Reklama

Aktualności

Papież po Regina Coeli podziękował szczególnie osobom starszym i chorym

Po odmówieniu wielkanocnej modlitwy Regina Coeli Ojciec Święty pozdrowił szczególnie osoby starsze i chore:

2021-04-05 14:45

[ TEMATY ]

Franciszek

youtube.com/VaticanMedia

Oto słowa Franciszka w tłumaczeniu na język polski:

Reklama

Drodzy Bracia i Siostry

W atmosferze wielkanocnej, która charakteryzuje dzisiejszy dzień, serdecznie pozdrawiam was wszystkich, którzy uczestniczycie w tej modlitwie za pośrednictwem środków komunikacji społecznej. W sposób szczególny myślę o osobach starszych i chorych, które łączą się z nami w swoich domach lub w domach opieki. Do nich kieruję słowa otuchy i wdzięczności za ich świadectwo: jestem blisko nich. I życzę wszystkim, aby te dni Oktawy Wielkanocy spędzili z wiarą, kiedy trwamy pamiętają o Zmartwychwstaniu Chrystusa. Korzystajcie z każdej dobrej okazji, aby być świadkami radości i pokoju Zmartwychwstałego Pana. Radosnych, spokojnych i świętych Świąt Wielkanocnych dla wszystkich! I Proszę, nie zapominajcie o mnie w modlitwie. Smacznego obiadu i do widzenia!

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież apeluje do waldensów o współpracę w obronie godności człowieka

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Papież apeluje do waldensów, aby szczerze dążyli do pełnej jedności chrześcijan. Za pośrednictwem sekretarza stanu Franciszek skierował telegram do uczestników rozpoczynającego się dzisiaj dorocznego synodu waldensów. Jest to główne i historycznie najważniejsze wyznanie protestanckie we Włoszech.

Jego relacje z Kościołem katolickim, również w ostatnich latach, były dość trudne. Waldensi reprezentują ultraliberalny nurt protestantyzmu i otwarcie sprzeciwiają się Kościołowi katolickiemu w najważniejszych debatach etycznych ostatnich dziesięcioleci. Opowiedzieli się oni między innymi za legalizacją aborcji, eutanazją czy tak zwanymi małżeństwami homoseksualnymi.

CZYTAJ DALEJ

Św. Józef po polsku

Polacy mają słabość do tego milczącego Opiekuna Świętej Rodziny. W Rzeczypospolitej Obojga Narodów czczony był od XVII wieku, a nasilenie tej czci następowało wtedy, gdy kraj niszczyły wojny i zarazy. Nie dziwi więc, że pandemia COVID-19 spowodowała kolejną falę zainteresowania tym świętym.

Pionierami kultu św. Józefa w Polsce byli karmelici bosi. Ojciec Włodzimierz Tochmański, karmelita bosy, w książce Św. Józef w Karmelu wczoraj i dzisiaj przypomina, że ci zakonnicy przyczynili się też do uznania św. Józefa przez Stolicę Apostolską za patrona Krakowa (więcej na ten temat na str. 22-23). Prowadzili również sanktuaria dedykowane temu świętemu w Krakowie, Poznaniu i Wiśniczu, gdzie znajdowały się jego słynące cudami obrazy. W Polsce prawdopodobnie jednym z pierwszych kościołów dedykowanych św. Józefowi był poznański kościół Karmelitów Bosych, wybudowany w 1621 r.

CZYTAJ DALEJ

Znamy datę uroczystości pogrzebowych abp. Wojciecha Ziemby

2021-04-22 12:28

[ TEMATY ]

pogrzeb

Abp Wojciech Ziemba

archiwarm.pl

Uroczystości pogrzebowe zmarłego wczoraj śp. abp. Wojciecha Ziemby, arcybiskupa seniora archidiecezji warmińskiej, rozpoczną się w poniedziałek 26 kwietnia br. Msza św. pogrzebowa odbędzie się 27 kwietnia w bazylice katedralnej św. Jakuba w Olsztynie, po czym ciało Zmarłego złożone zostanie w katedralnej Krypcie Arcybiskupów Warmińskich. Eucharystia transmitowana będzie w internecie.

Uroczystości pogrzebowe śp. abp. Wojciecha Ziemby, arcybiskupa seniora archidiecezji warmińskiej rozpoczną się w poniedziałek 26 kwietnia 2021 r. w bazylice katedralnej św. Jakuba Apostoła w Olsztynie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję