Reklama

Niedziela Małopolska

Trzy przesłania Boga przyniesione przez Maryję

Podczas uroczystości odpustowej w 104. rocznicę objawień Maryi w Fatimie przypomniano orędzia, jakie przyniosła Matka Jezusa dla zbawienia człowieka.

Renata Biała

Po Mszy odpustowej rozpoczęło się nabożeństwo fatimskie z procesją światła

Po Mszy odpustowej rozpoczęło się nabożeństwo fatimskie z procesją światła

W parafii Matki Bożej Fatimskiej w Krakowie na os. Podwawelskim 13 maja o godz. 18.30 odbyła się Msza św. odpustowa. Kazanie okolicznościowe wygłosił ks. dr Damian Stachowiak, zmartwychwstaniec. Wierni przynieśli ze sobą świece, a po Eucharystii uczestniczyli w nabożeństwie fatimskim i procesji światła.

Podczas wygłoszonej homilii ks. Damian przypomniał, że Maryja ukazała się dzieciom w Fatimie również w bardzo ciężkich czasach. Ludzie musieli mierzyć się także z epidemią, która pochłonęła miliony ludzi. – Bóg dziś szczególnie w osobie Maryi przychodzi do nas ze swoim przesłaniem – powiedział duchowny i przedstawił trzy kluczowe słowa, jakie przynosi Maryja.

Reklama

Pierwsze słowo to miłosierdzie. Kapłan pokazał odwagę apostoła św. Pawła, który głosił miłosierdzie Boga w miejscach grzechu. – Bóg chce napisać historię miłosierdzia w mieście, które zmaga się z grzechem i słabością. Choć mierzysz się z różnymi trudnościami, przerastają cię problemy i wielu rzeczy nie rozumiesz, to Bóg chce Ci dzisiaj w osobie Maryi powiedzieć: „Ostatnie słowo należy do mnie” – wyjaśnił kapłan.

I przeszedł do drugiego kluczowego słowa, jakie przynosi Maryja. Jest nim pokój. Apostołowie po ukrzyżowaniu Pana doświadczali paraliżującego lęku, tracili do siebie zaufanie. – Pytali wtedy Boga, czy rzeczywiście tak miało być? Kiedy człowiek się boi, pojawia się pokusa, żeby się wycofać. Ilu z nas dzisiaj żyje w lęku? Dajemy się sparaliżować lękowi, stajemy się obojętni – powiedział duchowny i odwołał się do Maryi: – Maryja przynosi nam dziś orędzie pokoju. Może powiedzieć: „Nie bój się, bo Bóg, w którego wierzysz, jest Bogiem pokoju!”. I przychodzi do nas, aby ten Boży pokój przenikał przez twoje trudności i zniechęcenie, aby obudził w tobie wiarę w to, jak wiele Pan Bóg może przez ciebie uczynić!

Trzecim kluczowym słowem, które przynosi Maryja, jest zbawienie. – W Bogu nieustannie jest pragnienie, aby człowiek doświadczył zbawienia, zmartwychwstania Jezusa, czyli najważniejszego wydarzenia w dziejach ludzkości – powiedział duchowny. – Byś w doświadczeniu zbawienia doświadczył tego spełnienia! My pielgrzymi tej ziemi potrzebujemy doświadczyć ocalenia, zbawienia, uzdrowienia. I Maryja przyniosła przesłanie Ewangelii, przyszła, aby powiedzieć ludziom: „Przyjmijcie dar Bożego zbawienia” – zakończył duchowny.

2021-05-14 07:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Euro 2020 - na żywo

2021-06-11 10:10

PAP/EPA/TOLGA BOZOGLU

13.06.2021, 22:45
ME 2021 - Holandia - Ukraina 3:2 (bramka)
Grupa C: Holandia - Ukraina 3:2 w 85 min.
Bramki: 1:0 Georginio Wijnaldum (52), 2:0 Wout Weghorst (58), 2:1 Andrij Jarmołenko (75), 2:2 Roman Jaremczuk (79), 3:2 Denzel Dumfries (85).

CZYTAJ DALEJ

Diecezja kaliska: zmiany kapłanów

2021-06-09 09:57

[ TEMATY ]

ksiądz

zmiany księży

zmiany personalne

diecezja.kalisz.pl

Biskup Damian Bryl wręczył duszpasterzom następujące dekrety, które wejdą w życie w miesiącach wakacyjnych.

Dekrety ogłoszone 8 czerwca br.:

CZYTAJ DALEJ

Serce Jezusa, w którym są wszystkie skarby mądrości i umiejętności...

2021-06-13 21:30

[ TEMATY ]

rozważania

nabożeństwa czerwcowe

Najświętsze Serce Pana Jezusa

Bożena Sztajner/Niedziela

To wezwanie powinno przypomnieć nam dzień, w którym przez posługę Księdza Biskupa przyjęliśmy sakrament bierzmowania. Dlaczego?

Bo mądrość i umiejętność to dwa z siedmiu darów Ducha Świętego. W tym wezwaniu, podkreślony jest zatem związek Boskiego Serca z Duchem Świętym, który od Ojca i Syna pochodzi. Uświadamia nam również to, że dary Ducha Świętego posiadamy w takiej mierze, w jakiej jesteśmy upodobnieni do Jezusa Chrystusa. W Nim bowiem, naszym Zbawicielu, który udziela nam Ducha Bożego, znajduje się cała pełnia tych skarbów. Przyjmijmy zatem kierowane do nas zaproszenie, by upodabniać się do Chrystusa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję