Reklama

Niedziela Lubelska

Wiara i biznes. Konkurs dla młodzieży

Studenckie Koło Przedsiębiorczości KUL zaprasza uczniów szkół średnich do udziału w konkursie o kard. Stefanie Wyszyńskim.

2021-04-09 11:38

Studenckie Koło Przedsiębiorczości KUL

Celem konkursu „Kard. Stefan Wyszyński do przedsiębiorców, czyli jak służyć Bogu i Ojczyźnie prowadząc biznes”, jest zainteresowanie młodzieży szkół średnich nauczaniem Prymasa Tysiąclecia oraz promocja działalności gospodarczej opartej na wartościach chrześcijańskich. Zadaniem uczestników jest przygotowanie eseju lub krótkiego filmu nawiązującego do tematu. 

Regulamin konkursu

Reklama

Organizatorem konkursu jest Studenckie Koło Przedsiębiorczości KUL. Konkurs odbywa się w dniach 30 marca - 26 maja 2021 roku. Informacje o konkursie, zasadach uczestnictwa i nagrodach zostaną opublikowane 30 marca 2021 roku na stronie internetowej oraz na stronie Koła na Facebooku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 26 maja 2021, w 75. rocznicę ingresu kard. Stefana Wyszyńskiego do Katedry Lubelskiej. Regulamin stanowi podstawę konkursu oraz określa prawa i obowiązki uczestników.

Celem konkursu „Kard. Stefan Wyszyński do przedsiębiorców, czyli jak służyć Bogu i Ojczyźnie prowadząc biznes” jest zainteresowanie młodzieży szkół średnich nauczaniem kard. Stefana Wyszyńskiego oraz promocja działalności gospodarczej opartej na wartościach chrześcijańskich.

Uczestnictwo w konkursie jest nieodpłatne. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół średnich. Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją przez uczestnika regulaminu w całości. Uczestnik zobowiązuje się do przestrzegania określonych w nim zasad, jak i potwierdza, że spełnia wszystkie warunki, które uprawniają go do udziału w konkursie.

Reklama

Uczestnicy konkursu proszeni są o przedstawienie przesłania zawartego w nauczaniu kard. Stefana Wyszyńskiego, które może być zrealizowane przez współczesnych przedsiębiorców. Wartość pracy będzie wyższa jeśli będzie ona nawiązywała do służby Bogu i Ojczyźnie poprzez zarządzanie organizacjami gospodarczymi.

Do konkursu można zgłosić jedną pracę w formacie:

- eseju przygotowanego indywidualnie wysłanego na adres: koloprzedsiebiorczosc.kul@gmail.com. Esej powinien liczyć min. 300 słów i być związany z tematyką konkursu;

- filmiku związanego z tematyką konkursu (max. 5 minut) nagranego przez zespół uczniów szkoły średniej (2-3 osoby). Pracę należy wysłać na adres mailowy: koloprzedsiebiorczosc.kul@gmail.com. lub przesłać na nośniku danych na adres: Instytut Dziennikarstwa i Zarządzania, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Aleje Racławickie 14 , 20-950 Lublin (z dopiskiem: Konkurs – Studenckie Koło Przedsiębiorczości).

Zadanie wykonywane przez uczestnika nie może być kopią lub wzorem już istniejących prac o tej samej tematyce. Uczestnik zgłaszający się do konkursu jednocześnie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez organizatora dla celów przeprowadzenia konkursu. Prace nadesłane na konkurs mogą zostać opublikowane na stronie Konkursu oraz w mediach KUL i wykorzystane do promocji Uniwersytetu.

Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 06.05.2021 r. Prace zgłoszone po tym terminie nie będą oceniane w konkursie. Spośród nadesłanych prac jury nagrodzi eseje i filmiki najlepsze pod względem oryginalności i zgodności z tematem konkursu. Dla laureatów przeznaczone są atrakcyjne nagrody rzeczowe. Nagrodą dla laureatów w kategorii filmików będzie również wizyta w Centrum Medialnym KUL i nagranie spotu promocyjnego dotyczącego konkursu.

Sponsorzy nagród: www.zeuskomputery.pl oraz www.kul.pl

Patronat medialny: Tygodnik Katolicki Niedziela oraz Centrum Medialne KUL


Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

8 maja odbędzie się XX Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców na Jasną Górę

2021-05-06 17:00

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

kierowcy

Karol Porwich /Niedziela

W sobotę 8 maja na Jasnej Górze odbędzie się XX Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców pod hasłem "Pod Twoją obronę, Maryjo, uciekają się kierowcy". Ze względu na epidemię weźmie w niej udział tylko kilkuosobowa delegacja Krajowego Duszpasterstwa Kierowców i MIVA Polska.

"Otoczymy naszą modlitwą wszystkich kierowców i użytkowników pojazdów wypraszając łaskę bezpiecznych podróży i jednocześnie apelując o odpowiedzialną i rozsądną jazdę. Będziemy też dziękować Panu Bogu przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski za służbę i pomoc kierowców podczas pandemii" – wskazano w komunikacie przekazanym w czwartek PAP przez MIVA Polska.

CZYTAJ DALEJ

Rzecznik KEP: wypowiedzi księży w mediach nie zawsze pokrywają się z Magisterium Kościoła

2021-05-04 11:07

[ TEMATY ]

media

Episkopat News

Opinie księży prezentowane w mediach nie zawsze pokrywają się z Magisterium Kościoła - podkreśla w wypowiedzi dla KAI rzecznik KEP ks. dr Leszek Gęsiak. Dlatego, jak wyjaśnia, Rada Stała KEP zaproponowała wczoraj rewizję wydanego 17 lat temu dokumentu na ten temat. Przygotowanie uaktualnionej wersji zostanie powierzone zespołowi ekspertów, który zostanie powołany.

Publikujemy wypowiedź rzecznika KEP:

CZYTAJ DALEJ

Rozpoczyna się Nowenna do św. Andrzeja Boboli

2021-05-07 07:35

[ TEMATY ]

św. Andrzej Bobola

ARCHIWUM KS. PRAŁ. TADEUSZA KOŃSKIEGO

Relikwie św. Andrzeja Boboli

Relikwie św. Andrzeja Boboli

Niezwyciężony atleta Chrystusa - takim tytułem św. Andrzeja Bobolę nazwał papież Pius XII w swojej encyklice, napisanej z okazji rocznicy śmierci polskiego świętego. Dziś, gdy wiara katolicka jest atakowana z wielu stron, św. Andrzej Bobola może być ciągle stawiany jako przykład czystości i niezłomności wiary oraz wielkiego zaangażowania misyjnego

Św. Andrzej Bobola żył na początku XVII wieku. Ten jezuita-misjonarz przemierzał rozległe obszary znajdujące się dzisiaj na terytorium Polski, Białorusi i Litwy, aby nieść Dobrą Nowinę ludziom opuszczonym i religijnie zaniedbanym. Uwieńczeniem jego gorliwego życia było męczeństwo za wiarę, którą poniósł 16 maja 1657 roku w Janowie Poleskim. Papież Pius XI kanonizował w Rzymie Andrzeja Bobolę 17 kwietnia 1938 roku.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję