Reklama

Polska

“Katecheza 2.0: czyli jak wychować młodzież w zwariowanym świecie?” - akcja zrzutka

“Katecheza 2.0” to profesjonalny i nowatorski program multimedialny ułatwiający wychowywanie młodzieży w duchu chrześcijańskim, przeznaczony dla rodziców oraz osób pracujących z młodzieżą. Dostarcza nowoczesne narzędzia wspierające wychowanie młodzieży w wieku 12-16 lat w duchu katolickim.

[ TEMATY ]

Katecheza 2.0

Mat.prasowy

“Mamy pomysł na to, jak w dzisiejszych zwariowanych czasach, pomóc rodzicom i katechetom w wychowywaniu młodzieży w duchu katolickim. Wykorzystujemy nowoczesny język i technologię, multimedia, muzyk, filmy oraz przede wszystkim - świadectwa naszych gości - aby trafić do młodzieży z pozytywnym przekazem” - stwierdzają autorzy projektu.

Rodzice korzystający korzystający z “Katechezy 2.0” mogą łatwiej i skuteczniej:

> rozwijać wiarę swoich dzieci

> pokazywać im wartościowe treści (filmy, muzykę i teledyski)

> odpowiadać na trudne pytania, jakie często stawia młodzież

> budować dobre relacje ze swoimi dorastającymi dziećmi

> utrwalać przekazane im wartości na resztę życia

Czym jest “Katecheza 2.0”?

> multimedialne materiały - filmy, muzyka, teledyski, zadania interaktywne dla młodzieży, gotowe scenariusze lekcyjne, zestawy profesjonalnych metod i narzędzi wspierających wychowanie rodzinne i nauczanie katechetyczne

> nowoczesna platforma e-learningowa - która służy rodzicom i katechetom do prezentowania wybranych treści swoim podopiecznym zarówno w domu, jaki w klasie (oraz w ramach nauczania zdalnego lub hybrydowego)

> zespół zaangażowanych osób - projekt współtworzą rodzice, osoby pracujące z młodzieżą, pedagogowie oraz młodzi ludzie, którzy dzielą się swoim świadectwem; twórcy programu bazują na własnych (czasem trudnych) doświadczeniach, ale też specjalistycznej wiedzy teologicznej, profilaktycznej i pedagogicznej.

Do tej pory autorzy projektu stworzyli już kilkanaście materiałów filmowych - lekcji multimedialnych, bonusów, teledysków, a nawet trzydniowe rekolekcje wielkopostne w zdalnej formie wideo, w których uczestniczyło niemal 1000 rodzin, parafii i szkół z całej Polski. Wszystkie udostępniane treści są darmowe i znajdują się na platformie www.katechezadwazero.pl - która skupia już 3 500 zarejestrowanych użytkowników. Jednak produkcja materiałów i koszty utrzymania platformy, są na tyle wysokie, że dalsze trwanie projektu staje pod znakiem zapytania. Koszt produkcji jednego odcinka sięga nawet kilkunastu tysięcy złotych (na tę kwotę składają się m. in. koszty sprzętu, montażu, aktorów, operatorów czy udźwiękowienia). Dlatego autorzy postanowili zwrócić się o pomoc do darczyńców za pośrednictwem znanego portalu crowdfundingowego - zrzutka.pl.

Reklama

Wesprzeć projekt “Katecheza 2.0” (oraz dowiedzieć się o nim więcej) można pod adresem ZRZUTKA

“Dzięki akcji zrzutkowej zamierzamy stworzyć spójny i kompletny program zawierający 14 pełnych lekcji multimedialnych, na które składają się filmy edukacyjne, utwory muzyczne wraz z teledyskami, materiały dydaktyczne oraz bonusy, które - za pomocą naszej platformy www.katechezadwazero.pl - trafią do młodych ludzi w całym kraju. Serdecznie zachęcamy do wsparcia projektu oraz dzielenia się informacją o naszej akcji” - mówi Piotr Szwędrowski - współautor projektu.

2021-06-24 12:20

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sposób setek katechetów na rekolekcje podczas nauki zdalnej

[ TEMATY ]

katecheza

Katecheza 2.0

Katecheza 2.0

Ks. Jakub Bartczak

Ks. Jakub Bartczak

Już ponad 400 katechetów zgłosiło udział swoich podopiecznych w nowatorskich rekolekcjach, które odbędą się on-line w dniach 22-24 marca. Przyciągająca i nieszablonowa forma ma pomóc uczniom owocnie przeżyć przez Wielki Post. W programie m.in. prelekcja o. Teofila Niewińskiego OFM przebywającego w Ziemi Świętej.

“Rekolekcje Wielkopostne On-line z Katechezą 2.0” to nowa, alternatywna propozycja Fundacji “Wypłyń na Głębię” na czas Wielkiego Postu. Katechetom i duchownym zostaną udostępnione specjalne, interaktywne filmy oraz materiały dydaktyczne, które udostępnią uczniom. Materiały w angażujący sposób przygotowują młodzież do Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych oraz pomogą odnaleźć w trudnym czasie pandemii koronawirusa. Każdy z Państwa (katecheta, kapłan, dyrektor) może zgłosić chęć udziału swojej szkoły, klasy lub parafii na stronie: REKOLEKCJE 2021

CZYTAJ DALEJ

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

Nabożeństwo Pierwszych Sobót dla dzieci w polskiej Fatimie

2022-10-07 13:50

[ TEMATY ]

pierwsze soboty miesiąca

Zakopane

Matka Boża Fatimska

Karol Porwich/Niedziela

Inauguracja Pierwszych Sobót dla dzieci odbyła się 2 kwietnia 2022, w dniu rocznicy śmierci Św. Jana Pawła II.

„ Od dzisiaj zapraszamy na nową stronę internetową: pierwszesobotydladzieci.pl , na której dzieci, ich rodzice oraz parafie znajdą różnego rodzaju materiały dotyczące objawień w Fatimie, przygotowane właśnie z myślą o dzieciach”- mówi kustosz Sanktuarium, ks. Marian Mucha SAC.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję