Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Jubileusz Dziedziców Boga

2021-06-11 17:16

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Marek Kamiński

"Tu i teraz jestem szczęśliwym kapłanem, który spotkał się z ogromną łaską Pana Boga. Kapłaństwo jest dla mnie największą miłością, ja sam nie wybrałbym sobie takiej drogi. Ale Pan Bóg mnie wybrał. Jaka to radość być Kapłanem. Czy może być coś piękniejszego? ks. Jan Twardowski

Zobacz zdjęcia: Łódź: Jubileusz Dziedziców Boga

W podniosłej i modlitewnej atmosferze, w obecności parafian, rodzin oraz przyjaciół w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, świętowano trzy jubileusze święceń kapłańskich: 30-lecia ks. dr Dariusza Kucharskiego, 25-lecia ks. kan. Wiesława Kamińskiego i 10-lecia ks. Damiana Czerwińskiego. Uroczystej Mszy św. dziękczynnej Panu Bogu za dar kapłaństwa przewodniczył jubilat ks. Wiesław proboszcz parafii, a koncelebrowali jubilaci ks. Dariusz i ks. Damian. Rocznice to czas refleksji i podsumowania. Ksiądz Proboszcz dziękował za wszystkich ludzi, których spotkali na początku swojej drogi kapłańskiej - Jesteśmy wdzięczni i za świeckich i za duchownych. W parafii staramy się pokazywać, że jesteśmy mimo różnic tą samą wspólnotą, tymi samymi parafianami pełniącymi różne funkcje. Tak samo dążymy do Pana Jezusa. Staramy się jak możemy dawać świadectwo gorliwości i tego, że nasze życie ma sens, bo ten sens pochodzi od Pana Boga. Jesteśmy dziedzicami Boga i współdziedzicami Chrystusa - podkreślił ks. Wiesław.

Reklama

Podziękowania skierował także do braci w kapłaństwie za to, że tworzą wspólnotę, chociaż każdy z nich jest inny, to różnice ich budują. Dobrze się dogadują i potrafią ze sobą przebywać zarówno przy ołtarzu jak i przy stole.

- Kiedy człowiek decyduje się na kapłaństwo, to decyduje się, że swój czas, swoje życie poświęci Bogu - mówił ks. Dariusz. Przez trzydzieści lat nigdy nie żałował czasu, który poświęcił Bogu w różnych obszarach życia kapłańskiego. - Czas poświęcony Bogu nigdy nie jest stracony a nadaje życiu sens i smak. Jest też bardzo dobrym momentem kiedy człowiek widzi drogowskaz, który jest dużo mądrzejszy, lepszy, bo to Boży drogowskaz. On dużo lepiej prowadzi nas przez życie niż nasze własne pomysły - dopowiedział ks. Dariusz.

Najmłodszy jubilat dziękował za wszystkie dobro, które spotkało go w ciągu tych dziesięciu lat. Swoją wdzięczność za udział w uroczystości wyraził ks. kan. Kazimierzowi Cioskowi - Z ks. Kanonikiem jest związana cała historia mojego życia. Jestem bardzo wdzięczny za wszelkie dobro, życzliwość, ciepło kapłańskie, za to wszystko czego mnie nauczył - powiedział ks. Damian.

Po Mszy św. nadszedł czas na życzenia - Każdy z was otrzymał inne talenty, super je pomnażacie, wasza służba przynosi obfite owoce. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że doświadczamy dobra, piękna Bożej miłości, budujemy z wami relacje przyjaźni i wzajemnego umacniania się. Dziękujemy, że towarzyszycie nam w naszej codzienności, radościach i kłopotach, że jesteście z nami pogodni, uśmiechnięci i otwarci. - Takie oto życzenia skierowała do duszpasterzy przedstawicielka wspólnoty parafialnej Marzenna Wojciechowska. Na zakończenie uroczystości jubilaci serdecznie podziękowali za pamięć, modlitwę w ich intencji, złożone życzenia i wręczyli wszystkim pamiątkowe obrazki.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szczerców: Duszpasterstwo młodych i powołań

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Resi Kling

W trwającym Tygodniu Modlitw o Powołania Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi przygotowały niezwykle ciekawą inicjatywę dla młodych. W poniedziałek miało miejsce spotkanie online, które poprowadziła siostra z misji – Polka, która była na misjach w Japonii. We wtorek na portalach społecznościowych – Facebooku oraz kanale YouTube pojawi się krótki filmik o świadectwie jednej z sióstr – jak rozeznawała swoje powołanie i jak ten czas u niej wyglądał.

CZYTAJ DALEJ

Koszalin: po niemowlę z okna życia zgłosił się ojciec

2021-06-16 09:01

[ TEMATY ]

okno życia

Karol Porwich

Zaledwie następnego dnia po pozostawieniu dziecka w koszalińskim oknie życia zgłosił się po nie ojciec.

14 czerwca alarm na parterze Domu Samotnej Matki przywołał opiekunki okna, siostry ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej, do okna życia. Siostry znalazły w nim, jako wstępnie oceniły, dwumiesięczną dziewczynkę. Po przewiezieniu jej do szpitala lekarze ocenili jej wiek na półtorej miesiąca. Dziewczynka, po wstępnych badaniach oceniona jako zdrowa, trafiła pod opiekę tymczasowej rodziny zastępczej.

CZYTAJ DALEJ

Wernisaż wystawy plenerowej „Sąsiedzi w Europie” [ZAPROSZENIE]

2021-06-16 10:38

wikipedia.pl

Helmut Kohl w Krzyżowej

Helmut Kohl w Krzyżowej

17 czerwca 2021 mija 30 lat od podpisały traktat o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy pomiędzy Polską a Niemcami. Z tej okazji na ul. Oławskiej zostanie zaprezentowana wystawa plenerowa „Sąsiedzi w Europie” ukazująca historię stosunków polsko-niemieckich od II wojny światowej do czasów współczesnych.

Traktat o Dobrym Sąsiedztwie i Przyjaznej Współpracy został podpisany 17 czerwca 1991 roku przez premiera Jana Krzysztofa Bieleckiego i kanclerza Helmuta Kohla oraz przez ministrów spraw zagranicznych Polski i Niemiec, Krzysztofa Skubiszewskiego i Hansa-Dietricha Genschera. Był on tym trzecim elementem w triadzie budującej fundamenty nowej jakości relacji polsko-niemieckich: Msza Pojednania w Krzyżowej otworzyła nowe możliwości dialogu, Traktat graniczy z 1990 r. ostatecznie uregulował kwestie terytorialne, a Traktat dobrosąsiedzki stworzył trwałe podstawy zbliżenia politycznego, gospodarczego, społecznego, naukowego i kulturowego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję