Reklama

Niedziela Łódzka

Abp Ryś w Święto Miłosierdzia: rany Jezusa są bardzo szczególnym portretem Boga!

- Rany Jezusa są bardzo szczególnym portretem Boga, bo pokazują Kim jest Bóg! Ten szczególny portret Boga wyzwala w nas miłość do Boga, a wiara przestaje być takim chłodnym światopoglądem – tak przyjmuję że Bóg istnienie, ale co z tego? – pytał metropolita łódzki.

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego – która od wielu lat obchodzona jest jako Święto Diecezjalnej Caritas – w łódzkiej katedrze św. Stanisława Kostki na Mszy świętej pod przewodnictwem arcybiskupa Grzegorza Rysia modlili się wszyscy zaangażowani w dzieło pomocy potrzebującym Caritas.

W homilii, którą łódzki pasterz oparł o dzisiejszą Liturgię Słowa zwrócił uwagę na to, że - ranami, które zachował Jezus na swoim zmartwychwstałym ciele są wszyscy nasi cierpiący nasi siostry i bracia. Na tym Jego ciele, którym jest Kościół. Dotknij tych ran! – apelował duchowny.

Reklama

Kaznodzieja zauważył, że - skoro kocham Boga, bo obdarzył mnie życiem, to kocham każdego, kto został przez Niego tym życiem obdarzony. Ta relacja do innych pokazuje czy narodziłem się z Boga, czy nie, bo Boga przyjmuje się z całą Jego rodziną! ! – tłumaczył arcybiskup Grzegorz.

Przywołując postać Tomasza Apostoła - o którym zwykło się mówić „niewierny Tomasz” – metropolita łódzki zaznaczył, że - wiara Tomasza rodzi się na nowo w spotkaniu z Jezusem! W jaki sposób się rodzi? W jaki sposób Jezus rodzi Tomasza do wiary? Tomasz rodzi się przez to, że Jezus pozwala mu dotknąć swoich ran. Ten moment dotknięcia ran Jezusa – jest momentem narodzin Tomasza do wiary, odrodzenia się wiary Tomasza. – podkreślił.

- Rany Jezusa są bardzo szczególnym portretem Boga, bo pokazują Kim jest Bóg! Ten szczególny portret Boga wyzwala w nas miłość do Boga, a wiara przestaje być takim chłodnym światopoglądem – tak przyjmuję że Bóg istnienie, ale co z tego? Może chodzi o to, by wiedzieć, że Bóg jest, ale chodzi o to, by wiedzieć Kim jest i Jakim się objawił w Jezusie. Dokąd tego nie wiem, i mamy fałszywy obraz Boga, to mamy milion pokus, by z wiary zrezygnować i odejść od niej! – zakończył.

Kończąc liturgię ks. Andrzej Partyka – dyrektor Caritas Archidiecezji Łódzkiej podziękował – wszystkim zebranym za wspólną modlitwę i zaproponował, by pobrać aplikację „tropiciel” - w której obok licznych gier miejskich jest również gra „dobroczynność w Łodzi” – do tej gry, w ramach konkursu - zaprosiliśmy dziesięcioosobowe grupy uczniów – wolontariuszy ze szkolnych kół Caritas, ale każdy indywidualnie może wziąć w niej udział. – zachęcał ks. Partyka.

2021-04-12 08:15

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Ci, którzy przewodzą ludowi Boga, wyceniają Boga książęcą ceną niewolnika!

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Ci, którzy przewodzą ludowi Boga wyceniają Boga – Jego zaangażowanie, Jego działanie, to że posłał proroka, że posłał swojego Syna – wyceniają Boga książęcą ceną niewolnika.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Sztuka i wiara podczas wernisażu w Zakopanem

2021-09-17 19:24

[ TEMATY ]

kultura

górale

Damian Krawczykowski /Niedziela

17 września w Zakopanem odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej "Oblicza Frasobliwego". Podczas wydarzenia zostały ogłoszone wyniki oraz wręczone nagrody w konkursie, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

- Głównym celem konkursu jest pobudzenie inwencji twórczej oraz popularyzacja i dokumentacja unikalnych zjawisk kultury, jakimi są malarstwo na szkle i rzeźba w drewnie. Celem równorzędnym była także popularyzacja tradycji chrześcijańskiej kultu wizerunków Chrystusa Frasobliwego – informują Organizatorzy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję