Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Zasłużony parafianin

2021-04-07 09:46

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Marek Kamiński

Odszedł od nas Krzysztof Krawczyk, piosenkarz, gitarzysta i kompozytor. Mieszkał na terenie parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Grotnikach, które stawały się z roku na rok coraz bardziej popularne. Przyjeżdżało tu coraz więcej wczasowiczów, kościółek parafialny stał się za ciasny i należało pomyśleć o jego rozbudowie. Ówczesny proboszcz o. Tomasz Ewertowski OMI rozmawiał o tych problemach ze swoimi parafianami. Aby zdobyć środki na inwestycje Krzysztof wraz z żoną Ewą zaproponowali Ojcu zorganizowanie zabawy parafialnej, która z czasem przerodziła się w festyn parafialny.

Reklama

Tradycją spotkań w Grotnikach były koncerty znanych i lubianych gwiazd, które zapraszał Krzysztof. Na festynach wystąpili m.in. Halina Frąckowiak, Zbigniew Wodecki, Eleni, Hanka Bielicka, Stanisław Sojka, Jan Pietrzak, Trubadurzy, Czerwone Gitary, Małgorzata Ostrowska.

Co roku występował też Krzysztof Krawczyk z zespołem. Festyny, które odbywały się przez kilkanaście lat zawsze 15 sierpnia w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, integrowały nie tylko parafian, ale także mieszkańców Łodzi, Zgierza, Aleksandrowa Łódzkiego, którzy licznie uczestniczyli w zabawie. Ponieważ zabawa trwała kilka godzin, wszystkim zapewniano poczęstunek. Chętni mogli też wziąć udział w loterii fantowej, w której każdy los był wygrany.

Dzięki funduszom zebranym podczas koncertów, kościół w Grotnikach został rozbudowany. Krzysztof Krawczyk chętnie brał udział w koncertach kolęd z cyklu „Witaj Mała Gwiazdko” w kościele pw. św. Anny w Łodzi, które organizuje jego przyjaciel z Trubadurów Sławek Kowalewski wspólnie z proboszczem parafii ks. kan. Piotrem Turkiem. Koncerty były transmitowane przez TVP3 Łódź. Żegnamy Wielkiego Artystę Krzysztofa Krawczyka, wspaniałego człowieka o wielkim sercu, który zawsze dzielił się swoimi talentami.

Ocena: +11 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Nawrócenie dotyczy przede wszystkim moich relacji z Jezusem

2021-03-31 14:35

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Justyna Kunikowska

Drugiego dnia tego wyjątkowego czasu, odbyła się także Uwielbieniowa Łódź Ratunkowa – wydarzenie przygotowywane tylko dla młodych. Wczorajszy wieczór był tzw. „dniem otwartych drzwi”, gdzie na UŁR zaproszeni byli rodzice, seniorzy, nauczyciele i opiekunowie grup młodych, którzy przyjeżdżają z młodzieżą na to wydarzenie, które odbywa się zawsze raz w miesiącu.

Tematem pierwszego dnia rekolekcji było „nawrócenie”. W ciągu trzech dni rozważamy 3 momenty, w których Jezus wzywał swoich uczniów do nawrócenia. Rozważaliśmy sam początek Ewangelii, kiedy Jezus mówi do swoich uczniów: nawracajcie się i wierzcie w ewangelię, bo czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boga. I wczoraj usłyszeliśmy drugi tekst w którym Jezus się zwraca do swoich uczniów.

CZYTAJ DALEJ

Kard. Sako do muzułmanów: nazywajcie chrześcijan „ludem Księgi”, a nie niewiernymi

2021-04-12 18:59

[ TEMATY ]

muzułmanie

chrześcijanie

religie

Kard. Sako

ekai.pl

O usunięcie z irackich podręczników szkolnych wyrażeń obraźliwych dla chrześcijan zaapelował w przesłaniu na muzułmański miesiąc postu – Ramadan kard. Louis Sako. Chaldejski patriarcha Babilonu zaproponował, by nazywano tam wyznawców Chrystusa określeniem „lud Księgi”.

Składając wyznawcom islamu życzenia hierarcha wyraził nadzieję, że będzie to dla nich okres zbliżania się do Boga i innych ludzi poprzez post, modlitwę, akty miłosierdzia, przebaczenie i pojednanie, a także okazją do pogłębiania więzów braterstwa, przyjaźni i szacunku, o których mówił papież Franciszek w czasie swej wizyty w Iraku w dniach 5-8 marca br.

CZYTAJ DALEJ

Bp Józef Pazdur - człowiek, który kochał ludzi [Wywiad z ks. Ryszardem Staszakiem]

2021-04-13 14:08

ks. Łukasz Romańczuk

Ks. Ryszard Staszak prezentuje książkę o bp. Pazdurze

Ks. Ryszard Staszak prezentuje książkę o bp. Pazdurze

“Ślęża - śląski Olimp. Ojciec Biskup Józef Pazdur - homo Dei, był tylko człowiekiem, który kochał ludzi” - to najnowsza publikacja wydana przez ks. prałata Ryszarda Staszaka. O powodach jej napisania i związkach bp. Józefa Pazdura z Górą Ślężą opowiada autor książki.

Ks. Łukasz Romańczuk: Dlaczego zdecydował się ksiądz poświęcić najnowszą książkę o. bp. Józefowi Pazdurowi?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję