Reklama

Niedziela Łódzka

Tomaszów Mazowiecki: Stefan Kardynał Wyszyński. Jedna jest Polska

230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja a także ogłoszenie roku 2021 rokiem Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego stało się doskonałą okazją do zaprezentowania wyjątkowego programu artystycznego w Parafii NSJ w Tomaszowie Mazowieckim pt. "Stefan Kardynał Wyszyński. Jedna jest Polska".

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Paulina Dębiec

Młodzież parafialna pod opieką ks. wikariusza - Łukasza Bisia, przy nieocenionym wsparciu ks. proboszcza Pawła Dziedziczaka oraz Wolborskiego Centrum Kultury zabrała wszystkich obecnych w świątyni, jak i przed ekranami komputerów w swoistą podróż po życiorysie Prymasa Tysiąclecia, wskazując piękno jego umiłowania Maryi i bezgranicznego jej zawierzenia, oddania Ojczyźnie, jak i wartość współpracy z kardynałem Karolem Wojtyłą - późniejszym papieżem Janem Pawłem II.

Mądry oraz wzruszający tekst, ubogacony piękną muzyką został nagrodzony w pełni zasłużonymi, gromkimi brawami. Ufamy, iż taka forma prezentacji ważnych treści teologicznych, jak i historycznych zachęci młodszych, jak i starszych do głębokiej refleksji, a także jeszcze lepszego zapoznania się z biografią oraz działalnością już niebawem ogłoszonego błogosławionym kardynała.

2021-05-05 15:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Lepszy Kościół

2023-01-09 09:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Adam Kuźmicki

- Do was będzie należeć lepszy czas w budowaniu jedności między wyznawcami Chrystusa – mówił do studentów abp Grzegorz Ryś. W liturgii w bazylice archikatedralnej, poza studentami, zgromadzili się wierni i kapłani Kościołów chrześcijańskich różnych wyznań.

CZYTAJ DALEJ

Afrykańskie orędzie Maryi. Objawienia w Kibeho

2023-01-30 19:58

[ TEMATY ]

Objawienia w Kibeho

Karol Porwich/Niedziela

Objawienia w Kibeho to pierwsze oficjalnie uznane przez Kościół afrykańskie spotkania z Maryją. Orędzie nie ma jednak charakteru lokalnego, nie dotyczy wyłącznie Rwandy, jego treść ma walor uniwersalny. To niezwykłe, że Matka Boża wybrała tak egzotyczne dla nas miejsce, by przypomnieć o swej matczynej miłości.

Alphonsine, Anathalie, Marie-Claire. A także Stephanie, Agnes, Emmanuel oraz Vestine. To imiona siedmiorga młodych ludzi, świadków objawień Matki Najświętszej w Afryce. Maryja posłużyła się wobec nich tymi samymi środkami wyrazu, co w innych objawieniach. Ukazała im swą niebiańską postać i skierowała do nich swoje słowo. Tym samym nadała objawieniom w Kibeho wymiar uniwersalny. Ale Jej orędzie zostało powtórzone przez wizjonerów w sposób niezwykły: za pomocą śpiewu, tańca, gestów, nawet postu. Taki jest „język” mieszkańców Rwandy. Dla nas jednak ich kolorowe media są mało zrozumiałe. Aby zgłębić treść objawień w Kibeho, musimy opowiedzieć je po swojemu. A mamy do tego prawo, nawet obowiązek.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. dr hab. Stanisław Pamuła, były wicerektor i profesor WSD

2023-02-03 23:09

[ TEMATY ]

nekrolog

ks. Stanisław Pamuła

Karol Porwich/Niedziela

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 3 lutego, w wieku 82 lat, w 59. roku kapłaństwa, odszedł do Pana śp. ks. prał. dr hab. Stanisław Pamuła, były wicerektor Częstochowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, wieloletni Wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej, w Wyższym Instytucie Teologicznym im. NMP Stolicy Mądrości w Częstochowie oraz na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Mszy św. żałobnej w niedzielę, 5 lutego o godz. 19.30 w kościele seminaryjnym Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Częstochowie będzie przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję