Reklama

Wiadomości

Poczta Polska dostarczy druki bezadresowe w ramach Narodowego Spisu Powszechnego

Poczta Polska dostarczy druki bezadresowe w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 - poinformowała w czwartek spółka. Poczta doręczy w całej Polsce ponad 15 mln listów prezesa GUS.

[ TEMATY ]

poczta polska

Narodowy Spis Powszechny

Bożena Sztajner/Niedziela

Jak podała spółka, w wyniku wygranego przetargu ogłoszonego przez Główny Urząd Statystyczny, narodowy operator pocztowy dostarczy druki bezadresowe w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

W ramach współpracy Poczta Polska zrealizuje zarówno odbiór przesyłek z Zakładu Wydawnictw Statystycznych GUS w Radomiu i przygotowanie korespondencji przez Dział Wydruku i Konfekcjonowania w Warszawie, jak również ich dystrybucję na terenie całej Polski. Do 18 maja br. operator pocztowy dostarczy do wszystkich punktów adresowych w kraju łącznie ponad 15 mln listów prezesa GUS z informacjami o zasadach przebiegu i realizacji spisu powszechnego - dodała spółka.

Reklama

Poczta Polska wskazała, że w związku z epidemią i zachowaniem zasad bezpieczeństwa obowiązkową formą tegorocznego spisu będzie forma internetowa. Metody uzupełniające to spis telefoniczny lub wywiad przeprowadzany przez rachmistrza spisowego.

Według prezesa Poczty Polskiej Tomasza Zdzikota spółka ponownie wykorzysta swój "potencjał logistyczny oraz sprawność w doręczaniu przesyłek dla realizacji kluczowych zadań", tym razem związanych z dystrybucją korespondencji masowej w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności. "Poczta to wiarygodny i niezawodny partner w komunikacji Państwa z Obywatelami" - stwierdził Zdzikot.

Poczta przypomniała, że w 2020 r. przystąpiła do niemal 1,9 tys. przetargów na usługi pocztowe, wygrywając 96,5 proc. z nich. Oferta spółki została uznana za najkorzystniejszą m.in. w przetargach: ZUS na lata 2021–2023, KRUS na lata 2021–2022, czy PGNiG na lata 2021–2022.

Reklama

1 kwietnia br. ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. To największe badanie i źródło danych z zakresu statystyki ludności, które ma na celu zebranie informacji o jej stanie i strukturze według ustalonych cech demograficznych i społeczno-zawodowych, w oznaczonym momencie i na określonym terytorium. Wyniki spisu umożliwiają analizę i ocenę zróżnicowania przemian demograficznych i społecznych w dowolnych przekrojach. Na ich podstawie podejmowane są najważniejsze decyzje gospodarcze i społeczne na kolejne lata. Udział w spisie jest obowiązkowy. (PAP)

autorka: Longina Grzegórska-Szpyt

lgs/ mk/

2021-04-01 17:20

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Poczta Polska oficjalnym partnerem strategicznym ds. logistyki ŚDM Kraków 2016

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

poczta polska

laciatek/Fotolia Fotolia

Kilkaset tysięcy plecaków pielgrzyma oraz ponad 2,5 miliona publikacji książkowych zostanie dostarczonych przez Pocztę Polską w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie - wynika z podpisanego dziś porozumienia pomiędzy Pocztą Polską a Komitetem Organizacyjnym ŚDM. Poczta Polska, która otrzymała tytuł Partnera Strategicznego tego wydarzenia zajmie się także dystrybucją identyfikatorów i talonów żywnościowych dla pielgrzymów.

Na spotkaniu przedstawiono szereg działań, jakie Poczta podejmuje podczas ŚDM. Jest to m.in. dystrybucja 625 tys. plecaków pielgrzyma do ponad 500 lokalizacji na terenie woj. małopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego. Cześć przesyłek trafi do Centrów Informacyjnych oraz kilkudziesięciu hoteli na terenie Krakowa. Następnie plecaki wraz z wyposażeniem zostaną przekazane zarejestrowanym uczestnikom ŚDM.

CZYTAJ DALEJ

Refleksje ojca Leona Knabita o alkoholizmie

2021-08-03 15:56

[ TEMATY ]

trzeźwość

alkoholizm

alkoholicy

Apostolstwo trzeźwości

Karol Porwich

Alkoholizm to jest plaga. Jak się z tym czegoś nie zrobi, to część społeczeństwa będzie zmarnowana. Już jest zmarnowana.

Wiemy o naszym Wielkim Bracie ze wschodu. Mówiło się kiedyś, czy oni sami mówili, że radością Rosji jest picie alkoholu. I tam pije się niezmierzone ilości. Kiedyś było spotkanie takiej grupy „ekumenicznej” różnych zakonów na terenie Białorusi. Więc to byli zakonnicy i zakonnice, dla których Grodno czy inne tamtejsze okolice to były miejsca bardzo egzotyczne. Kiedy goście z Zachodu weszli do swoich pokojów w rozmaitych hotelach, to podobno w każdym stała uczciwa butelka alkoholu – wódki chyba, nie czystego spirytusu. Goście patrzyli ze zdumieniem.

CZYTAJ DALEJ

Matka Boża Nieustającej Pomocy – skąd Jej fenomen?

2021-08-04 09:35

[ TEMATY ]

Maryja

Matka Boża Nieustającej Pomocy

Foto: Monika Książek

Chyba każdy z katolików słyszał kiedyś o szczególnym nabożeństwie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jej obraz kojarzy większość z nas. Cały świat w środę ucieka się pod Jej obronę. Skąd tak właściwie wziął się ten wielki kult?

W ciągu ostatnich 150 lat obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy stał się drogi milionom chrześcijan, umacniając ich wiarę i modlitwę. Uważany jest nawet za jeden najbardziej znanych i kochanych obrazów Maryi na świecie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję