Reklama

Niedziela Małopolska

Jaka edukacja seksualna?

    Bezpłatny webinar dla rodziców, wychowawców i nauczycieli dotyczący edukacji seksualnej odbędzie się w środę 14 kwietnia. Początek o godz. 19.00.

plakat organizatorów

    – Nikt rozsądny nie zabrania dzieciom i młodzieży dostępu do wiedzy. Osią sporu wokół edukacji seksualnej nie jest pytanie, czy należy ją prowadzić, ale w jaki sposób? Kto ma przekazywać dzieciom i młodzieży informacje kluczowe dla ich życia i szczęścia? Kiedy i w jakiej formie? – zauważają organizatorzy.

    Webinar pt. „Edukacja seksualna - tak, ale jaka?” poprowadzi Magdalena Guziak-Nowak – dyrektor ds. edukacji Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, doradca życia rodzinnego, współautorka serii podręczników do wychowania do życia w rodzinie, prywatnie żona i mama czterech córek. – Punktem wyjścia do naszych rozważań będzie klasyfikacja Amerykańskiej Akademii Pediatrii, która wyodrębnia trzy typy edukacji seksualnej: A, B i C. Porównamy realizowany w Polsce model A (zachęcający do abstynencji seksualnej przed ślubem i wierności jednemu partnerowi do końca życia) z modelami B i C (realizowanymi np. w Wielkiej Brytanii, Szwecji, Niemczech) – zapowiada prowadząca. – Omawiając skuteczność różnych podejść, porównamy m.in. takie współczynniki jak liczba niechcianych ciąż nastolatek czy liczba nastolatków chorujących na choroby przenoszone drogą płciową. Przedstawimy też podstawowe założenia polskiego modelu edukacji seksualnej, realizowanego w ramach szkolnego przedmiotu „wychowanie do życia w rodzinie” – dodaje.

Reklama

    Webinar będzie się składał z dwóch części – wykładowej oraz pytań i odpowiedzi. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapisy przyjmowane są na stronie https://pro-life.pl/webinary/ Wszystkie chętne osoby otrzymają bezpłatnie zaświadczenia uczestnictwa (przydatne m.in. do awansu zawodowego dla nauczycieli). Chęć otrzymania zaświadczenia będzie można zgłosić podczas spotkania.

    W ramach kolejnego spotkania, które jest zaplanowane na 12 maja br. (o godz. 19.00), zatytułowanego „Nawróceni aborcjoniści” uczestnicy poznają historie m.in. Bernarda Nathansona, Carol Everett, Abby Johnson i Anthony’ego Levatino. Na przykładzie ich doświadczeń organizator omówi strategię grup proaborcyjnych, która z wieloma „sukcesami” jest dziś realizowana na całym świecie. Ostatnie przedwakacyjne spotkanie pt. „Metody rozpoznawania płodności – czy warto?” odbędzie się 9 czerwca br. o godz. 19.00. Podczas spotkania omówione zostaną zalety i wady metod rozpoznawania płodności oraz założenia najpopularniejszych metod. Uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób można nauczyć się praktycznego stosowania MRP oraz poznają najlepsze aplikacje do notowania obserwacji i nowinki techniczne. Na ten webinar organizator zaprasza szczególnie narzeczonych, ale też nauczycieli, wychowawców, rodziców i wszystkie osoby, którą chcą się nauczyć MRP.

    W ciągu minionych miesięcy Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zorganizowało kilkadziesiąt webinarów dla dorosłych w ramach swojej działalności edukacyjnej. W każdym ze spotkań bierze udział po ok. 50-200 osób. Do organizacji zwracają się również dyrektorzy szkół, którzy zapraszają pro-liferów na lekcje on-line, w ramach których uczniowie mają okazję do zapoznania się z tematami związanymi z bioetyką początku życia człowieka.

2021-04-10 10:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ks. Marek Dziewiecki: Czas zamknąć przeszłość, która boli

2021-05-13 08:19

[ TEMATY ]

duchowość

psychologia

freelyphotos.com

Lekarstwem na przeszłość, która boli, nie jest ani samobójstwo, ani rozpacz, ani wściekłość na siebie czy innych ludzi, ani gniew, ani chęć zemsty, ani zadręczanie siebie czy kogokolwiek innego. Lekarstwem na złą przeszłość jest przebaczenie i pojednanie.

Wielu ludzi traktuje te pojęcia jako synonimy. W rzeczywistości są to dwie zupełnie różne rzeczy. Kluczowe jest to, żeby precyzyjnie je rozumieć i żeby wiedzieć, komu powinniśmy przebaczyć i jak to zrobić, oraz z kim, na jakich warunkach i w jaki sposób powinniśmy się pojednać. W kolejnych rozdziałach będę dokładniej omawiał to zagadnienie, ale już tutaj – tytułem wstępu – wyjaśnię podstawowe różnice między przebaczeniem a pojednaniem.

CZYTAJ DALEJ

Komunikat Nuncjatury Apostolskiej w Polsce: Ojciec Święty przyjął rezygnację biskupa bydgoskiego Jana Tyrawy

2021-05-12 12:21

[ TEMATY ]

bp Jan Tyrawa

Diecezja Bydgoska

W dniu 12 maja 2021 roku Nuncjatura Apostolska w Polsce przekazała do wiadomości komunikat, w którym informuje, że Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację biskupa bydgoskiego Jana Tyrawy. Od tego momentu bp Wiesław Śmigiel zarządza diecezją bydgoską jako administrator apostolski sede vacante.

Poniżej publikujemy pełną treść komunikatu Nuncjatury Apostolskiej wraz z dołączonym do niego wyjaśnieniem:

CZYTAJ DALEJ

Komunikat w sprawie święceń diakonatu

2021-05-17 00:23

[ TEMATY ]

diecezja zielonogórsko‑gorzowska

święcenia diakonatu

ks. Adrian Put "/Niedziela"

bp Tadeusz Lityński

bp Tadeusz Lityński

w sobotę 15 maja w Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu trzech alumnów naszego seminarium otrzymało święcenia diakonatu z rąk bpa Stefana Regmunta. Są nimi:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję