Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: 300-lecie Zgromadzenia Pasjonistów

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Aaron Burden

Już w najbliższą niedzielę, 18 kwietnia 2021r. w parafii oo. pasjonistów pw. Matki Boskiej Bolesnej na łódzkim Teofilowie rozpocznie się uroczysta msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego, Grzegorza Rysia, która wpisuje się w polskie obchody wyjątkowego Jubileuszu 300lecia istnienia Zgromadzenia Męki Jezusa Chrystusa. Temat Jubileuszu "Odnowić naszą misję: wdzięczność, proroctwo i nadzieja" nawiązuje do charyzmatu i duchowości pasjonistów, które opierają się na głębokim zaangażowaniu w ciągłe głoszenie miłości do Chrystusa Ukrzyżowanego poprzez modlitwę, samotność, ascezę, ubóstwo i miłość braterską - najważniejsze filary życia zakonnego.

- Męka Jezusa zawsze w sercach naszych! - to nie tylko zawołanie, ale także drogowskaz, za którym podążają, dając w świecie świadectwo Miłości płynącej z Krzyża.

Uroczystości Jubileuszu 300lecia pasjonistów zbiegają się również z obchodami 15lecia konsekracji kościoła pw. Matki Boskiej Bolesnej, której 17 kwietnia 2006r. dokonał Arcybiskup Władysław Ziółek.

Reklama

- Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy i trwania w dziękczynieniu za dar powołania pasjonistowskiego oraz za całą wspólnotę parafialną Matki Boskiej Bolesnej - zachęca proboszcz, o. Grzegorz Szczygieł.

W uroczystości można będzie uczestniczyć także za pośrednictwem transmisji na kanale YouTube Pasjoniści Łódź.

2021-04-16 13:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kościół łódzki otrzymał ośmiu nowych diakonów

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Dziś w Archikatedrze Łódzkiej abp Grzegorz Ryś udzielił święceń w stopniu diakona ośmiu alumnom Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Poprzez ten sakrament przyjmujący go mężczyźni zostają włączeni do stanu duchownego. A nałożenie rąk biskupa, to znak szczególnej więzi jego pomocników w pełnieniu służby ludowi bożemu, zwłaszcza ubogim. Diakoni mają sprawować posługę głoszenia Słowa i udzielania niektórych sakramentów, rozwijać w sobie ducha modlitwy i w nim celebrować Liturgię Godzin. Zewnętrznym znakiem ich złączenia z Chrystusem – Sługą – jest wybór życia w celibacie, którego przyrzeczenie składają w czasie obrzędów święceń – podkreśla ks. dr Jacek Kacprzak, prorektor łódzkiego seminarium.

CZYTAJ DALEJ

Papieża Franciszka „Ekumeniczna pielgrzymka pokoju” do Sudanu Południowego

2023-02-02 17:01

[ TEMATY ]

pilegrzymka

papież Franciszek

PAP/EPA/CIRO FUSCO

W dniach 3-5 lutego Franciszek odbędzie „ekumeniczną pielgrzymkę pokoju” do Sudanu Południowego. Towarzyszyć mu będą: honorowy zwierzchnik Wspólnoty Anglikańskiej, arcybiskup Canterbury Justin Welby i moderator Zgromadzenia Ogólnego prezbiteriańskiego Kościoła Szkocji pastor Iain Greenshields. Jej hasłem są słowa Jezusa: „Proszę, aby wszyscy byli jedno”, zaczerpnięte z tzw. Modlitwy Arcykapłańskiej z Ewangelii św. Jana. Wcześniej, od 31 stycznia do 3 lutego, Ojciec Święty odwiedzi Demokratyczną Republikę Konga. Będzie to 40. podróż zagraniczna papieża w czasie jego prawie dziesięcioletniego pontyfikatu.

Wizyta ekumeniczna

CZYTAJ DALEJ

Posłani głosić Dobrą Nowinę

2023-02-03 12:43

Magdalena Lewandowska

Wyznanie wiary odśpiewali członkowie 1. Wspólnoty Neokatechumenalnej

Wyznanie wiary odśpiewali członkowie 1. Wspólnoty Neokatechumenalnej

W parafii św. Augustyna we Wrocławiu, prowadzonej przez kapucynów, bp Maciej Małyga przewodniczył liturgii rozesłania członków 3. Wspólnoty Neokatechumenalnej.

Zostali posłani, by w sposób szczególny głosić po domach, rodzinach i w pracy Dobrą Nowinę.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję