Reklama

Niedziela Częstochowska

Był odbiciem miłości Boga

– Dzisiaj potrzebujemy duchowych przewodników. Dlatego tak wiele osób przyjeżdżało na spotkania ze św. Janem Pawłem II. On jasno pokazywał, jak my możemy być Kościołem we wspólnocie, w której jesteśmy, i w świecie – powiedział proboszcz ks. Łukasz Tarnowski 18 maja, w 101. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, w parafii św. Kaspra del Buffalo - sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie podczas wprowadzenia relikwii papieża Polaka.

Od tego dnia wierni wraz z duszpasterzami dziękują Bogu za dar obecności Ojca Świętego w ich wspólnocie w znaku relikwii pierwszego stopnia (krwi).

Zobacz zdjęcia: Był odbiciem miłości Boga

Wprowadzenia relikwii dokonał i Mszy św. przewodniczył ks. Wojciech Czernatowicz, prowincjał Zgromadzenia Misjonarzy Krwi Chrystusa, który przyjął święcenia kapłańskie z rąk św. Jana Pawła II w Lublinie.

Reklama

W homilii ks. Tarnowski w nawiązaniu do Liturgii Słowa i wprowadzenia relikwii przypomniał ewangeliczny obraz Boga, który szuka każdego człowieka, a który był tak widoczny w życiu św. Jana Pawła II. On nie szczędził sił, by głosić miłość Boga. I dziś dla każdego z nas jest wzorem i zachętą do tego, by głoszeniu prawdy, że Jezus jest Panem, poświęcić wszystkie swoje siły. – Potrzebujemy świadków, tych, którzy uwierzą i widać po nich, że to przemieniło ich życie. Takim świadkiem był papież Jan Paweł II. On nie grał, nie udawał, był sobą. Ci, którzy są świadkami, są po części odbiciem tego, jaki jest Pan Bóg. Dzisiaj potrzebujemy świadków, nie tylko takich, którzy spotkali św. Jana Pawła II, lecz także świadków Jezusa Chrystusa – mówił kaznodzieja. Przypomniał również, że papież Polak pokonał swoim życiem sens cierpienia, bólu i śmierci.

Przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa można było przyjąć indywidualne błogosławieństwo relikwiami.

Od tej uroczystości w parafii św. Kaspra del Bufalo w każdy 18. dzień miesiąca będzie odprawiane nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, połączone z modlitwą za ojczyznę i rodziny.

2021-05-18 20:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Obdarowani świętym

Niedziela świdnicka 18/2021, str. I

[ TEMATY ]

relikwie św. Jana Pawła II

Ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Ks. Adam Woźniak odbiera relikwie św. Jana Pawła II, przekazane przez abp. Mieczysława Mokrzyckiego

Ks. Adam Woźniak odbiera relikwie św. Jana Pawła II, przekazane przez abp. Mieczysława Mokrzyckiego

Trzy wspólnoty parafialne naszej diecezji cieszą się z obecności relikwii św. Jana Pawła II.

Zarówno w kościele św. Marcina w Gogołowie filii parafii Wiry w dekanacie Świdnica Wschód, jaki i w parafii Przemienienia Pańskiego w Lutomii Dolnej w dekanacie Świdnica Zachód oraz w parafii św. Andrzeja Apostoła Lubnowie w dekanacie Kamieniec Ząbkowicki, w drugiej połowie kwietnia, uroczystego wprowadzenia relikwii świętego papieża dokonał były sekretarz dwóch papieży abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: małżeństwo domaga się wierności, jest na zawsze

2021-08-03 15:25

[ TEMATY ]

rodzina

małżeństwo

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Kościół bardzo potrzebuje odważnej wierności małżonków łasce sakramentu – przypomina chrześcijańskim rodzinom Papież w kolejnym filmie przygotowanym z okazji Roku Rodziny Amoris Laetitia. Tym razem Franciszek komentuje świadectwo włoskiego małżeństwa, które dzieli się swym doświadczeniem codziennego czerpania z łaski sakramentu.

Francesca i Donato są małżeństwem z 18-letnim stażem. Mają pięcioro dzieci. W swym świadectwie wskazują, że Bóg jest wierny, ufa i stawia na chrześcijańskie małżeństwa. Podkreślają, że ludzkie „na zawsze” - wypowiadane w sakramencie małżeństwa - możliwe jest tylko dzięki miłości Boga.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Ojczyzna była dla Nich najważniejsza

2021-08-03 15:39

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Roman Piwowarczyk

„ Walczyliśmy o wolność, niepodległość i suwerenność Polski. Ojczyzna była dla nas najważniejsza - powiedział Jan Pietrzak w komentarzach do wykonywanych 1 sierpnia piosenek. I mówił w imieniu obrońców Ojczyzny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję