Reklama

Wiara

P2P – modlitewna inicjatywa krakowian dla młodzieży całego świata

[ TEMATY ]

młodzi

modlitwa

świat

Kraków

Kraków2013.com

Młodzi krakowianie przygotowujący się do Światowego Dnia Młodzieży w 2016 r. inicjują akcję modlitewną P2P. „People to People, Prayer to Prayer” (Ludzie dla ludzi, modlitwa za modlitwę) rozpocznie się w pierwszą niedzielę Adwentu i będzie polegać na wymianie osobistych intencji.

„Chodzi o rozpoczęcie poszukiwań Pana Boga. Za trzy lata spotkamy się jako żywy Kościół i będziemy chcieli podzielić się swoją wiarą. Dlatego muszę postawić sobie pytanie „co mam?”, czym mogę podzielić się z innymi” – mówi Zuzanna Marek, pomysłodawczyni akcji „P2P – Put forward your intention”.

Młodzi krakowianie – gospodarze kolejnego Światowego Dnia Młodzieży – już teraz zaprosili swoich rówieśników z różnych krajów świata do wspólnej modlitwy. „Jeżeli chcemy, żeby w 2016 roku wydarzyło się coś wyjątkowego, to musimy zacząć działać już teraz. Nie ma lepszego pomysłu na rozpoczęcie przygotowań do ŚDM, niż wspólna modlitwa” – czytamy na www.krakow2016.com.

W ramach inicjatywy P2P (People to people, prayer to prayer – Ludzie dla ludzi, modlitwa za modlitwę) młodzi od pierwszej niedzieli Adwentu będą wymieniać się osobistymi intencjami, modląc się również o dobre owocowanie ŚDM w Rio de Janeiro i właściwe przygotowanie do ŚDM w Krakowie.

Osobą łączącą akcję P2P z przygotowaniami do ŚDM jest Matka Boża ze swoim sposobem poszukiwania Boga. „W czekaniu z Maryją pomoże nam Jej „zdjęcie”, które od wieków wisi w Bazylice Santa Maria Maggiore w Rzymie, a które jest także symbolem Światowych Dni Młodzieży” – piszą na swoich stronach internetowych organizatorzy ŚDM. Pierwszym widocznym znakiem rozpoczęcia przygotowań do spotkania młodzieży z Ojcem Świętym będzie przyjęcie symboli ŚDM, wśród których jest maryjna ikona Salus Populi Romani. „Z Miriam chcemy poznawać i szukać Boga. Maryja kojarzy się z oczekiwaniem, a my przecież czekamy na wydarzenia w 2016 r.” – mówią pomysłodawcy akcji.

Reklama

Organizatorzy liczą na zainteresowanie akcją P2P młodzieży z całego świata. Globalnej wymianie intencji ma służyć oficjalna strona ŚDM www.krakow2016.com oraz profil ŚDM na Facebooku.

Akcja P2P jest kontynuacją inicjatywy „Podaj mnie dalej”, która zrodziła się z pragnienia świadomego przeżywania Adwentu. Idea powstała trzy lata temu w jednej z grup dominikańskiego duszpasterstwa akademickiego „Beczka”. Akcja była ściśle związana z roratami. Ich uczestnicy po Mszy św. wymieniali się różańcami przekazując sobie równocześnie intencje modlitwy.

2013-11-28 10:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Upadający kraj raj

Niedziela Ogólnopolska 20/2017, str. 26

[ TEMATY ]

świat

Wikipedia

Nicolás Maduro

Nicolás Maduro

Bajecznie piękną Wenezuelę turyści omijają coraz szerszym łukiem. Bo co to za przyjemność wypoczywać w niegdyś bogatym, a dziś podupadłym, upadającym kraju?

Wielkość inflacji nie mówi wszystkiego, ale mówi sporo. Inflacja w Wenezueli może przekroczyć w przyszłym roku... 2 tys. proc. Jak często bywa, inflacji będzie towarzyszyć recesja. Według przewidywań, w tym roku PKB tego kraju skurczy się o kolejne 6 proc. I będzie to trzeci z rzędu rok, w którym gospodarka „pojedzie na wstecznym biegu”: w 2015 r. PKB zmniejszyło się o 5,7 proc., a w ubiegłym – o 8 proc. I nie ma widoków na poprawę. Wszystko to są wyliczenia ekonomistów Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Wenezuelski Bank Centralny od dawna nie podaje wskaźników ekonomicznych.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Świdnica. Rekolekcje na dobre rozeznanie powołania

2023-02-01 12:37

[ TEMATY ]

Świdnica

rekolekcje powołaniowe

ks. Mirosław Benedyk

. Jeszcze dekadę temu rekolekcje powołaniowe cieszyły się wielkim zainteresowaniem

. Jeszcze dekadę temu rekolekcje powołaniowe cieszyły się wielkim zainteresowaniem

Duszpasterstwo Powołań jeszcze przed feriami zimowymi zaprasza na rekolekcje do świdnickiego seminarium. Udział w wydarzeniu mogą wziąć nawet uczniowie szkół podstawowych.

- Zapraszamy do udziału w rekolekcjach dla młodzieży męskiej. Tytuł rekolekcji - „Na Twoje słowo” (Łk 5,5) to jednocześnie ich program. W tym roku chcemy przeżyć je w atmosferze skupienia, ucząc się tego, w jaki sposób czytać Pismo Święte, żeby usłyszeć to, co Bóg do nas mówi. Przez trzy dni będziemy się wspólnie modlić i rozważać słowo Boże. Każdy będzie miał możliwość indywidualnego spotkania i rozmowy z kapłanem oraz spowiedzi świętej – zachęca ks. Piotr Gołuch - Diecezjalny Duszpasterz Powołań.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję