Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Sensem pracy duszpasterskiej jest tworzyć wspólnotę

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Podczas ostatniej mszy studenckiej w tym roku akademickim studenci pożegnali jednego z duszpasterzy DA „Piątka” księdza Radosława Krycha, którzy otrzymał nowe zadania duszpasterskie.

Jak co tydzień wieczorna msza święta o 19.00 w Bazylice Archikatedralnej sprawowana jest głównie dla studentów i przez nich jest także animowana. Na ostatniej mszy w roku akademickim łódzcy żacy dziękowali za miniony rok oraz prosili o dobre przeżycie wakacji, po niełatwym roku. Na zakończenie Eucharystii podziękowali także ks. Radosławowi Krychowi, który przez ostatnie 3 lata pełnił posługę w Duszpasterstwie Akademickim „Piątka”. - Chcę Ci podziękować za ten czas wspólnej pracy, za sukcesy i za pomoc w porażkach. Dziękuję za Twoją życzliwość, otwartość, gotowość do pomocy. Bardzo dziękuję i w moim imieniu obiecuję modlitwę – ks. Piotr Tarabasz, drugi duszpasterz „Piątki”.

- Księże Radku, rozmawiałam z innymi studentami, zatem mogę śmiało powiedzieć, że jako studenci chcielibyśmy podziękować za 3 lata posługi w naszym duszpasterstwie, za ten czas, w trakcie którego Ksiądz był zawsze z nami. Zawsze mogliśmy liczyć na Księdza. Dziękujemy za to, że głosił Ksiądz dla nas Słowo Boże. Za kazania, które poruszały nasze serca, zapadały nam w pamięć. Dziękujemy też za to, że Ksiądz pokazał nam piękno liturgii i to co jest w niej najważniejsze. Za uśmiech, który zawsze był, za czuwanie nad naszą scholą. Życzymy na nowej parafii błogosławieństwa Bożego, wielu darów i łask na co dzień! – mówiła Ola, studentka.

Reklama

Na koniec głos zabrał odchodzący duszpasterz:- Dziś mamy czytanie z drugiego listu świętego Pawła do Koryntian. Myślę, że wy obfitujecie w tę miłość, o której tam mowa. Ja wam życzę żebyście pomnażali łaskę Jezusa Chrystusa. To jest sens pracy duszpasterskiej – poznawać ludzi, tworzyć wspólnotę. Cieszę się, że mogłem przez te 3 lata być w „Piątce”, tworzyć ją. Jak byłem święcony to moim mottem było „Idź na cały świat i głoś Ewangelię wszelkiemu stworzeniu”. To jest misja kapłana. To jest wola Kościoła, tę wolę przyjmuję i będę dalej działał tam, gdzie mnie Pan Bóg pośle. Za wszystko wszystkim dziękuję! I mam nadzieję, że będziemy się tutaj widywać, bo katedra jest sercem diecezji – zakończył ks. Radosław Krych i udzielił wszystkim błogosławieństwa.

Po zakończonej Eucharystii w siedzibie Duszpasterstwa Akademickiego „Piątka” w kawiarence przy kawie i ciastkach odbyła się dalsza część pożegnania odchodzącego duszpasterza.

2021-06-28 08:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Nagroda Orła Karskiego dla społeczności Lampedusy

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Prymas Polski abp Wojciech Polak wręczył Nagrodę Orła Jana Karskiego, którą przyznano Salvatore Martello – burmistrzowi wioski i całej społeczności Lampedusy.

CZYTAJ DALEJ

Nieznane cuda Ojca Pio

Niedziela Ogólnopolska 18/2022, str. 68-69

[ TEMATY ]

O. Pio

Archiwum Głosu Ojca Pio

Ten święty daje konkretne znaki swej obecności wśród ludzi. Są nimi wymodlone łaski i cuda, które dzieją się na naszych oczach.

Dla wielu osób stygmatyk z Pietrelciny jest najskuteczniejszym świętym. Lista łask otrzymanych za jego przyczyną i cudów, które dzieją się z jego udziałem, nieustannie się powiększa, a za każdym z takich niezwykłych wydarzeń stoją konkretni ludzie. Bracia kapucyni wysłuchali wielu osób, które dawały świadectwa działania Ojca Pio. Brat Roman Rusek, który jako krajowy koordynator Grup Modlitwy Ojca Pio codziennie spotyka się z czcicielami zakonnika z Pietrelciny, opowiada nam o cudach wymodlonych za pośrednictwem tego świętego.

CZYTAJ DALEJ

Boży Mecenas Rodziny, ks. prałat Stanisław Paszkowski

2022-05-28 18:10

ks. Łukasz Romańczuk

Ks. prałat Stanisław Paszkowski

Ks. prałat Stanisław Paszkowski

27 maja 2022 roku swoją 50. rocznicę święceń obchodzili kapłani święceni w katedrze wrocławskiej w roku 1972. Wśród nich był ks. prałat Stanisław Paszkowski, wieloletni Duszpasterz Rodzin Archidiecezji Wrocławskiej. Dziś po 50. latach Eucharystii dziękczynnej za dar kapłaństwa przewodniczył bp Jacek Kiciński, w obecności jubilata oraz osób, które przez ten czas współpracowały z ks. Stanisławem oraz otrzymały za sprawą jego posługi pomoc.

Biskup Jacek Kiciński w homilii przywołał okoliczność świętowania. - Dzisiaj, gdy dziękujemy za dar kapłaństwa ks. Stanisława, wpatrujemy się w Jezusa Dobrego Pasterza. Wiemy doskonale, że Jezus stał się dobrym Pasterzem dla każdego z nas, a Dobry Pasterz zna swoje owce i idzie za nimi, oddaje swoje życie za owce - mówił.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję