Reklama

Niedziela Lubelska

Wojsławice. Czas świadectwa

R. Stebelski

Parafia św. Michała Archanioła 6 czerwca przeżywała wizytację kanoniczną przeprowadzoną przez bp. Adama Baba.

Słoneczna niedziela sprzyjała Wojsławicom. Msze św. w kościele parafialnym zostały zaplanowane przy ołtarzu polowym, co pozwoliło na udział w Eucharystii wszystkim wiernym. Bp Adam Bab sprawował Msze św., głosił homilie, udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży i poświęcił wyremontowany Ośrodek Tradycji i Kultury Pożarnictwa. Prace zostały wykonane ze środków pozyskanych z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Bp Bab znalazł czas na indywidualne rozmowy z wiernymi, a także na spotkanie z radą duszpasterską i parafialnym zespołem synodalnym. Wraz z dziećmi z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Tadeusza Kościuszki radował się z rocznicy I Komunii św. Nawiedził też kaplicę filialną w Majdanie.

Reklama

Podczas pasterskiej nauki i w rozmowach wybrzmiał apel o dawanie świadectwa wiary w codziennym życiu. - Jako chrześcijanie jesteśmy wezwani do tego, by nie tylko wierzyć w Boga, ale by także świadczyć o Bogu poprzez głoszenie Dobrej Nowiny i apostolstwo świeckich - podkreślił bp Adam Bab. Jak przypomniał, w zmaganiach o dobro w codziennym życiu bezcennym darem i pomocą jest Eucharystia. - Eucharystia jest rzeczywistą obecnością Chrystusa. Ci, którzy przyjmują Komunię św. jednoczą się z Chrystusem i z ludźmi, którzy przyjmują to samo Ciało - powiedział, zachęcając wiernych do życia w jedności z Bogiem. Zwracając się do młodzieży przyjmującej sakrament bierzmowania, podkreślił, że Bóg, szanując wolność człowieka, zaprasza go do wędrówki drogami świętości.

Więcej na łamach 'Niedzieli Lubelskiej"

Fotorelacja na https://www.facebook.com/Niedziela-Lubelska-112621833628172


2021-06-10 09:52

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Podhale: górale już w drodze na Jasną Górę

2021-07-23 12:52

[ TEMATY ]

pielgrzymka

górale

Pielgrzymka 2021

mbludzm.pl

Górale z Podhala wyruszyli już na szlak pielgrzymi. Tym samym rozpoczęła się 23 lipca 40. Góralska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy do celu dotrą 31 lipca.

Górale na Jasną Górę idą w czterech grupach pielgrzymkowych: nowotarskiej, orawskiej, rabczańskiej i z Bachledówki. Pątnicy z Nowego Targu wyruszyli z parafii NSPJ, przeszli przez Rynek i zatrzymali się na krótką modlitwę przed kościołami św. Katarzyny i św. Królowej Jadwigi. Dłuższy postój był w ludźmierskim sanktuarium.

CZYTAJ DALEJ

Prostyń – miejscowość, gdzie objawiła się babcia Pana Jezusa

2021-07-23 16:46

[ TEMATY ]

św. Anna

Podlasie

Prostyń

Archiwum CIDD

Bazylika Trójcy Przenajświętszej w Prostyni

Bazylika Trójcy Przenajświętszej w Prostyni

Na mocy decyzji papieża Franciszka, niedziela 25 lipca br. jest obchodzona jako I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Wedle miejscowej tradycji, w XVI w. w Prostyni we wschodniej Polsce, miały miejsce objawienia babci Jezusa Chrystusa. Znajduje się tam sanktuarium Trójcy Przenajświętszej i św. Anny. To miejsce ważne także dla rodziny przyszłego błogosławionego – kard. Stefana Wyszyńskiego.

Sanktuarium Trójcy Przenajświętszej i św. Anny liczy ponad 500 lat. Dokumenty archiwalne podają, że w 1510 roku w Prostyni św. Anna objawiła się Małgorzacie, żonie Błażeja. Święta poleciła, aby wybudowano kościół pw. Trójcy Przenajświętszej oraz kaplicę pw. św. Anny w miejscu jej objawienia.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: Jubileusz 800 lat Franciszkańskiego Zakonu Świeckich

2021-07-24 18:16

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Franciszkański Zakon Świeckich

800‑lecie

BPJ

Jubileusz 800 lat istnienia świętował na Jasnej Górze Franciszkański Zakon Świeckich. Tercjarze modlili się o radość i odwagę w wyznawaniu Chrystusa, o umocnienie wiary, powołania w duchowości franciszkańskiej. - By z większą mocą nieść Ewangelię w dzisiejszych czasach, tak samo trudnych, skomplikowanych, jak osiem wieków temu – podkreślali.

Do jubileuszu przygotowywano się przez 9 lat. W czasie nowenny rozważano przesłanie św. Franciszka z Asyżu z jego „Listu do wszystkich wiernych”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję