Reklama

Niedziela Małopolska

Od 90 lat na świecie, od 70 lat w zakonie

90. rocznicę urodzin i 70. rocznicę ślubów zakonnych obchodziła w Krakowie Matka Cecylia Piękosz, kanoniczka Ducha Świętego de Saxia.

Anna Bandura

Za wszystko dziękuję! - powiedziała jubilatka

Za wszystko dziękuję! - powiedziała jubilatka

Mszy św. dziękczynnej 23 maja w kościele św. Tomasza Apostoła w Krakowie przewodniczył o. Wiesław Wiśniewski z Towarzystwa Ducha Świętego (TDŚ). – Pragniemy modlić się za Matkę Cecylię, która miała odwagę ofiarować swoje życie Panu Jezusowi, dźwigać na barkach trud przewodzenia wspólnocie zakonnej, a także miała odwagę rzucać ziarno w różne serca – m.in. też w moje – co widać, przyniosło plony. Obecne tu siostry i my, kapłani, zawdzięczamy duchowemu macierzyństwu Matki Cecylii to, że jesteśmy przy ołtarzu, w kaplicy, w zakonie – powiedział o. Wiśniewski.

Przełożony braci duchaków wspominał, że dzięki Matce Cecylii nowe zgromadzenie męskie miało szanse się rozwinąć: – W proroczym widzeniu Matka Cecylia mądrze zainwestowała w jeden krzyżyk duchacki dla ks. Wiesława. Kapłan wymienił inne zasługi jubilatki: odnowienie reguł zakonnych, poprzez nadanie im gwidonowego kształtu, nawiązanie relacji siostrzanych w Hiszpanii, Francji, przelewanie mądrości Kościoła, głoszonego ustami papieży, w serca sióstr.

Reklama

– Z wielkiego pragnienia, z miłości, zakochania się w Bogu przyszłam do klasztoru. A w klasztorze dostałam tyle dobroci i miłości od sióstr – powiedziała m. Cecylia. – Różne rzeczy mnie zaskakiwały. Chciałam być cichutko, a stale coś trzeba było wypełniać. Bóg tak chciał – powiedziała z uśmiechem i dodała na koniec: – Za wszystko dziękuję! Bóg daje mi w tym wszystkim tyle łask!

Anna Bandura

Życzenia dla Matki Cecylii Piękosz

Życzenia dla Matki Cecylii Piękosz
 

Matka Cecylia Piękosz pełniła funkcję przełożonej generalnej zgromadzenia w latach 1978-1990. Towarzyszyła na drodze powołania dziesiątkom dziewcząt. Wiele z nich – dziś sióstr kanoniczek – uczestniczyło w Mszy św. dziękczynnej za życie i powołanie s. Piękosz.

– Niech Matka będzie szczęśliwa z tego wybrania, które Pan złożył głęboko w sercu Matki, niech Pan obficie wylewa moc Ducha Świętego – w imieniu sióstr duchaczek życzenia s. Cecylii złożyła s. Kazimiera Gołębiowska, przełożona generalna zgromadzenia.

Reklama

Redakcja „Niedzieli Małopolskiej” życzy Matce Cecylii kolejnych długich lat spędzonych przy Sercu Jezusa.

Sylwetka Matki Cecylii Piękosz znajdzie się w jednym z kolejnych numerów papierowej „Niedzieli Małopolskiej”.

Anna Bandura

70-lecie ślubów zakonnych Matki Cecylii Piękosz

70-lecie ślubów zakonnych Matki Cecylii Piękosz
2021-05-27 14:47

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ksiądz na wakacjach

Niedziela małopolska 34/2010

[ TEMATY ]

ksiądz

wakacje

Karol Porwich/Niedziela

Każdemu należy się wypoczynek - także kapłanom. W wielu naszych parafiach słyszymy w wakacje, by nie zapominać o Bogu. To hasło dotyczy przede wszystkim obecności na Mszach św., ale także pewnego moralnego poluzowania, które można zaobserwować na rozmaitych turnusach wczasowych, kolonijnych, czy sanatoryjnych. Wszystkie te sprawy nie dotyczą jedynie świeckich, ale także kapłanów, którzy poza tym, że naznaczeni wyjątkowym sakramentem - są takimi samymi ludźmi jak świeccy...

CZYTAJ DALEJ

Św. Maria Magdalena – pierwszy świadek Zmartwychwstania

Kim była św. Maria Magdalena i dlaczego akurat ona nazywana jest Apostołką Apostołów? Z ks. dr. Markiem Dzikiem, biblistą, rozmawia Irena Markowicz.

CZYTAJ DALEJ

Wyruszyli na pielgrzymkowy szlak po raz 40!

2021-07-24 11:18

Piotr Twardowski

    Górale wyruszyli spod Tatr w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Po raz 40 rozpoczęli pielgrzymowanie z Bachledówki, Nowego Targu, Rabki i Zubrzycy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję