapłańską w naszej diecezji, oraz biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski, który wręczył dyplomy oraz wygłosił konferencję, odnoszącą się do dokumentu wydanego w czerwcu ubiegłego roku: „Instrukcja Nawrócenie duszpasterskie wspólnoty parafialnej w służbie misji ewangelizacyjnej Kościoła”

- Jest to dokument ważny, dlatego że jest aktualny i staje dzisiaj w obliczu wyzwań w Kościele, które na całym świecie, a także u nas w Polsce się pojawiają. Potrzeba nam nad nimi się zatrzymać i dokonać refleksji – mówił biskup legnicki rozpoczynając konferencję.

Podczas spotkania wręczono także dekrety inkardynacyjne dla trzech księży, którzy po kilku latach pracy w naszej diecezji, już oficjalnie zostali włączeni w grono duchowieństwa Diecezji legnickiej.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W niedzielę 58. Światowy Dzień Modlitw o Powołania

2021-04-22 10:22

[ TEMATY ]

modlitwa

powołanie

niedziela dobrego pasterza

Magdalena Pijewska/Niedziela

25 kwietnia br. obchodzimy IV. Niedzielę wielkanocną zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, podczas której przypada 58. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W Polsce rozpoczyna on Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego, który będzie przebiegał od 25 kwietnia do 1 maja pod hasłem “Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.

Dzień Modlitw o Powołania, obchodzony co roku w IV Niedzielę Wielkanocną, to inicjatywa Pawła VI, który postanowił, że jedna z niedziel okresu wielkanocnego będzie przeznaczona na modlitwę o powołania do stanu kapłańskiego i życia zakonnego. Była to odpowiedź papieża na utrzymujący się, a nawet pogłębiający się już wówczas kryzys w Kościele, którego jednym z przejawów był spadek powołań, i to zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet.

CZYTAJ DALEJ

Czarnek: Musimy wyswobodzić konserwatystów na uczelniach

2021-04-21 10:14

[ TEMATY ]

Przemysław Czarnek

PAP

Pakiet wolnościowy jest już procedowany przez Radę Ministrów, mam nadzieję, że w tym miesiącu zostanie przyjęty i trafi do Sejmu – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. "Musimy wyswobodzić konserwatystów na uczelniach" – podkreślił w wywiadzie dla "Gazety Polskiej".

W wywiadzie dla "GP" szef MEiN pytany był m.in. o sytuację na polskich uczelniach i o represjonowanie na nich osób o konserwatywnych poglądach.

CZYTAJ DALEJ

Przewodniczący Episkopatu złożył kondolencje po śmierci abp. Wojciecha Ziemby

2021-04-22 11:01

[ TEMATY ]

abp Stanisław Gądecki

Abp Wojciech Ziemba

BP KEP

Abp Stansław Gądecki

Abp Stansław Gądecki

Dziękuję Bogu za jego zaangażowanie w ramach gremiów statutowych Konferencji Episkopatu Polski jako przewodniczący Zespołu ds. Kontaktów z Konferencją Episkopatu Litwy, członek Komisji Misyjnej, Komisji Duszpasterstwa oraz Rady Ekonomicznej KEP – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w kondolencjach po śmierci abp. Wojciecha Ziemby, emerytowanego metropolity warmińskiego.

Publikujemy pełny tekst kondolencji:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję