Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Msza Święta w intencji maturzystów Archidiecezji Łódzkiej

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum

Dziś, o godz. 12:00 w Klasztorze Ojców Paulinów na Jasnej Górze miała miejsce modlitwa eucharystyczna za wszystkich maturzystów archidiecezji łódzkiej. Mszy Świętej przewodniczył abp Grzegorz Ryś.

- Modlimy się za wszystkich maturzystów z terenu naszej archidiecezji, modlimy się też o to, żeby warunki się zmieniły o tyle, byśmy w maju mogli się jeszcze spotkać w większej grupie na mszy świętej w katedrze, wtedy kiedy się już matury zaczną. Próbujemy też wprowadzić taką nową tradycję, że najpierw będziemy na Jasnej Górze a potem jeszcze na progu samych matur będziemy się spotykać w katedrze – rozpoczął arcybiskup metropolita łódzki.

Reklama

W homilii łódzki pasterz odniósł się do egzaminu dojrzałości, przed którym stają abiturienci. - Do tych pytań, do których się przygotowujecie intensywnie, które wam zostaną zadane w różnych formach egzaminu maturalnego liturgia dzisiejsza dodaje jeszcze dwa. Te dwa pytania stanowią jakieś podsumowanie do całej dotychczasowej drogi kształcenia. Ten owoc bierze się z tego, że to słowo Boga jest mocne. To słowo działa. Słowo przynosi owoce. Rolą Piotra jest rzucić te sieć, ale nie on te ryby nagrania, nie biorą się z tego, że on jest świetnym rybakiem. Tym, który mu te ryby na gonił to Zmartwychwstały Pan.

W dalszej części arcybiskup Ryś zadał maturzystom pytania odnoszące się do decyzji, które będą musieli w przyszłości podjąć przyszli studenci. - Czy macie w sobie doświadczenie takiej siły która jest ukryta w prawdzie? Czy prawda, którą poznajecie ma taką zdolność, żeby was postawić przed jakąś decyzją? Co z tego wynika, że się nauczyłem, że się dowiedziałem? Czy moje życie ma być takie samo jak było, mimo tej całej wiedzy zdobytej? Więc pierwsze pytanie brzmi: czy znacie taką zobowiązującą moc prawdy? Znajdziesz prawdę i do czego ona cię ciągnie? Ku jakim decyzjom?

Metropolita obiecał maturzystom solidną modlitwę i zawierzył na Ołtarzu Pana intencje całej wspólnoty młodych archidiecezji łódzkiej.

2021-04-06 14:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bełchatów: zapraszamy na rekolekcje dla młodych!

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Duszpasterstwa

Pandemia to czas, który weryfikuje wiele rzeczy. Duszpasterstwo jest jedną z nich. Jedną z trudności z którą borykają się księża i katecheci jest niemożliwość zorganizowania rekolekcji szkolnych.

CZYTAJ DALEJ

Majowa wędrówka szlakiem sanktuariów maryjnych Ukrainy: Obraz Matki Bożej Mielnickiej

2022-05-22 21:47

[ TEMATY ]

Ukraina

monitorwolynski.com

W naszym majowym pielgrzymowaniu zatrzymujemy się dziś w miejscowości Mielnica. Jest ona obecnie zwykłą małą wsią w okolicy Kowla, kiedyś natomiast była jednym z najważniejszych miast na Wołyniu.

W ciągu swych dziejów wielokrotnie zmieniała właścicieli. Wiadomo jednaka, że w 1704 r. osadę kupił Ludwik Maniewski, podkomorzy czernihowski, który odziedziczył duży spadek po śmierci swojej żony Teresy z Myszkowskich, z którą właśnie związane jest pojawienie w Mielnicy obrazu Matki Bożej, przed którym się dziś zatrzymujemy.

CZYTAJ DALEJ

Nuncjusz w Kijowie: abp Gallagher mógł spojrzeć Ukraińcom prosto w oczy, poczuć ich ducha

2022-05-23 15:21

[ TEMATY ]

Ukraina

Grzegorz Gałązka

Kiedy słyszę słowo Bucza, to chce mi się płakać. Bo to miasto nieopodal Kijowa. Kiedy byli tam Rosjanie, dochodziły do nas odgłosy wybuchów. Teraz wiemy, co się tam działo, wciąż mamy to przed oczyma – powiedział nuncjusz apostolski w Kijowie. Przyznał on, że więź z ofiarami zbrodni pogłębia fakt, że strażacy przekazali mu egzemplarze Biblii, które znaleźli w zbombardowanych blokach w Buczy.

Jedna z nich znajdowała się w dziecięcym pokoju. Nie wiemy, co się stało z tymi dziećmi, jeśli przeżyły czy zostały zabite. Wiemy jedynie, że korzystały z tej Biblii – mówi Radiu Watykańskiemu abp Visvaldas Kulbokas.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję