Reklama

Aktualności

Papież dostał w prezencie hełm pilota odrzutowca

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

20 listopada podczas audiencji ogólnej w Watykanie dwaj oficerowie lotnictwa ofiarowali Franciszkowi hełm pilota odrzutowca. Po jej zakończeniu Papież jeszcze długo przejeżdżał pomiędzy sektorami na Placu św. Piotra wypełnionymi rzeszami wiernych. Osobiście wielu błogosławił i ściskał ich dłonie. Po przybyciu na Plac św. Piotra Franciszek pozdrawiał szczęśliwych ze spotkania z Papieżem chorych i niepełnosprawnych, wielu na wózkach inwalidzkich, którzy przybyli z opiekunami do Rzymu. Jednemu z niepełnosprawnych chłopców przetarł usta chusteczką, ucałował i pobłogosławił. Uściskał też mężczyznę z całkowicie zniekształconą twarzą, najwyraźniej ofiarę poważnego wypadku. Wielu ludzi nie mogło powstrzymać łez wzruszenia.

Oczywiście pielgrzymi wręczali papieżowi prezenty: koszulki i szale piłkarskie, obrazki i wiele innych rzeczy. Wielu poprosiło Franciszka o specjalne błogosławieństwo. Obecnych było kilka par małżeńskich, którym Papież udzielił błogosławieństwa.

2013-11-21 08:52

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek: modlitwa uwielbienia jest trudna, ale daje radość

[ TEMATY ]

modlitwa

wiara

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Łatwo się modlić o łaski, trudniejsza jest natomiast modlitwa uwielbienia, ale jest ona modlitwą prawdziwej radości - powiedział papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. Ojciec Święty skoncentrował się w swojej homilii na pierwszym dzisiejszym czytaniu (Ef 1,1-10), gdzie św. Paweł kieruje do Boga dziękczynienie i błogosławieństwo.

Franciszek zaznaczył, że uwielbianie Boga, nie jest zbyt częste, ale wyraża czystą bezinteresowność. Potrafimy Boga o coś prosić czy też dziękować za otrzymaną łaskę, ale modlitwa uwielbienia jest dla nas nieco trudniejsza. "Możemy to lepiej odczuć, kiedy wspominamy to, co Pan uczynił w naszym życiu: «W Nim - w Chrystusie - wybrał nas przed założeniem świata». Błogosławiony bądź, Panie, bo mnie wybrałeś! Jest to radość z powodu czułej ojcowskiej bliskości" - wskazał papież.

CZYTAJ DALEJ

Umiłowanie Kościoła

Niedziela Ogólnopolska 4/2018, str. 9

[ TEMATY ]

błogosławiony

bł. Jerzy Matulewicz

Al. Bartosz Ojdana

Bł. Jerzy Matulewicz

Bł. Jerzy Matulewicz

Przesadą byłoby twierdzenie, że w życiu miał wyjątkowo pod górkę, ale na pewno zgodne z prawdą jest, że nie było ono usłane różami. Wcześnie został osierocony. Później dotknęła go przewlekła choroba, która od młodości do końca życia mocno dawała mu się we znaki i utrudniała edukację, a potem pracę. Mimo to wyprzedził swoje czasy. W kwestii otwarcia na świat, które symbolizuje Sobór Watykański II, był w Kościele pionierem. Świadectwo o duchowym mistrzu – bł. abp. Jerzym Matulewiczu składa jedna z jego duchowych córek ze Zgromadzenia Sióstr Służebnic Jezusa w Eucharystii

Jerzy Matulewicz urodził się 13 kwietnia 1871 r. we wsi Lugine, w pobliżu Mariampola, na Suwalszczyźnie. Gdy miał 3 lata, stracił ojca, a gdy miał 10 lat, umarła jego ukochana mama. Został pod opieką starszego brata Jana. Dzięki pomocy drugiego brata – Andrzeja Jerzy został przyjęty w 1883 r. do gimnazjum w Mariampolu. Codzienne wyprawy do odległego o 5 km Mariampola były bardzo uciążliwe. Zapadł na zdrowiu, dokuczała mu szczególnie rana na nodze. Były to początki nierozpoznanej gruźlicy kości, z której już nigdy się nie wyleczył.

CZYTAJ DALEJ

Alior Bank zorganizował seans filmowy dla dzieci z Ukrainy

2023-01-27 15:31

[ TEMATY ]

Ukraina

Karol Porwich/Niedziela

Alior Bank już po raz kolejny zaangażował się we wsparcie obywateli Ukrainy, których dotknęła wojna. Tym razem, bank zdecydował się wesprzeć najmłodszych w trudnym dla nich czasie, w nieco mniej standardowy sposób. W środę 18 stycznia br. odbył się seans filmowy w języku ukraińskim dla podopiecznych Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom, które prowadzi w Warszawie Caritas Polska.

W minioną środę 80 podopiecznych Caritas Polska, w tym głównie matki z dziećmi powyżej 6. roku życia, wzięli udział w zorganizowanym przez Alior Bank specjalnym seansie filmowym. Obywatele Ukrainy przebywający obecnie w Polsce, mogli bezpłatnie skorzystać z oferty Multikina w warszawskich Złotych Tarasach i cieszyć się seansem „Kota w butach. Ostatnie życzenie” z dubbingiem w ich ojczystym języku. Seans dla dzieci nie odbyłby się bez obowiązkowego, kinowego zestawu, który również został zagwarantowany małym gościom.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję