Reklama

Niedziela Lubelska

KUL zaprasza na studia. Wirtualne Dni Otwarte

Prawo, psychologia, teologia, filologia angielska, dziennikarstwo a może tegoroczna nowość - położnictwo? Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II proponuje maturzystom blisko 50 kierunków.

KUL

Wyboru pomogą dokonać Wirtualne Dni Otwarte - KULuary Kierunków, jakie odbędą się w dniach 14 - 16 kwietnia. Jak informuje Monika Stojowska, rzecznik KUL, hasło towarzyszące tegorocznej kampanii rekrutacyjnej to „Wspólnota wiedzy - Razem ku mądrości”. Wpisuje się ono w charakter działalności KUL, którego jednym z wyznaczników jest przekazywanie studentom wiedzy, w poczuciu, że są oni ważną częścią wspólnoty akademickiej. To kształcenie powiązane z wartościami, w duchu wiedzy, mądrości, prawdy; to tradycja i nowoczesność.

O kierunkach studiów - od A do Z - opowiedzą wykładowcy, a swymi doświadczeniami i opiniami podzielą się studenci oraz absolwenci KUL. Wydarzenie zaplanowano w terminie 14-16 kwietnia online. Transmisja live za pośrednictwem kanału Youtube KULstudia oraz mediów społecznościowych, będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych licealistów. Każdorazowo uruchomiony zostanie czat, a podsumowaniem spotkań będzie akademicki kwadrans. Podczas niego maturzyści uzyskają odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z rekrutacją. Na ile kierunków można aplikować jednocześnie? Jakie są progi punktowe? Ile osób ubiega się o jedno miejsce na danym kierunku? Będą też podane ważne terminy: rekrutacja na studia rozpocznie się 5 maja i potrwa do 8 lipca. Po 21 lipca rozpocznie się nabór wolny. Strona dla kandydatów: www.kandydat.kul.pl

Reklama

KULuary Kierunków od A do Z

Środa, 14 kwietnia, godz. 13 KULuary Kierunków od Administracji do Filozofii: Administracja, Applied Anthropology (studia w jęz. angielskim), Architektura krajobrazu, Bezpieczeństwo narodowe, Biotechnologia, Dietetyka w Stalowej Woli, Doradztwo kariery i doradztwo personalne, Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, Edytorstwo, Ekonomia, Europeistyka (studia w jęz. angielskim), Filologia angielska, Filologia germańska, Filologia klasyczna, Filologia niderlandzka, Filologia polska, Filologia romańska, Filozofia

Czwartek, 15 kwietnia, godz. 13 KULuary Kierunków od Hispanistyki po Nauki o rodzinie: Hispanistyka, Historia, Historia sztuki, Informatyka, Inżynieria środowiska w Stalowej Woli, Italianistyka, Kognitywistyka, Krajoznawstwo i turystyka kulturowa, Lingwistyka stosowana, Matematyka, Międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczno-społeczne, Muzykologia, Nauki o rodzinie

Piątek, 16 kwietnia, godz. 13 KULuary Kierunków od Pedagogiki do Zarządzania: Pedagogika, Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, Pedagogika specjalna, Pielęgniarstwo, Położnictwo, Praca socjalna, Prawo, Prawo Kanoniczne, Psychologia, Retoryka stosowana, Sinologia, Socjologia, Stosunki międzynarodowe, Teologia, Zarządzanie

2021-04-13 11:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przed 175 laty wybrano bł. Piusa IX – rozpoczął się najdłuższy pontyfikat w dziejach Kościoła

2021-06-16 18:58

[ TEMATY ]

pontyfikat

Pius IX

wikipedia.pl

Przed 175 laty – 16 czerwca 1846, po dwudniowym konklawe, które odbyło się w rzymskim Pałacu Kwirynalskim, nowym papieżem został Giovanni Maria Mastai-Ferretti, który przyjął imię Pius IX.

W 5 dni później odbyła się jego koronacja i tak rozpoczął się pontyfikat, który miał się okazać najdłuższym w dziejach Kościoła katolickiego, jeśli nie liczyć pierwszego papieża – św. Piotra, o którego posługiwaniu na tym urzędzie mamy niewiele pewnych wiadomości i tylko tradycja głosi, że pełnił on to stanowisko ponad 30 lat.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany personalne wśród księży diecezji bydgoskiej

2021-06-17 12:24

[ TEMATY ]

zmiany księży

zmiany personalne

Karol Porwich/Niedziela

Lista zmian personalnych dokonanych przez administratora apostolskiego biskupa Wiesława Śmigla wśród księży diecezji bydgoskiej.

KSIĘŻA NEOPREZBITERZY:

CZYTAJ DALEJ

Papież przyjmie władze Światowej Federacji Luterańskiej w rocznicę Konfesji Augsburskiej

2021-06-17 18:34

[ TEMATY ]

luteranie

papież Franciszek

PAP

Papież przyjmie władze Światowej Federacji Luterańskiej 25 czerwca – w rocznicę ogłoszenia Konfesji Augsburskiej (luterańskiego wyznania wiary) z 1530 roku. Oprócz spotkania z Franciszkiem, delegacja ŚFL, która odwiedzi Watykan w dniach 24-25 czerwca odbędzie rozmowy w Papieskiej Radzie ds. Popierania Jedności Chrześcijan. Jednym z celów wizyty jest zacieśnienie współpracy z Caritas Internationalis, rozpoczętej podpisaniem wspólnej deklaracji intencji w 2016 roku.

W skład delegacji wejdą: przewodniczący ŚFL abp Panti Filibus Musa, sekretarz generalny ks. Martin Junge oraz członkowie Rady ŚFL reprezentujący siedem regionów, na które podzielona jest światowa wspólnota luterańska. Ks. Junge wygłosi wykład na dominikańskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu (Angelicum), na którym istnieje Instytut Studiów Ekumenicznych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję