Reklama

Złotnik

Czerwcowa majówka żarskich nauczycieli

Wchodząc codziennie w maju do pokoju nauczycielskiego, zerkałam z nadzieją na tablicę ogłoszeń, czy nie ma tam zaproszenia na coroczną majówkę żarskich nauczycieli. Wreszcie doczekałam się i 5 czerwca odbyła się czerwcowa majówka. Żarskich nauczycieli zaprosiła do siebie dyrekcja i grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Złotniku. Ciepłymi i serdecznymi słowami powitała wszystkich obecnych dyrektor mgr Jadwiga Muńko oraz ks. Andrzej Tomkowski. Potem wystąpiły dzieci z zespołu Górali Czadeckich, które zostały entuzjastycznie przyjęte, a zwłaszcza występ małego Dawida.

Honorowy gość naszego spotkania, ks. kan. Eugeniusz Jankiewicz, dziękując za zaproszenie, przekazał nam pozdrowienia od bp. Edwarda Dajczaka, za które bardzo dziękujemy. Szkoda, że nie mógł być z nami. Żarski duszpasterz nauczycieli, ks. Marek Zintara, podziękował za zaproszenie do Złotnika i wręczył honorowemu gościowi i gospodarzowi drobne upominki na pamiątkę tego spotkania. Po czym zaprosił wszystkich obecnych do wspólnego śpiewu, modlitwy i rozmów na nurtujące nas tematy.

Czas spędzony w Złotniku nie był czasem straconym. Te wspólne śpiewy, modlitwy i rozmowy uświadomiły wszystkim, jak bardzo potrzebujemy poczucia, że stanowimy wspólnotę. Wspólnotę, która nie tylko przekazuje swoją wiedzę, ale też wspomaga rodzinę w wychowaniu. Ukazywać młodemu pokoleniu, co jest dobre, wartościowe w dzisiejszych komercyjnych czasach nie jest sprawą łatwą. Pokazać inny ideał niż " pieniądz i łatwy szybki za wszelką cenę sukces" nie jest proste. Dobrze, że mieliśmy okazję do porozmawiania i podzielenia się własnymi doświadczeniami. Mam nadzieję, że takich spotkań będzie w przyszłym roku szkolnym więcej. Z wieloma uczestnikami tego spotkania przy ognisku spotkamy się w Częstochowie w dniach 1-2 lipca podczas Ogólnopolskiej Pielgrzymki Nauczycieli na Jasną Górę, dziękując za miniony rok szkolny. Duszpasterstwo Nauczycieli w Żarach wraz ze swym opiekunem ks. M. Zintarą życzy wszystkim wspaniałych wakacji i udanego wypoczynku. Zaprasza też wszystkich chętnych do udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Nauczycieli na Jasną Górę.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Serce Jezusa, królu i zjednoczenie serc wszystkich...

Oto kolejne wezwanie które chcemy rozważyć. Dziś widzimy Serce Zbawiciela, które pragnie ukazać nam, że Bóg Ojciec chciałby widzieć wszystkie ludzkie serca jako jednakowe; jako takie, które będą jak serce Jezusa: pełne miłości do Niego i do ludzi.

Żadne serce nie kocha bardziej, żadne serce nie jest bardziej serdeczne niż Serce Bożego Syna. Dlatego też jest Ono „ośrodkiem i zjednoczeniem wszystkich serc”, wokół którego serca ludzi odnajdują niejako swoją właściwą orbitę – na podobieństwo planet, które obracają się wokół Słońca.

CZYTAJ DALEJ

Cześć Sercu Maryi

Niedziela podlaska 24/2002

[ TEMATY ]

serce

Archiwum Edycji Szczecińsko-Kamieńskiej

To serce tak czyste, tak piękne i dobre, dzieło i radość Trójcy Przenajświętszej. Ojciec znajduje upodobanie w oglądaniu Serca Przenajświętszej Panny Maryi jako arcydzieła swej ręki. Serce Maryi jest dla nas tak czułe, że serca wszystkich matek są przy nim jak sopel lodu. (z Myśli św. Jana Vianney´a - proboszcza z Ars)

CZYTAJ DALEJ

Wdzięczni za dar małżeństwa, rodziny i wspólnoty

2021-06-13 13:26

ks. Łukasz Romańczuk

Dziś w Sanktuarium NMP Matki Dobrej Rady w Sulistrowiczkach odbyło się coroczne Spotkanie Rodzin. Uroczystość ta połączona była z obchodami 30-lecia utworzenia parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sulistrowicach. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. abp Józef Kupny, metropolita wrocławski, który wręczył zasłużonym parafianom Medale św. Jadwigi.

Zanim rozpoczęła się Eucharystia, ks. abp Józef Kupny poświęcił figurę Księcia Bolka II Małego. Jest to dar metropolity wrocławskiego dla miłośników Ziemi Ślężańskiej. Postawiona ona została przed wejściem na plac kościelny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję