Reklama

Niedziela Częstochowska

Pobił pracownika Straży Jasnogórskiej. Poszukuje go częstochowska policja

Publikujemy wizerunek mężczyzny w wieku ok. 45 lat, który poprzez uderzanie i szarpanie naruszył nietykalność cielesną pracownika Straży Jasnogórskiej. Osoby mogące pomóc w ustaleniu sprawcy proszone są o kontakt z policją.

[ TEMATY ]

Częstochowa

Jasna Góra

policja

www.czestochowa.policja.gov.pl

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 19 marca 2021 r. mężczyzna na terenie Jasnej Góry nie realizował obowiązku zakrywania nosa i ust. Gdy pracownik Straży Jasnogórskiej zwrócił mu uwagę i poprosił, by opuścił miejsce kultu religijnego, ten kilkukrotnie uderzył go pięścią w twarz, a następnie szarpiąc za odzież, przewrócił na ziemię.

Wszystkie osoby, które posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, proszone są o kontakt z Komisariatem I Policji w Częstochowie przy ul. Popiełuszki 5, tel.: 47 85 811 51 lub 997.

Rysopis sprawcy: wiek ok. 45 lat, wzrost ok. 190 cm, twarz okrągła, bez zarostu. W chwili zdarzenia ubrany był w niebieskie spodnie jeansowe i czarną kurtkę.

Reklama

Aktualizacja: 28 kwietnia poszukiwany mężczyzna sam zgłosił się na policję.


2021-04-26 11:44

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rozdano „Częstochowskie Oscary”

Niedziela częstochowska 12/2013, str. 3

[ TEMATY ]

Częstochowa

Wojciech Mścichowski

Laureacji „Częstochowskich Oscarów”

Laureacji „Częstochowskich Oscarów”

Słowa Johna Keennedyego - „Nie pytaj, co Ojczyzna zrobiła dla ciebie, pytaj, co ty możesz zrobić dla Ojczyzny” stanowią doskonałe motto dorocznej gali wręczenia Statuetek Starosty Częstochowskiego „Za zasługi dla powiatu”. Spotkanie z udziałem nominowanych osób oraz liderów życia społeczno-politycznego i gospodarczego jest doskonałą okazją do uhonorowania osób, które przyczyniły się w danym roku do promocji oraz rozwoju powiatu w różnych dziedzinach życia, mobilizując innych do twórczego działania na rzecz swojej „Małej Ojczyzny”. Historia Statuetek sięga roku 2001, a z biegiem lat nabrała rangi największego społeczno-kulturalnego wydarzenia w życiu powiatu. Kryterium przyznawania tego prestiżowego wyróżnienia stanowi dorobek zawodowy i społeczny nominowanych, innowacyjność, wrażliwość na sprawy społeczne, ofiarność, zaangażowanie, nienaganna postawa.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

Anioły księdza Dolindo

2022-10-06 07:00

[ TEMATY ]

o. Dolindo

Aleksandra Zapotoczny

Ks. Dolindo Ruotolo – neapolitańskiego kapłana, który przykazał pukać w swój grób trzykrotnie, by otrzymać potrzebne łaski, nie trzeba przedstawiać. Jego modlitwa: „Jezu Ty się tym zajmij” w ekspresowym tempie „rozeszła” się po całej Polsce, a „Niedziela” na bieżąco informuje czytelników o najnowszych wiadomościach napływających prosto z Neapolu… Dzisiaj 6 października mija 140 rocznica jego urodzin, którą w Neapolu uczczono trzydniowym Triduum, a pamięć o neapolitańskim kapłanie podtrzymuje trzecie już z kolei pokolenie jego wychowanków, zrzeszone w Stowarzyszeniu o nazwie Aniołowie ks. Dolindo.

Aniołowie ks. Dolindo swoją siedzibę mają dosłownie kilka kroków od kościoła Św. Józefa i Matki Bożej z Lourdes w Neapolu, w którym znajduje się grób ks. Ruotolo. Pomysłodawcą zrzeszenia i prezesem jest Pasquale de Gennaro, rocznik ’89, który znając ks. Dolidno z opowieści swoich rodziców i dziadków, postanowił przenieść jego pamięć w przyszłość.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję