Reklama

Polska

Wanda Półtawska otrzymała Europejską Nagrodę Życia im. Matki Teresy z Kalkuty

[ TEMATY ]

Jeden z nas

ks. Mariusz Frukacz

Za zaangażowanie w obronę życia ludzkiego, godności człowieka i promocję praw człowieka dr Wanda Półtawska otrzymała Europejską Nagrodę Życia im. Matki Teresy z Kalkuty. Wręczenie nagrody odbyło się w ramach odbywającego się w Krakowie I Europejski Kongresu Ruchów Pro-Life skupionych wokół Inicjatywy „Jeden z nas”.

W rozmowie z „Niedzielą” inż. Antoni Zięba współorganizator Krucjaty Modlitwy w intencji poczętych dzieci i prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia podkreślił, że nagroda dla dr Wandy Półtawskiej to „wielka radość dla wszystkich obrońców życia w Polsce”.- Sam bardzo wiele nauczyłem się od dr Wandy Półtawskiej. Jeśli chodzi o obronę życia ludzkiego to dr Wanda Półtawska zrobiła bardzo wiele- mówi inż. Antoni Zięba.

Reklama

„Dr Wanda Półtawska to wspaniała obserwatorka życia i jej wkład w obronę życia ludzkiego jest niezwykły”.- kontynuował inż Zięba.

Natomiast dr Paweł Wosicki przewodniczący Polskiej Federacji Ruchów Pro-Life podsumowując I Europejski Kongres Ruchów Pro-Life skupionych wokół Inicjatywy „Jeden z nas”.wskazał na ogromny wkład Polski w inicjatywę „Jeden z nas”. - Ważne jest to, że Kongres odbywa się w Polsce. To też świadczy o tym, że wkład Polski jest istotny. Udało się nam do tej inicjatywy zaangażować ludzi młodych co jest bardzo ważne.- powiedział „Niedzieli”dr. Wosicki.

Również dzisiaj Carlo Casini zaprezentował dokument i przesłanie Komitetu Wykonawczego Inicjatywy „Jeden z nas” i Kongresu w Krakowie. Dokument podkreśla m. in. to, iż zebranie podpisów pod Inicjatywą „Jeden z nas” to pierwszy etap działania oraz ogłasza przekształcenie Komitetu Wykonawczego Inicjatywy „Jeden z nas” w Europejską Federację „Jeden z nas”.

2013-11-16 18:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Inicjatywa „Jeden z nas” ma już 1,86 mln zwolenników

Zakończona 1 listopada w krajach Unii Europejskiej obywatelska inicjatywa „Jeden z nas” okazała się największą w Europie. Celem kampanii jest stworzenie przepisów chroniących prawo do życia dzieci nienarodzonych od chwili ich poczęcia, łącznie z większą ochroną ludzkich zarodków. Jej autorzy musieli zebrać milion podpisów (na papierze i w Internecie), co – zgodnie z Traktatem Lizbońskim – pozwoli Komisji Europejskiej na podjęcie prac w tym kierunku. Okazało się, że dotychczas doliczono się ponad 1,86 mln podpisów z całego kontynentu.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: wystrzegajmy się zamknięcia w małych grupkach

2021-09-26 12:36

[ TEMATY ]

Franciszek

youtube.com/vaticannews

Przed zamykaniem się w małych, ekskluzywnych grupkach przestrzegł Ojciec Święty w rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”.

Papież nawiązał do fragmentu Ewangelii (Mk 9, 38-41), czytanego w 26 niedzielą zwykłą roku B, w którym mowa o tym, że uczniowie zabraniali pewnemu człowiekowi wypędzania złych duchów w imię Jezusa. Pan zachęca ich, aby nie stawiali przeszkód tym, którzy czynią dobro i wzywa do czuwania nad własnym sercem, aby nie ulegli złu i nie gorszyli innych – wskazał Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Szwajcaria: mieszkańcy za małżeństwem i adopcją dzieci dla par jednopłciowych

2021-09-27 14:12

[ TEMATY ]

małżeństwo

adopcja

LGBT

Szwajcaria

Adobe Stock

Szwajcarzy opowiedzieli się w referendum za zmianą w Kodeksie Cywilnym, która przyznaje parom jednopłciowym prawo do zawierania małżeństwa i adopcji dzieci. Propozycję tę poparło 64,1 proc. głosujących. Do urn poszło 52,6 proc. obywateli.

Konferencja Szwajcarskich Biskupów opowiadała się przeciwko projektowi. Podkreślając jednocześnie konieczność walki z wszelkimi dyskryminacjami, optowała za adaptacją do potrzeb par jednopłciowych istniejących już przepisów dotyczących związków partnerskich. Występowała jednak przeciwko udostępnieniu tym parom możliwości zapłodnienia in vitro.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję