Reklama

Z intencjami papieskimi w drodze na Jasną Górę

"Błogosławione niech będą stopy pielgrzymów!"

Niedziela Ogólnopolska 32/2002

Sierpniowe dni to czas szczególnego pielgrzymowania na Jasną Górę. Ze wszystkich stron naszej Ojczyzny podążają w pielgrzymce wiary niezliczone rzesze polskiego Narodu, aby przed Tronem Maryi, naszej Matki i Królowej, złożyć pokorny dar gorącej modlitwy i chrześcijańskiej pokuty. A wszystko to - w intencjach Kościoła Chrystusowego, aby mógł spełniać swe posłannictwo wobec świata na drogach trzeciego tysiąclecia. W pielgrzymim hołdzie przynosimy Jasnogórskiej Opiekunce Ojczyzny nasze trudne dziś, naznaczone głębokim niepokojem o przyszłość Polski. Prosimy o Jej przedziwną pomoc i obronę, abyśmy dochowali wierności Bogu, Krzyżowi, Ewangelii i Kościołowi.
Tegoroczne pielgrzymowanie ma jednak swój szczególny wymiar. Oczekujemy bowiem z wielką nadzieją na spotkanie podczas sierpniowej wizyty z umiłowanym Ojcem Świętym Janem Pawłem II i na jego orędzie, przez które chce on na nowo przypomnieć Polsce i światu prawdę, że Bóg jest bogaty w miłosierdzie. Idąc więc za wskazaniami Papieża, pragniemy z odwagą i nową dojrzałością wiary "wypływać na głębię", aby odkryć ponownie, czym jest nadzieja naszego powołania. Podążając z różnych stron Polski i świata na Jasną Górę, w tym roku w sposób szczególny modlimy się we wszystkich intencjach Ojca Świętego Jana Pawła II.
Idąc przez tę ziemię ku Ojczyźnie Niebieskiej, pragniemy przez znak autentycznego pielgrzymowania w konkretnym wymiarze potwierdzić nasze szczere dążenie do pełni miłości, której doskonały wzór ukazuje nam Maryja w chwale Wniebowzięcia. Pielgrzymujemy więc na Jasną Górę, do miejsca, które Bóg sam wybrał i bardzo umiłował, a na dowód tej miłości dał nam w Najświętszej Maryi Pannie, której Święty Obraz Jasnogórski jest wsławiony niezwykłą czcią wiernych, skuteczną pomoc i niezawodną nadzieję. Przychodzimy, by w szkole Maryi uczyć się dróg roztropności i mądrości Bożej, abyśmy pośród zamętu tego świata nie odłączyli się od miłości Chrystusa. Chcemy przy Sercu Matki i razem z Nią rozpoznać Jezusa, który jest naszym jedynym Panem i Zbawicielem.
Drodzy Pielgrzymi! Niech będą błogosławione Wasze stopy za to, że idąc do Jasnogórskiej Matki, wskazujecie wszystkim właściwą drogę, na której człowiek może na nowo rozpoznać Chrystusa. Już dwa tysiące lat Maryja jest przewodniczką w wierze i najwspanialszym wzorem świętości dla wszystkich pokoleń. Błogosławimy Ją za to, bo uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Jej przez Pana, i prosimy, aby była Matką naszej wiary.
Pragnę podziękować wszystkim, którzy w tym roku wyruszyli na wspaniały pielgrzymkowy szlak. Niech Bóg wynagrodzi Wasz trud i poświęcenie. Jasna Góra pamięta o Was w codziennej modlitwie, a w sposób szczególny w dniach nowenny przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - od 6 do 14 sierpnia codziennie o godz. 7.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu jest sprawowana Msza św. za wszystkich zdążających ku Jasnej Górze i w ich intencjach. Gdy już szczęśliwie dotrzemy do Tronu Królowej Polski 14 sierpnia - w wigilię uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - Mszą św. o godz. 20.00 na Szczycie Jasnej Góry rozpoczniemy wielkie czuwanie modlitewne, podczas którego będziemy prosić o szczęśliwy przyjazd Ojca Świętego do naszej Ojczyzny. Muzyką i śpiewem będzie nas ubogacał zespół "Mocni w Duchu" z Łodzi. Po Eucharystii rozpocznie się modlitwa Apelu Jasnogórskiego, a po niej w misterium wieczoru modlitewnego wpisze się Kantata Maryjna, skomponowana przez Józefa Skrzeka do słów Romana Brandstaettera, dedykowana Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.
Kochani Pielgrzymi! Ojciec Święty tak bardzo potrzebuje Waszej modlitwy i pokuty. Dlatego ufam, że nasze wspólne spotkanie na Jasnej Górze w dzień Matki Bożej Wniebowziętej wyprosi dla Jana Pawła II przeobfite zdroje łask, tak bardzo potrzebnych w dziele prowadzenia Kościoła i wypełniania misji Piotra. Wszystkich zawierzam w modlitwie Jasnogórskiej Matce Kościoła.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Redakcja "Niedzieli" serdecznie zaprasza wszystkich Czcicieli Matki Bożej na nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. "Dozwól nam chwalić Cię, Panno Przenajświętsza, i daj nam moc przeciwko nieprzyjaciołom Twoim". Spraw, byśmy pełni miłości i ufności biegli "do stóp Twoich kornie błagając" w różnych potrzebach.

CZYTAJ DALEJ

Gwiazdy Mundialu modlą się za chorego „króla futbolu” Pelego

2022-12-04 18:20

[ TEMATY ]

sport

piłka nożna

PAP/EPA/Georgi Licovski

Gwiazdy światowego piłkarstwa modlą się o szybki powrót do zdrowia chorego na raka brazylijskiego „króla futbolu” 82-letniego Pelego. Reprezentant ekipy Francji na trwających w Katarze Piłkarskich Mistrzostwach Świata, 23-letni Kylian Mbappe zaapelował na Twitterze o modlitwę za legendarnego piłkarza.

Jego inicjatywę podjęło wielu byłych i aktualnych zawodników kadry narodowej Brazylii. Dołączył do nich również były trener niemieckiej kadry Jürgen Klinsmann. „Modlimy się za Pelego”, powiedział dziś dziennikarzom w Dosze mistrz świata z 1990 roku.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: nie wolno nam przyzwyczajać się do wojny na Ukrainie

2022-12-05 09:30

[ TEMATY ]

papież Franciszek

PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI

„W czasie gdy nadal modlimy się natarczywie o pokój na Ukrainie, naprawdę niestrudzenie, nie wolno nam przyzwyczajać się do tej wojny jak do każdej innej. Nie możemy pozwolić, aby nasze serca i umysły znieczuliły się przed powtórzeniem tych najcięższych okropności przeciwko Bogu i człowiekowi” - stwierdza Ojciec Święty we opublikowanym przez włoski dziennik Corriere della Sera wstępie do książki «Un’enciclica sulla pace in Ucraina» (Encyklika o pokoju na Ukrainie), która zbiera przemówienia papieża na temat konfliktu w Europie.

„Nigdy nie twierdziłem, że Pan rozpoczął cud, nie kończąc go dobrze". Odkąd wiele lat temu przeczytałem i przeczytałem ponownie „I promessi sposi” (Narzeczeni) Alessandro Manzoniego, zawsze długo medytowałem nad tym zdaniem. Jest to zdanie nadziei, w miarę jak wędrujemy ku Jubileuszowi 2025 roku, którego motto chciałem poświęcić właśnie tej cnocie teologicznej: Pielgrzymi nadziei . Benedykt XVI dał nam wspaniałą encyklikę o nadziei Spe salvi . Pisze, że "«Odkupienie», zbawienie, zgodnie z wiarą chrześcijańską, nie jest jedynie zwyczajnym wydarzeniem. Odkupienie zostało nam ofiarowane w tym sensie, że została nam dana nadzieja, nadzieja niezawodna, mocą której możemy stawić czoło naszej teraźniejszości: teraźniejszość, nawet uciążliwą, można przeżywać i akceptować, jeśli ma jakiś cel i jeśli tego celu możemy być pewni, jeśli jest to cel tak wielki, że usprawiedliwia trud drogi” (n. 1).

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję