Reklama

Rodzina

Kielce: rozstrzygnięta ankieta dla Karty Dużej Rodziny

[ TEMATY ]

rodzina

Ponad 800 rodzin posiadających troje i więcej dzieci wskazało w ankietach oczekiwane ulgi: zniżki w korzystaniu komunikacji miejskiej oraz w opłatach za wywóz śmieci, które gwarantowałaby Karta Dużej Rodziny. Ma być gotowa z początkiem 2014 r.

Prace nad projektem koordynowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie trwają od kilkunastu tygodni. Karta Dużej Rodziny będzie gwarantem ulg dla rodzin liczących co najmniej troje dzieci w wieku do 18 lat (lub 24, jeśli są to dzieci uczące się). Ankiety do ponad 800 rodzin, zawierające pytania, co do ich oczekiwań, rozesłali pracownicy kieleckiego ratusza.

Reklama

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach - Marek Scelina zauważa, że wyniki ankiet pokazują, że rodziny potrzebują i oczekują od miasta wsparcia finansowego. Ponad połowa rodziców ankietowanych rodzin ma wykształcenie wyższe, co zdaniem Sceliny, obala stereotypy na temat wizerunku rodzin wielodzietnych. Natomiast, aż 30 proc. z nich przyznaje, że korzysta z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, czy organizacji pozarządowych.

Inicjatywę opracowania Karty Dużej Rodziny zgłosili radni z klubu „Samorząd 2002”, przewodniczący Rady miasta - Tomasz Bogucki, senator PiS – Krzysztof Słoń. Projekt poparł prezydent Kielc Wojciech Lubawski, który zlecił merytoryczną realizację zespołowi Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie z dyrektorem Markiem Sceliną.

„Rozważamy także projekt pozyskiwania firm prywatnych dla potrzeb karty, poprzez ceny preferencyjne na niektóre towary lub usługi, np. naukę języka angielskiego, korepetycje, zniżki na usługi fryzjerskie” – mówi KAI radny Władysław Burzawa. Dodaje, że chodzi o zniżki co najmniej 15-procentowe.

2013-11-20 08:38

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szczęśliwa 7

Niedziela Ogólnopolska 27/2019, str. 10-12

[ TEMATY ]

rodzina

Sylwia Dymnicka-Iwaniuk/archiwum rodzinne

Dla Anny i Andrzeja Mieleckich, ich dwóch córek: Anny i Anieli oraz trzech synów: Andrzeja, Antoniego i Anatola najważniejsza jest miłość. Zgodnie podkreślają: – Nie doświadczylibyśmy jej, będąc w mniejszym składzie

Codzienne radości i troski Mieleccy przeżywają w Warszawie. W samym centrum Polski, wśród wydarzeń znanych z telewizji i pierwszych stron gazet, wiodą zwykłe życie, w którym pozwalają się zaskakiwać Panu Bogu. – Jestem jedynaczką, mój mąż ma tylko jedną siostrę. Im byłam starsza, tym bardziej myślałam o tym, że dobrze jest mieć rodzeństwo. Gdy w młodości myślałam o własnej rodzinie, nie chciałam, by było w niej tylko jedno dziecko, ale też nigdy z mężem nie myśleliśmy o piątce... Jak to się stało, że jest nas tyle, wie tylko Pan Bóg. To jest Jego tajemnica – mówi Anna Mielecka. Trójka starszych dzieci: Anna, Andrzej i Aniela to już nastolatki; bliźniaki mają dopiero półtora roku. – Życie nas zaskoczyło, różnica wieku między najstarszą córką a najmłodszymi chłopcami wynosi 15 lat – wyjaśnia pani Anna i jednocześnie podkreśla, że z każdym dniem bardziej dostrzega wielką wartość takiego daru. – Sami nie wymyślilibyśmy sobie bliźniaków, ale z drugiej strony to też błogosławieństwo, bo przy takiej różnicy wieku jedno dziecko chowałoby się jak jedynak – dodaje pan Andrzej.

CZYTAJ DALEJ

Abp Depo: nie ma kapłanów na próbę

2021-09-25 16:31

[ TEMATY ]

Jasna Góra

abp Wacław Depo

pielgrzymka kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

Potwierdzamy drogę Chrystusa wejścia w nasze życie i sprawę wolności i wierności łasce, którą otrzymaliśmy nie tylko dla siebie, ale i dla drugich – powiedział abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który 25 września przewodniczył w bazylice jasnogórskiej Mszy św. podczas 40. Pielgrzymki Kapłanów Archidiecezji Częstochowskiej. Odbyła się ona pod hasłem: „Słudzy Jedności” i była dziękczynieniem za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego.

Pielgrzymka rozpoczęła się nabożeństwem Drogi Krzyżowej na wałach, po której kapłani zgromadzili się na Eucharystii w bazylice.

CZYTAJ DALEJ

Biskupi Europy: tylko Chrystus jest prawdziwą nadzieją Europy!

2021-09-26 12:39

[ TEMATY ]

Europa

Karol Porwich/Niedziela

Nasz głos nie jest potężny, ale niesie ze sobą echo wielu wieków: istnieje tylko jedno imię, które należy głosić ze wszystkich dachów świata: Jezus Chrystus. On jest prawdziwą nadzieją Europy, bowiem jest prawdą, a tylko prawda czyni wolnymi - napisali przewodniczący europejskich episkopatów w przesłaniu do wszystkich mieszkańców Europy.

Członkowie Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE), którzy w minionych dniach obradowali w Rzymie w ramach zebrania plenarnego w 50. rocznicę utworzenia tego gremium, skierowali przesłanie do wszystkich mieszkańców Europy. Przypomnieli w nim, że istotą Kościoła i wszelkich podejmowanych w nim działań, a także odpowiedzią na wyzwania, z jakimi mierzy się współczesnie kontynent europejski, musi być głoszenie Chrystusa i absolutna wierność Jego nauczaniu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję