Reklama

Zdrowie

Powstała naukowa praca o wpływie aborcji na kobiety

[ TEMATY ]

aborcja

drsuparna/Foter/CC BY-SA

Konsekwencje aborcji w wymiarze fizycznym, psychologicznym i społecznym opisuje wydana właśnie przez Instytut de Vebera praca naukowa pt. „Komplikacje”. Publikacja, będąca rezultatem prawie 10-letnich badań, zawiera ponad 100 wywiadów z kobietami, które dokonały w przeszłości aborcji. Instytut de Vebera działa od 30 lat zajmuje się kwestiami bioetycznymi i badaniami społecznymi.

Rozmowom towarzyszą analizy i wnioski przedstawione przez lekarzy, psychologów i naukowców. Wymowę książki, której autorami są Angela Lanfranchi, Ian Gentles i Elizabeth-Ring Cassidy, sprowadzić można do jednej konkluzji: aborcja to dla kobiety katastrofa pod względem fizycznym i psychologicznym.

Reklama

W oparciu o ponad 650 dokumentów, pochodzących głównie z periodyków medycznych i psychologicznych, oraz licznych książek i publikacji oficjalnych, kolejne rozdziały pracy opisują poszczególne aspekty katastrofalnych konsekwencji aborcji. Z książki wynika, że aborcja ma szkodliwy wpływ na wszystkie obszary zdrowia kobiety. Dostarcza też ona rzetelnych dowodów na związek między aborcją a takimi problemami zdrowotnymi jak: rak piersi, niepłodność, choroba autoimmunologiczna, problemy ze zdrowiem umysłowym oraz liczne inne komplikacje zdrowotne.

Książka przeczy także tezie, rozpowszechnianej przez przedstawicieli środowisk proaborcyjnych, że wiele kobiet zmuszonych do aborcji nie cierpi na żadne uboczne efekty spowodowane tym doświadczeniem. Z rozmów z kobietami na łożu śmierci, wynika, że dokonane aborcje ciążą im i choć czasami przeżyta trauma pozostaje przez długi czas w stanie uśpionym, ujawnia się pod koniec życia kobiety.

Książka zawiera także nieoczekiwane i pozornie sprzeczne z powszechną intuicją wnioski. Okazuje się m.in., że w państwach, gdzie dostęp do aborcji jest nieograniczony, jak USA, Rosja czy Wielka Brytania, jakość opieki zdrowotnej wśród niemowląt i matek jest gorsza niż w krajach, gdzie aborcja jest ograniczona – jak np. w Irlandii, Egipcie czy Ugandzie. Książka przybliża także problem, szczególnie widoczny w krajach azjatyckich - aborcji selektywnej, czyli eliminowania płodów płci żeńskiej.

2013-11-12 11:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sumienie w Świętej Rodzinie

Niedziela warszawska 26/2014, str. 5

[ TEMATY ]

protest

aborcja

Artur Stelmasiak

Protest przeciwko odwołaniu Profesora

Protest przeciwko odwołaniu Profesora

Na pikietę w obronie dyrektora szpitala Świętej Rodziny przyszło kilkaset kobiet z dziećmi. To pacjentki, które dziękują profesorowi za życie swoich dzieci

Protest przeciwko odwołaniu Profesora przyciągnął kilkaset osób, a pikieta jego przeciwników tylko kilkadziesiąt. Proporcje te pokazują, jakie są prawdziwe nastroje społeczne w naszym kraju. Ilu jest zwolenników, a ilu przeciwników aborcji.

CZYTAJ DALEJ

„Światło z Krzyża” - specjalny utwór z okazji 175. rocznicy objawień Matki Bożej w La Salette

2021-09-19 06:10

[ TEMATY ]

muzyka

muzyk

Utwór „Światło z Krzyża” jest zapowiedzią wydawnictwa „Zbliżmy się”, upamiętniającego 175 rocznicę zjawienia Matki Bożej w Alpach na La Salette. Cały projekt jest wyrazem wdzięczności Pięknej Pani za jej słowa skierowane do nas i dzisiejszą odpowiedzią na Jej nakaz „Moje dzieci, ogłoście to całemu memu ludowi”.

Maryja objawiająca się dwójce dzieci zapraszała do modlitwy i pojednania - o tym są powstałe do projektu teksty i piosenki. Niech każdy odpowie na to zaproszenie skierowane przed laty i bez lęku zbliży się do Boga. Niech słowa Matki Jezusa, które z gór przyniosło dwoje pastuszków będą, dla pielgrzymujących na ziemi umocnieniem.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: drugi dzień konferencji „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”

2021-09-20 18:53

BostonCatholic / Foter.com / CC BY-ND

O odpowiedzialności pasterzy i konieczności głębokiego nawrócenia w obliczu grzechów i przestępstw wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne mówiono drugiego dnia międzynarodowej konferencji „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”.

W czasie porannej Eucharystii przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich, kard. Seán O’Malley OFM Cap wyraził ubolewanie z powodu przestępstw popełnianych przez duchownych. „To nie może być to, czego Jezus chce od swojego Kościoła; taki nie może być Kościół Boga miłującego i dającego przebaczenie. Wykorzystywanie i tuszowanie muszą się skończyć, a krzywdy wyrządzone ludowi Bożemu muszą zostać naprawione” – stwierdził amerykański purpurat. Nawiązując do liturgicznego wspomnienia św. Andrzeja Kima i Towarzyszy, kard. O' Malley powiedział, że trudno jest cierpieć dla Kościoła, ale jeszcze trudniejsze może być cierpienie doznawane z rąk Kościoła i duchowieństwa kościelnego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję