Reklama

Niedziela Lubelska

KUL zaprasza na studia. Wirtualne Dni Otwarte

Prawo, psychologia, teologia, filologia angielska, dziennikarstwo a może tegoroczna nowość - położnictwo? Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II proponuje maturzystom blisko 50 kierunków.

2021-04-13 11:17

KUL

Wyboru pomogą dokonać Wirtualne Dni Otwarte - KULuary Kierunków, jakie odbędą się w dniach 14 - 16 kwietnia. Jak informuje Monika Stojowska, rzecznik KUL, hasło towarzyszące tegorocznej kampanii rekrutacyjnej to „Wspólnota wiedzy - Razem ku mądrości”. Wpisuje się ono w charakter działalności KUL, którego jednym z wyznaczników jest przekazywanie studentom wiedzy, w poczuciu, że są oni ważną częścią wspólnoty akademickiej. To kształcenie powiązane z wartościami, w duchu wiedzy, mądrości, prawdy; to tradycja i nowoczesność.

O kierunkach studiów - od A do Z - opowiedzą wykładowcy, a swymi doświadczeniami i opiniami podzielą się studenci oraz absolwenci KUL. Wydarzenie zaplanowano w terminie 14-16 kwietnia online. Transmisja live za pośrednictwem kanału Youtube KULstudia oraz mediów społecznościowych, będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych licealistów. Każdorazowo uruchomiony zostanie czat, a podsumowaniem spotkań będzie akademicki kwadrans. Podczas niego maturzyści uzyskają odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z rekrutacją. Na ile kierunków można aplikować jednocześnie? Jakie są progi punktowe? Ile osób ubiega się o jedno miejsce na danym kierunku? Będą też podane ważne terminy: rekrutacja na studia rozpocznie się 5 maja i potrwa do 8 lipca. Po 21 lipca rozpocznie się nabór wolny. Strona dla kandydatów: www.kandydat.kul.pl

Reklama

KULuary Kierunków od A do Z

Środa, 14 kwietnia, godz. 13 KULuary Kierunków od Administracji do Filozofii: Administracja, Applied Anthropology (studia w jęz. angielskim), Architektura krajobrazu, Bezpieczeństwo narodowe, Biotechnologia, Dietetyka w Stalowej Woli, Doradztwo kariery i doradztwo personalne, Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, Edytorstwo, Ekonomia, Europeistyka (studia w jęz. angielskim), Filologia angielska, Filologia germańska, Filologia klasyczna, Filologia niderlandzka, Filologia polska, Filologia romańska, Filozofia

Czwartek, 15 kwietnia, godz. 13 KULuary Kierunków od Hispanistyki po Nauki o rodzinie: Hispanistyka, Historia, Historia sztuki, Informatyka, Inżynieria środowiska w Stalowej Woli, Italianistyka, Kognitywistyka, Krajoznawstwo i turystyka kulturowa, Lingwistyka stosowana, Matematyka, Międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczno-społeczne, Muzykologia, Nauki o rodzinie

Piątek, 16 kwietnia, godz. 13 KULuary Kierunków od Pedagogiki do Zarządzania: Pedagogika, Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, Pedagogika specjalna, Pielęgniarstwo, Położnictwo, Praca socjalna, Prawo, Prawo Kanoniczne, Psychologia, Retoryka stosowana, Sinologia, Socjologia, Stosunki międzynarodowe, Teologia, Zarządzanie

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zapisy na SMAP 2021

2021-05-06 09:34

Duszpasterstwo Młodzieży AP

Logo SMAP 2021

Logo SMAP 2021

5 maja 2021 odbyło się spotkanie online Abpa Adama Szala, z dekanalnymi duszpasterzami młodzieży i moderatorami ruchów w archidiecezji przemyskiej, na którym przekazano informacje o organizacji SMAP na szczeblu dekanalnym.

Owocem tego spotkania jest ważna informacja dla młodych. Rozpoczynamy zapisy na SMAP 2021 w Krośnie od dnia 11 maja 2021, które potrwają ostatecznie do 15 sierpnia. Zapisy odbywają się w parafiach u księży lub podczas rekolekcji wakacyjnych.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: aktualność encykliki „Centesimus Annus”

2021-05-05 17:00

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

Encyklika

Archiwum diecezji rzeszowskiej

Jan Paweł II w Rzeszowie, 2 czerwca 1991 r.

Jan Paweł II w Rzeszowie, 2 czerwca 1991 r.

„Encyklika «Centesimus Annus» jest dokumentem proroczym, przydatnym również dzisiaj, w okresie zawrotnych przemian” – uważa Anna Maria Tarantola, prezes Fundacji Centesimus Annus Pro Pontifice. Trzydzieści lat temu św. Jan Paweł II napisał dokument poddający krytycznej analizie różne aspekty gospodarki socjalistycznej i rynkowej, stawiając człowieka w centrum wszystkich procesów gospodarczych.

Encyklika ta powstała z okazji stulecia innej encykliki, „Rerum Novarum”, którą papież Leon XIII położył podwaliny pod współczesną Naukę Społeczną Kościoła. Anna Maria Tarantola uważa, że wiele punktów tekstu jest w pełni aktualnych także dzisiaj. Wskazuje szczególnie na potrzebę uznania godności pracy i pracownika, na społeczny wymiar pracy, sprawiedliwą płacę, troskę o ubogich, których liczba wzrosła wraz z pandemią oraz sprawiedliwy zysk. Wśród celów, jakie stawia sobie encyklika, znajduje się redukcja zadłużenia krajów ubogich oraz rozbrojenie. Na poziomie społeczeństwa i narodów nie ma powszechnej zgody co do tego, co właściwie należy zrobić w tej dziedzinie. Istnieje potrzeba prowadzenia szeroko zakrojonej pracy kulturowej, kształtowania tego, co Jan Paweł II nazywał „kulturą narodów”. Być może jednym z rozwiązań byłoby wzmocnienie władzy instytucji międzynarodowych, które dziś nie mają realnej możliwości interwencji.

CZYTAJ DALEJ

Rozpoczyna się Nowenna do św. Andrzeja Boboli

2021-05-07 07:35

[ TEMATY ]

św. Andrzej Bobola

ARCHIWUM KS. PRAŁ. TADEUSZA KOŃSKIEGO

Relikwie św. Andrzeja Boboli

Relikwie św. Andrzeja Boboli

Niezwyciężony atleta Chrystusa - takim tytułem św. Andrzeja Bobolę nazwał papież Pius XII w swojej encyklice, napisanej z okazji rocznicy śmierci polskiego świętego. Dziś, gdy wiara katolicka jest atakowana z wielu stron, św. Andrzej Bobola może być ciągle stawiany jako przykład czystości i niezłomności wiary oraz wielkiego zaangażowania misyjnego

Św. Andrzej Bobola żył na początku XVII wieku. Ten jezuita-misjonarz przemierzał rozległe obszary znajdujące się dzisiaj na terytorium Polski, Białorusi i Litwy, aby nieść Dobrą Nowinę ludziom opuszczonym i religijnie zaniedbanym. Uwieńczeniem jego gorliwego życia było męczeństwo za wiarę, którą poniósł 16 maja 1657 roku w Janowie Poleskim. Papież Pius XI kanonizował w Rzymie Andrzeja Bobolę 17 kwietnia 1938 roku.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję