Reklama

Homilie

Papież: Bóg nawet gdy gani, obdarza nas ciepłem swej miłości

[ TEMATY ]

papież

kazanie

Bóg

homilia

Grzegorz Gałązka

Do powierzenia się Bogu, jak dziecko zawierza siebie rękom ojca zachęcił papież Franciszek podczas porannej Mszy św. w Domu Świętej Marty. Podkreślił, że Bóg nas nigdy nie opuszcza i nawet gdy gani, obdarza nas ciepłem swej miłości.

Ojciec Święty wyszedł od pierwszego czytania (Mdr 2,23-3,9), gdzie mowa o tym, że "dla nieśmiertelności Bóg stworzył człowieka, uczynił go obrazem swej własnej wieczności. A śmierć weszła na świat przez zawiść diabła". Zaznaczył, że zawiść diabła sprawiła, iż rozpoczęło się ta walka, która kończy się wraz ze śmiercią, doświadczaną przez wszystkich, którzy należą do świata. Jest to doświadczenie każdego z nas. Wszyscy musimy przejść przez śmierć.

Reklama

"Czym innym jest jednak przejście przez to doświadczenie przynależąc do diabła, a czym innym będąc w ręku Boga. Lubię, gdy słyszę: «Od początku jesteśmy w ręku Boga». Biblia wyjaśnia nam stworzenie używając pięknego obrazu: Bóg czyni nas z gliny, z ziemi na Swój obraz i podobieństwo. Utworzyły nas ręce Boga. Bóg rzemieślnik uczynił nas jak garncarz. Tymi rękoma Boga, które nigdy nas nie porzuciły" - podkreślił papież Franciszek.

Ojciec Święty przypomniał biblijny obraz Boga, który jak ojciec prowadzi nas za rękę. Zaznaczył, iż Bóg uczy nas chodzenia, podążania drogą życia i zbawienia.

"Boże ręce w chwilach cierpienia tulą nas, dodają nam pociechy. Nasz Ojciec obdarza nas ciepłem, miłuje nas. Często w tych gestach zawarte jest również przebaczenie. Lubię myśleć o tym, że Jezus będąc Bogiem niesie swoje rany, ukazuje je Ojcu, podkreślając, że to jest cena zbawienia. Boże ręce są rękoma przebitymi z miłości! A to jest dla nas wielkim pocieszeniem!" - stwierdził papież. Dodał, że w rękach Boga możemy czuć się bezpiecznie. Są to ręce, które nas leczą również z naszych chorób duchowych. Przypomniał, że Pan Jezus swoimi rękoma leczył chorych.

"Nie umiem sobie wyobrazić Boga, wymierzającego nam policzek! Może On nas ganić, to prawda, bo to czyni, ale nigdy, przenigdy nas nie rani. Nigdy! Tuli nas. Nawet kiedy musi nas zganić, to jednocześnie nas tuli, gdyż jest Ojcem. «Dusze sprawiedliwych są w ręku Boga». Pomyślmy o rękach Boga, który nas stworzył jak garncarz, dał nam zbawienie wieczne. Są to ręce przebite i towarzyszą nam na drodze życia. Powierzmy się w ręce Boga, tak, jak dziecko powierza siebie w ręce ojca. To pewne ręce!" - zakończył swoją homilię papież Franciszek.

2013-11-12 12:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież Franciszek podczas Bożego Ciała

[ TEMATY ]

papież

kazanie

Franciszek

Boże Ciało

GRZEGORZ GAŁĄZKA

Na znaczenie Eucharystii dla naszego pójścia za Jezusem, budowania jedności Kościoła i solidarności, czyli dzielenia z Bogiem i z naszym bliźnim tego czym jesteśmy zachęcił papież Franciszek wiernych podczas Eucharystii z okazji uroczystości Bożego Ciała sprawowanej na placu przed bazyliką św. Jana na Lateranie.

CZYTAJ DALEJ

Jak będzie w Niebie? Poznaj kilka niezwykłych wizji od św. Faustyny!

2021-09-13 08:44

[ TEMATY ]

duchowość

niebo

św. Faustyna

Mazur/episkopat.pl

Cela s. Faustyny Kowalskiej

Cela s. Faustyny Kowalskiej

Każdy z nas przynajmniej kilka razy zastanawiał się „jak tam będzie?”. Czy Niebo to miejsce czy stan? Czy w Niebie może być nudno? Czy można być tam szczęśliwym będąc z dala od bliskich na Ziemi? Przekonajmy się! Oto kilka cytatów św. Faustyny mówiących o wizji Nieba.

„Dziś w duchu byłam w niebie i oglądałam te niepojęte piękności i szczęście, jakie nas czeka po śmierci. Widziałam, jak wszystkie stworzenia oddają cześć i chwałę nieustannie Bogu; widziałam, jak wielkie jest szczęście w Bogu, które się rozlewa na wszystkie stworzenia, uszczęśliwiając je, i wraca do Źródła wszelka chwała i cześć z uszczęśliwienia, i wchodzą w głębie Boże, kontemplują życie wewnętrzne Boga – Ojca, Syna i Ducha Św., którego nigdy ani pojmą, ani zgłębią” (Dz. 777)

CZYTAJ DALEJ

Postawić wszystko na Maryję - "Archidiecezjanie na Jasnej Górze"

2021-09-17 19:46

ks. Łukasz Romańczuk

Abp Józef Kupny

Abp Józef Kupny

W ramach Pielgrzymki Duchowieństwa i Wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę odprawiona została Msza św., której przewodniczył ks. abp Józef Kupny.

Licznie zgromadzeni duchowni, siostry zakonne i wierni, wsłuchując się w homilię, mogli usłyszeć słowa dotyczące Matki Bożej, w kontekście Jej osoby w wydarzeniach z Kany Galilejskiej. Nie zabrakło także odniesienia do ostatniej beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz M. Elżbiety Róży Czackiej. - Prymas Tysiąclecia kochał to miejsce i które w czasach, gdy komuniście chcieli zniszczyć i uciszyć Kościół. Kiedy wydawało się, że nie ma dla Kościoła w Polsce żadnego ratunku, Prymas wszystko postawił na Maryję. Dziś mówi się, że nowy błogosławiony uratował Polskę przed potopem komunistycznego reżimu. Zrobił to odnawiając wiarę w naszym narodzie - podkreślił metropolita wrocławski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję