Reklama

Niedziela Wrocławska

Prośba o wspomnienia o zmarłym ks. Bogdanie Buryle [Wideo]

Ks. Wacław Buryła planuje napisać książkę, która zawierać będzie wspomnienia o zmarłym kapłanie - ks. Bogdanie Buryle. Dlatego skierował do wszystkich ludzi dobrej woli prośbę. 

2021-04-14 08:30

ks. Łukasz Romańczuk

ks. Wacław Buryła

ks. Wacław Buryła

Oglądając film prosimy, aby włączyć napisy!

Reklama


"Dnia 04 lutego 2021 roku – zupełnie niespodziewanie - po bardzo trudnej, wręcz beznadziejnej walce z rakiem – zmarł ks. Bogdan Buryła, który był kimś wyjątkowym: nietuzinkowym księdzem i nietuzinkowym człowiekiem.

Oficjalnie był pierwszym proboszczem parafii p.w. św. Anny w Miliczu, ale przecież był ważny nie tylko dla swoich parafian, był ważny także dla tysięcy ludzi, których spotykał na różnych drogach, w różnych miejscach i w różnym czasie. Nigdy nie dzielił ludzi na swoich i na obcych. Zawsze kierował się mądrością św. Brata Alberta, która była mądrością Ewangelii, że mamy być dobrzy jak chleb, chleb na stole, chleb dla wszystkich…

Reklama

Śmierć zabrała jego ciało, ale nie zabrała tego, co było treścią jego życia. On miał swoje plany, swoje marzenia. To był jego testament. Wykonanie tego testamentu powierzył nam.

Dnia 25 lipca 2021 roku mieliśmy świętować JUBILEUSZ: 20-lecia istnienia parafii p.w. św. Anny w Miliczu, a jednocześnie 20-lecia proboszczowania ks. Bogdana Buryły. Śmierć uniemożliwiła nam przeżywanie tego jubileuszu. ALE PRZECIEŻ FIZYCZNA NIEOBECNOŚĆ KS. BOGDANA WCALE NIE OZNACZA, ŻE TO ŚWIĘTOWANIE SIĘ NIE ODBĘDZIE. Przeżycie tego Jubileuszu – jak najbardziej radosne – jest naszym obowiązkiem. Tego chciał ks. Bogdan, o tym myślał, o to był zatroskany. Mamy moralny obowiązek, żeby ocalić od zapomnienia osobę, życie i marzenia ks. Bogdana. Niechaj osoba tego wspaniałego kapłana, który kochał nas i którego my też kochaliśmy, ożyje w naszych wspomnieniach. Nie mamy prawa zatrzymywać ks. Bogdana tylko dla siebie. Podzielmy się nim: poprzez wspomnienia i fotografie, na których nasze wczoraj nadal żyje. Niechaj miłość, którą żył nie tylko od święta, owocuje nadal. Bo przecież czas potrafi unicestwić materię, ale nie potrafi unicestwić serca.

Wszelkie materiały proszę przesyłać na adres:

ks. Wacław Buryła

ul. Polna 2

56-320 Krośnice

e-mail: wacburyla@wp.pl

ewentualny kontakt: kom. 693 104 588

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Działania premiera i szefa KPRM w związku z wyborami korespondencyjnymi w pełni legalne

2021-05-13 10:35

[ TEMATY ]

premier

wybory

PAP

Wszystkie decyzje o rozpoczęciu technicznych przygotowań do głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich były zgodne z prawem – świadczy o tym wiele ekspertyz prawnych, którymi dysponuje KPRM.

Premier i szef KPRM stali na straży Konstytucji RP. Ich wszelkie działania miały na celu przeprowadzenie wyborów w konstytucyjnym terminie. Premier nie zarządził nigdy wyborów prezydenckich ani głosowania w trybie korespondencyjnym. Celem podjętych działań było umożliwienie udziału w wyborach grupom uprawnionym, których życie i zdrowie ze względu na pandemię były zagrożone (seniorom, osobom z niepełnosprawnościami), a także przebywającym w izolacji.

CZYTAJ DALEJ

#NiezbędnikMaryjny: odnajdź z nami drogę do Maryi!

2021-04-29 21:00

[ TEMATY ]

#NiezbędnikMaryjny

Karol Porwich/Niedziela

Maj to miesiąc szczególny, nie tylko ze względu na coraz cieplejsze dni i pięknie śpiewające ptaki. Maj to w Kościele miesiąc poświęcony Matce Bożej. Portal „Niedzieli” na ten wyjątkowy czas przygotował specjalny ewangelizacyjny projekt pt. #NiezbędnikMaryjny.

Pragniemy wspólnie z Wami każdego kolejnego dnia w maju odnajdywać drogę do Maryi. W naszym specjalnym internetowym kalendarzu znajdziecie co dzień nowe materiały przybliżające osobę Rodzicielki Jezusa.

CZYTAJ DALEJ

Dobry pasterz. Śp. ks. Adam Szponar

2021-05-14 06:12

Paweł Wysoki

Ksiądz Adam Szponar zakończył ziemskie życie wśród parafian, dla których był gorliwym pasterzem.

Proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Puławach zmarł 5 maja. Odszedł do Pana niespodziewanie, po 15 latach duszpasterskiej pracy na górce nad Wisłą. 8 maja w zabytkowej świątyni, o którą jako proboszcz nieustannie się troszczył, abp Stanisław Budzik sprawował żałobną Mszę św. - W liturgii Kościoła przeżywamy okres wielkanocny, czas w którym Chrystus został ofiarowany jako nasza Pascha. Jego przejście przez krzyż i śmierć do chwały zmartwychwstania opromienia także naszą drogę. Pascha ks. Adama Szponara, jaka dokonała się w ostatnich dniach, jest wpisana w tajemnicę Paschy Chrystusa. Smucimy się z utraty gorliwego pasterza, ale radujemy się jego zwycięstwem zanurzonym w zwycięstwie Chrystusa i dziękujemy za piękne świadectwo życia - powiedział abp Budzik.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję