Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Kapłaństwo to nie tylko sensowne, ale i piękne życie!

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

- Dziś są z nami bracia klerycy z różnych seminariów – wam wszystkim chcę powiedzieć w imieniu całego łódzkiego prezbiterium – chcę wam powiedzieć, że bardzo na wasz czekamy i bardzo was potrzebujemy! – mówił arcybiskup Grzegorz Ryś do przyszłych kapłanów podczas święta Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Reklama

Podczas Eucharystii abp Grzegorz Ryś pobłogosławił oleje krzyżma, które są używane do sakramentów świętych. Ze względu na trwającą pandemię, obrzęd poświęcenia olejów został przeniesiony z Wielkiego Czwartku. - Sporządzisz olej święty do namaszczenia i powiesz synom Kościoła: To jest święty olej do namaszczenia wszystkich pokoleń – śpiewał we wstępie mszy świętej chór klerycki w święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

- Chcę powiedzieć wszystkim, absolutnie wszystkim księżom tu obecnym – emerytom, seniorom, przez tych co pracują na uczelniach, w kurii, na parafiach, chcę wam powiedzieć po prostu dziękuję! Drugie słowo, które chcę powiedzieć szczerze to słowo przepraszam, które kieruję najbardziej do tych, którzy być może relacją ze mną czują się zawiedzeni albo pokrzywdzeni. Więc bardzo proszę przyjmijcie ode mnie to słowo przepraszam! Wszystkim jubilatom chcę powiedzieć: Niech Wam Pan Bóg na wszelki sposób błogosławi. Są z nami diakoni i nowo wyświęceni, i ci, którzy w tym roku przyjmą święcenia kapłańskie, są bracia klerycy z różnych seminariów – wam wszystkim chcę powiedzieć w imieniu całego łódzkiego prezbiterium – chcę wam powiedzieć, że bardzo na wasz czekamy i bardzo was potrzebujemy! Zdajemy sobie sprawę, że może dziś wchodzić do kapłaństwa jest znacznie trudniej niż kiedyś. Ale tym bardziej w imieniu wszystkich chcę wam powiedzieć: odwagi! Cały pokój bierze się z tego, który nas kocha i wiąże się z nami przymierzem, a potem je systematycznie odnawia. To samo słowo kieruję także do tych, którzy nie są w żadnym z naszych seminariów, ale ufamy, że mają się tam znaleźć – jest czas, podejmowania decyzji, więc szczególnie tym mówię: odwagi! Każdy z księży powie wam, że jest to nie tylko sensowne, ale i piękne życie. Niezależnie od tego jak mu ta droga kapłańska przebiega. I poczytuję sobie jako wielki przywilej, że mogę być waszym biskupem! – mówił metropolita łódzki zwracając się do wszystkich kapłanów.

2021-05-28 14:02

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Abp Ryś o przyjaźni Boga do człowieka i przyjaźni między ludźmi

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Kiedy Jezus mówi, że nas traktuje jak przyjaciół, to z każdym z nas łączy Go wyjątkowa relacja, relacja szczególnego zaufania.- tłumaczył abp Grzegorz Ryś podczas porannej Mszy świętej celebrowanej w kaplicy domu biskupów łódzkich.

CZYTAJ DALEJ

Bp Bryl do ministrantów: żyjcie pięknie jak św. Stanisław Kostka

2021-09-18 12:27

[ TEMATY ]

ministrant

ministranci

Karol Porwich/Niedziela

- Chciałbym, aby ta pielgrzymka była mocnym poruszeniem i zaproszeniem do pięknego życia tak jak żył nasz dzisiejszy patron św. Stanisław Kostka - mówił biskup kaliski Damian Bryl podczas XIII Pielgrzymki Ministrantów Diecezji Kaliskiej do Narodowego Sanktuarium św. Józefa, której towarzyszyły słowa „Nazwałem Was przyjaciółmi” (J 15, 15b).

W homilii celebrans prosił ministrantów, aby pomagali uczestnikom liturgii w pięknym spotkaniu z Panem Jezusem. - Służba liturgiczna jest po to, żeby służyć Panu Jezusowi. Bardzo chciałbym, żebyśmy mocno dbali, aby zawsze Pan Jezus był w centrum wszystkiego i żeby wszystko co robimy było dla Niego. Dbajcie o to, aby w taki sposób służyć przy ołtarzu, aby pomóc uczestnikom liturgii, a nie przeszkadzać – powiedział bp Bryl.

CZYTAJ DALEJ

Paradyż. Spotkane diecezjalnej diakonii liturgicznej

2021-09-19 10:49

archiwum DDL

Diecezjalna diakonia liturgiczna Ruchu Światło-Życie przyjechała do Paradyża, by w dniach 17-18 września spotkać się na wspólnej modlitwie i planowaniu pracy rocznej.

- Dziękowaliśmy za miniony rok posługi i zastanawialiśmy się, czego najbardziej nam potrzeba w tym czasie. Doszliśmy do wniosku, że priorytetem jest wspólnota, więc będziemy starać się przyjrzeć naszej posłudze pod kątem oazy młodzieżowej, dorosłych i rodzin – wyjaśnia ks. Bartosz Warwarko, moderator diakonii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję