Reklama

Wiara

23.05.2021

#NiezbędnikMaryjny: Cud za wstawiennictwem Matki Bożej Jasnogórskiej

Maciej i Jadwiga Klimczakowie mieszkają w Kazimierzu, jest rok 1958. Ich córka Ewa właśnie skończyła dwa latka. Była ich całym szczęściem i dumą. Kochali to jedyne dziecko i dbali, aby niczego mu nie brakowało.

[ TEMATY ]

#NiezbędnikMaryjny

Pewnego dnia, piastunka opiekująca się Ewunią, posadziła ją na oknie. Dziewczynka, zachwycona widokiem podskakiwała radośnie. W pewnym momencie, opiekunka odsunęła się od okna a dziewczynka straciła równowagę i spadła. Przerażona niańka zbiegła na dół. Niestety, Ewunia nie żyła. Ból, żal, rozpacz, gniew zapanowały w domu państwa Klimczaków.

Ubrano dziecko w białą suknię, na głowę włożono mirtowy wianek, w rączki włożono obrazek Częstochowskiej Maryi. Właśnie zwrócone na oblicze Matki Jasnogórskiej spojrzenie zrozpaczonej mamy Ewy, Jadwigi skierowało jej myśli i modlitwy do Boga. Przypomniała sobie o cudach, których doświadczali ludzie za sprawą żarliwych próśb kierowanych do Pana za pośrednictwem Matki Bożej z Jasnej Góry.

Bez namysłu kładą rodzice małą, białą, otwartą trumienkę na wóz i wiozą do Częstochowy. Mijają trzy dni, a gorąca wiara, żarliwa modlitwa nie opuszcza zbolałych rodziców. Serca ich w nieustannej modlitwie wzniesione do Maryi, płoną tak silną miłością i ufnością ku Niej, że niepodobna, aby ta Najlitościwsza Pani, wysłuchując tyle próśb, nie wysłuchała i ich, nieszczęśliwych rodziców.

W połowie drogi do Częstochowy, czwartego dnia podróży, stał się cud! Dziewczynka poruszyła się i otworzyła oczy, powstała żywa i zdrowa. Matka Boża nagrodziła ogromną wiarę małżonków Klimczaków. Nie zawrócili z drogi, dojechali na Jasną Górę, złożyli Częstochowskiej Matce podziękę i ofiarę, dając świadectwo tego, co się wydarzyło. Ojcowie Paulini spisali cud wskrzeszenia, artysta uwiecznił go na fresku w bazylice.

_________________________________

W naszym #NiezbędnikuMaryjnym pochylamy się także nad kolejnym wezwaniem z litanii Loretańskiej PRZYBYTKU SŁAWNY POBOŻNOŚCI :

Mariusz Szczygieł wspomina Czeszkę uczestniczącą w spotkaniu z papieżem. Kiedy stwierdził, że święta osoba przyciąga, odpowiedziała: „Chodzi o to, żeby nie siedzieć w pracy. Człowiek w życiu machał chorągiewką różnym potworom, może i papieżowi”.

Reklama

Pobożnymi nazywamy często ludzi, którzy uczestniczą w nabożeństwach czy uroczystościach. To tylko zewnętrzne zachowania, które nie muszą być wyrazem wewnętrznego nastawienia. Prawdziwa pobożność objawia się w dobrym życiu i w czynach miłosierdzia.

„Nigdy nie osiągniecie prawdziwej pobożności, dopóki nie będziecie rozdawać z tego, co kochacie. Cokolwiek rozdacie, Bóg wie o tym doskonale!” – czytamy w Koranie. Bez ofiarowania bliźniemu tego, co sami kochamy, nie kochamy prawdziwie Boga ani człowieka.

RÓŻO DUCHOWNA

Jerzy Nowosielski uważa, że piękno weryfi kuje dobro i odwrotnie: „dobro bez piękna jest dobrem niepełnym”.

Inspirujące i budujące duchowe piękno – którego symbolem jest Maryja – w naszym świecie należy do rzadkości.

„Tak więc estetyka może być pomocna w życiu, nie należy zaniedbywać nauki o pięknie”.

Więcej o litanii Loretańskiej: MAJOWA TERAPIA

Promuj akcję na swojej stronie internetowej

Wklej kod na swojej stronie internetowej (750px x 200px)

#NiezbędnikMaryjny
<a href="https://www.niedziela.pl/niezbednikmaryjny"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-niezbednik-maryjny-750x200.jpg" alt="niedziela.pl - #NiezbędnikMaryjny" /></a>

Wklej kod na swojej stronie internetowej (300px x 300px)

#NiezbędnikMaryjny
<a href="https://www.niedziela.pl/niezbednikmaryjny"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-niezbednik-maryjny-300x300.jpg" alt="niedziela.pl - #NiezbędnikMaryjny" /></a>

Jeżeli potrzebujesz banera o innym rozmiarze lub umieściłeś baner, napisz do nas: internet@niedziela.pl

2021-05-22 21:00

Ocena: +33 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#NiezbędnikMaryjny: Niezwykłe świadectwa cudów za pośrednictwem Maryi

[ TEMATY ]

Matka Boża

świadectwo

#NiezbędnikMaryjny

Karol Porwich/Niedziela

W kolejnym dniu cyklu #NiezbędnikMaryjny prezentujemy dwa niezwykłe cuda działania Matki Bożej.

Wypadł przez okno z piątego piętra...

CZYTAJ DALEJ

Hiszpania: zamachy terrorystyczne w dwóch kościołach

2023-01-26 14:03

Adobe Stock

Co najmniej jedna osoba zginęła a cztery odniosły rany w wyniku zamachów na dwa kościoły w portowym mieście Algeciras na południu Hiszpanii. 25 stycznia rano mężczyzna, określany jako YK i ubrany w tzw. dżellabę, czyli rodzaj tuniki, noszonej przez mieszkańców Maghrebu (Afryki Północno-Zachodniej), zabił maczetą zakrystianina i ciężko ranił cztery inne osoby, m.in. księdza, który próbował powstrzymać napastnika. Z doniesień prasowych wynika, że policja zatrzymała go i obecnie prowadzone jest dochodzenie w tej sprawie.

Według jednego z księży agresor wszedł najpierw do kościoła św. Izydora, w którym zranił jedną osobę. Następnie udał się do parafii na Plaza de la Palma [obie świątynie znajdują się w centrum miasta] i tam, jeszcze na ulicy zabił zakrystianina, pozostawiając go martwego na ziemi, po czym ranił kilka innych osób.

CZYTAJ DALEJ

Portugalia: ksiądz-didżej bije rekordy popularności w internecie

2023-01-26 21:18

Portugalski ksiądz Guilherme Peixoto bije rekordy popularności w internecie dzięki swojej aktywności muzycznej. Posługujący w diecezji Viana do Castelo duszpasterz zdobywa popularność głównie dzięki swojemu zaangażowaniu w prowadzenie zabaw muzycznych, podczas których jest didżejem. Utwory muzyczne przeplata on przesłaniem świętych i błogosławionych.

Pod koniec stycznia ks. Guilherme zdecydował się pojawić ze swoimi nagraniami w sieci TikTok, gdzie szybko zdobył dużą popularność. W ciągu zaledwie dwóch dni jego konto w tej sieci społecznościowej odwiedziły 3 mln internautów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję