Reklama

Niedziela Małopolska

Od 90 lat na świecie, od 70 lat w zakonie

90. rocznicę urodzin i 70. rocznicę ślubów zakonnych obchodziła w Krakowie Matka Cecylia Piękosz, kanoniczka Ducha Świętego de Saxia.

2021-05-27 14:47

Anna Bandura

Za wszystko dziękuję! - powiedziała jubilatka

Za wszystko dziękuję! - powiedziała jubilatka

Mszy św. dziękczynnej 23 maja w kościele św. Tomasza Apostoła w Krakowie przewodniczył o. Wiesław Wiśniewski z Towarzystwa Ducha Świętego (TDŚ). – Pragniemy modlić się za Matkę Cecylię, która miała odwagę ofiarować swoje życie Panu Jezusowi, dźwigać na barkach trud przewodzenia wspólnocie zakonnej, a także miała odwagę rzucać ziarno w różne serca – m.in. też w moje – co widać, przyniosło plony. Obecne tu siostry i my, kapłani, zawdzięczamy duchowemu macierzyństwu Matki Cecylii to, że jesteśmy przy ołtarzu, w kaplicy, w zakonie – powiedział o. Wiśniewski.

Przełożony braci duchaków wspominał, że dzięki Matce Cecylii nowe zgromadzenie męskie miało szanse się rozwinąć: – W proroczym widzeniu Matka Cecylia mądrze zainwestowała w jeden krzyżyk duchacki dla ks. Wiesława. Kapłan wymienił inne zasługi jubilatki: odnowienie reguł zakonnych, poprzez nadanie im gwidonowego kształtu, nawiązanie relacji siostrzanych w Hiszpanii, Francji, przelewanie mądrości Kościoła, głoszonego ustami papieży, w serca sióstr.

Reklama

– Z wielkiego pragnienia, z miłości, zakochania się w Bogu przyszłam do klasztoru. A w klasztorze dostałam tyle dobroci i miłości od sióstr – powiedziała m. Cecylia. – Różne rzeczy mnie zaskakiwały. Chciałam być cichutko, a stale coś trzeba było wypełniać. Bóg tak chciał – powiedziała z uśmiechem i dodała na koniec: – Za wszystko dziękuję! Bóg daje mi w tym wszystkim tyle łask!

Anna Bandura

Życzenia dla Matki Cecylii Piękosz

Życzenia dla Matki Cecylii Piękosz
 

Matka Cecylia Piękosz pełniła funkcję przełożonej generalnej zgromadzenia w latach 1978-1990. Towarzyszyła na drodze powołania dziesiątkom dziewcząt. Wiele z nich – dziś sióstr kanoniczek – uczestniczyło w Mszy św. dziękczynnej za życie i powołanie s. Piękosz.

– Niech Matka będzie szczęśliwa z tego wybrania, które Pan złożył głęboko w sercu Matki, niech Pan obficie wylewa moc Ducha Świętego – w imieniu sióstr duchaczek życzenia s. Cecylii złożyła s. Kazimiera Gołębiowska, przełożona generalna zgromadzenia.

Reklama

Redakcja „Niedzieli Małopolskiej” życzy Matce Cecylii kolejnych długich lat spędzonych przy Sercu Jezusa.

Sylwetka Matki Cecylii Piękosz znajdzie się w jednym z kolejnych numerów papierowej „Niedzieli Małopolskiej”.

Anna Bandura

70-lecie ślubów zakonnych Matki Cecylii Piękosz

70-lecie ślubów zakonnych Matki Cecylii Piękosz

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

ME 2021 - Polska - Słowacja 1:2

2021-06-14 19:57

[ TEMATY ]

Euro 2020

PAP

Grupa E: Polska - Słowacja 1:2 (0:1).

CZYTAJ DALEJ

Oczyszczanie organów ze św. Hildegardą

2021-06-14 11:40

[ TEMATY ]

Hildegarda

św. Hildegarda

eSPe

Jolanta Zajdel rozmawia z Anną Kobylińską, magistrem farmacji, a tematem ich rozmowy jest oczyszczanie organów, szczególnie wątroby. Pewne rzeczy możemy zrobić sami w domu. Są pewne metody detoksykacji ciała, które każdy sam może u siebie wprowadzić. Warto pamiętać jednak, że dotyczy to osób, które nie mają wielu chorób współistniejących, dla których takie praktyki mogą być niebezpieczne.

Znaczenie wątroby

CZYTAJ DALEJ

Nowość na Uniwersytecie Szczecińskim

2021-06-15 14:37

[ TEMATY ]

uniwersytet

Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza w swoje wirtualne mury przyszłych filologów, lingwistów oraz literatów.

Wśród kierunków studiów na Uniwersytecie Szczecińskiem pojawiła się nowa odsłona tych istniejących już od dwóch lat. Bałtyckie studia kulturowe na Wydziale Humanistycznym to studia w godzinach popołudniowych, II stopnia (2-letnie magisterskie) dla absolwentów studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich. Studia są bezpłatne i bez ograniczeń wiekowych (także dla 35+, 50+).

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję