Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Otrzymaliście duchowe talenty, by być świadkami Chrystusa!

2021-04-22 16:04

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Parafii

Wtorkowy wieczór był bardzo ważnym czasem w życiu młodych ludzi, którzy przyjęli Sakrament Bierzmowania z rąk biskupa Marka Marczaka.

W słowie skierowanym do młodzieży biskup zwrócił uwagę na ważność naszej wiary i tego, że Chrystus przychodzi do każdego z nas w sposób prawdziwy i rzeczywisty.

Reklama

- Przyjmujecie dzisiaj kolejny sakrament w waszym życiu, sakrament bierzmowania. Wiemy, że w Kościele wierzymy w siedem sakramentów, wierzymy, że w siedmiu różnych wydarzeniach, różnych sytuacjach Pan Bóg przychodzi w sposób prawdziwy, rzeczywisty do człowieka, stąd nazwa, która może niekoniecznie tak nam się kojarzy, ale sakramentalne przychodzenie Pana Boga do nas oznacza wierzymy, że przychodzi w sposób rzeczywisty. – rozpoczął biskup Marczak.

W dalszej części homilii kaznodzieja podkreślił ważność przyjmowanych sakramentów w życiu młodego człowieka, zaznaczając jak istotny jest Sakrament Chrztu Świętego.

- Kościół wierzy, że każdy z sakramentów jest do czegoś potrzebny! Oczywiście z punktu widzenia wiary i każdy jednoczy nas z Bogiem. Sakrament chrztu jest to sakrament w którym wierzymy i odkrywamy, że Pan Jezus Za każdego z nas przelał krew i umarł na krzyżu. Słowem, że każdy z nas jest obdarzony darmowo, bez żadnej swojej zasługi zbawieniem. W naszym kościele praktyka udzielania chrztu jest związana z wiekiem dziecięcym nawet niemowlęcym, dlatego że wierzymy, że Pan Jezus umiera za wszystkich i każdemu jest ten dar dany. I przychodzi taki moment w życiu kiedy ten dar, to zbawienie które otrzymaliśmy darmowo od Jezusa musimy wybrać, musimy świadomie i dobrowolnie wybrać. Mało tego, chcemy, wybierając to zbawienie które otrzymaliśmy od Boga przez Jezusa Chrystusa głosić innym, świadczyć o nim innym – zaznaczył.

Reklama

Ksiądz biskup utwierdził także młodzież, że dziś świadomie i dobrowolnie prosić będą Pana Boga o dary Ducha Świętego, które mają im pomóc, w tym, aby świadczyć o swojej wierze wobec innych ludzi. Takie bycie świadkiem, to nie tylko bycie zwykłym świadkiem, ale sprawia, że drugi człowiek nawraca się na wiarę chrześcijańską albo ją przyjmuje. Należy tak żyć, żeby drugi człowiek patrząc na mnie chciał wierzyć.

 - Dzisiaj otrzymujecie talenty duchowe do tego, by być świadkami Jezusa, ale te talenty trzeba rozwijać, trzeba się modlić do Ducha Świętego aby działał w was. Pamiętajcie, by go przyzywać jak najczęściej. – podsumował ksiądz biskup.

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Módlmy się za służbę zdrowia

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Ashkan Forouzani

W Łodzi funkcjonuje obecnie ponad 30 szpitali, nie wliczając w to ogromnej ilości różnego rodzaju placówek powiązanych z ochroną zdrowia – jak choćby przychodnie, prywatne gabinety lekarskie, apteki, itp. Osoby tam pracujące każdego dnia zajmują się szeroko pojętą opieką zdrowotną - każdy we właściwym swemu zawodowi zakresie. Mimo, iż pojęcie służby zdrowia wyszło już z profesjonalnego obiegu, używane będzie zamiennie z pojęciami opieki i ochrony zdrowia. Wiemy, że różnie bywa - tak z pojedynczymi osobami, jak i z całym systemem, jednakże nie brakuje w ich szeregach osób „z powołania”, które każdego dnia pracują z pasją i służą drugiemu człowiekowi z ogromnym poświęceniem.

CZYTAJ DALEJ

Obchody 40. rocznicy zamachu na Jana Pawła II pod przewodnictwem abp. Gądeckiego

13 maja br. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy Zdroju-Sokołówce odbędą się dziękczynne obchody za uratowanie życia papieża Jana Pawła II w zamachu na Placu Św. Piotra, którego 40. rocznica przypada w tym roku.

Uroczystej Eucharystii o godz. 17 przewodniczyć będzie abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

CZYTAJ DALEJ

Rozważania Majowe ze Świętym Józefem: 7 maja

2021-05-06 21:40

[ TEMATY ]

nabożeństwa majowe

Rozważania majowe

Ks. Piotr Nowosielski/Niedziela

Obraz św. Józefa ponownie nawiedzi diecezję. Pierwsza peregrynacja odbyła się w latach 2012-15.

Obraz św. Józefa ponownie nawiedzi diecezję. Pierwsza peregrynacja odbyła się w latach 2012-15.

Kolejny dzień rozważania: Św. Józefie… troskliwy obrońco Chrystusa.

Czyny mówią głośniej, niż słowa. To przysłowie pokazuje niesamowitą prawdę o każdym z nas. Słowa, choć są bardzo ważne, mogą jednak mówić nieprawdę, mogą oszukiwać, mogą kłamać. Naszą osobowość odzwierciedlają nasze uczynki: poprzez różne gesty, czasem może nawet nieświadome, ukazujemy nasze serce. Czyny mówią głośniej, niż słowa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję