Reklama

Polska

Przystanek Jezus: Zostań ewangelizatorem Festiwalu Pol’and’Rock

Ewangelizatorzy po raz kolejny wyjdą na pole Festiwalu Pol’and’Rock (dawniej Woodstock), aby dzielić się z młodymi ludźmi prawdą, że Jezus żyje i może zmieniać ludzkie życie.

W kontekście skutków, jakie wywołała wśród młodych pandemia, ewangelizacyjne spotkania w realu są okazją, by dotrzeć z przesłaniem Dobrej Nowiny do tych, którzy potrzebują ją usłyszeć.

W tym roku już po raz 21 odbędzie się Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna Przystanek Jezus w dniach od 26 lipca do 1 sierpnia. Z powodu zmiany lokalizacji festiwalu Pol’and’Rock ewangelizatorzy spotkają się w Płotach (woj. Zachodniopomorskie). Zanim ewangelizatorzy wyruszą, by dzielić się wiarą, najpierw sami przeżyją rekolekcje, które poprowadzi dla nich bp Edward Dajczak - ordynariusz diec. Koszalińsko-Kołobrzeskiej i inicjator ewangelizacji na Przystanku Jezus.

„Zdajemy sobie sprawę z tego, że czas trwającej pandemii spowodował w społeczeństwie duże zmiany, które nie ominęły także pokolenia ludzi młodych. Wielu z nich od długiego czasu nie uczestniczyło w praktykach religijnych, nie przystępowało do sakramentów, a podczas izolacji nie miało możliwości bezpośredniego kontaktu ze świadkami wiary” - mówią organizatorzy Przystanku Jezus. Ich zdaniem większe niż wcześniej poczucie wyizolowania i samotności, problemy z depresją i zaburzenia emocjonalne wydają się być dobrą okazją, by opowiedzieć im o Jezusie i Jego odnawiającej miłości, która może przywrócić trwałą nadzieję i radość w zmiennych i niepewnych okolicznościach życia.

Do udziału w ewangelizacji zaproszeni są członkowie wspólnot, stowarzyszeń i ruchów kościelnych. Szczegółowe informacje na temat przebiegu wydarzenia, a także formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie: PRZYSTANEK JEZUS

2021-06-29 08:27

Ocena: 0 -3

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przystanek Jezus

Niedziela łódzka 29/2021, str. I

[ TEMATY ]

Przystanek Jezus

Archiwum Stowarzyszenia w Służbie Nowej Ewangelizacji

Tegoroczne spotkanie odbędzie się od 26 lipca do 1 sierpnia w Makowicach k. Płotów w województwie zachodniopomorskim

Tegoroczne spotkanie odbędzie się od 26 lipca do 1 sierpnia w Makowicach k. Płotów w województwie zachodniopomorskim

To ogólnopolska ewangelizacyjna inicjatywa, która ma miejsce od roku 1999.

Przystanek Jezus jest obrazem Kościoła, który jest otwarty dla każdego i nie czeka, aż ludzie do niego przyjdą. Kościół wychodzi, żeby szukać tych, dla których Bóg, Ewangelia i relacja z Jezusem utraciły znaczenie – mówi br. Mateusz Warda. Podczas festiwalu Przystanek Woodstock (obecnie Pol’and’Rock) odbywa się Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna Przystanek Jezus organizowana już po raz 21. przez Katolickie Stowarzyszenie w Służbie Nowej Ewangelizacji – Wspólnota św. Tymoteusza z Porszewic z archidiecezji łódzkiej. Ewangelizatorzy: osoby świeckie, konsekrowane i duchowne poprzez spotkania, indywidualne rozmowy i wspólne modlitwy dzielą się z uczestnikami festiwalu słowem Bożym.

CZYTAJ DALEJ

W sobotę w diecezji opolskiej święcenia biskupa nominata Waldemara Musioła

2022-12-08 07:17

[ TEMATY ]

Opole

www.diecezja.opole.pl

W sobotę 10 grudnia biskup nominat Waldemar Musioł przyjmie święcenia biskupie w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu - poinformowało biuro prasowe Episkopatu Polski.

Nuncjatura Apostolska w Polsce 29 października br. poinformowała, że papież Franciszek mianował ks. Waldemara Musioła biskupem pomocniczym diecezji opolskiej i przydzielił mu stolicę tytularną Bagi na terenie dzisiejszej Turcji.

CZYTAJ DALEJ

Bydgoszcz: obchody 31. rocznicy powstania Radia Maryja

2022-12-08 21:12

[ TEMATY ]

jubileusz

Radio Maryja

Bydgoszcz

PAP/Tytus Żmijewski

Ordynariusz diecezji bydgoskiej bp Krzysztof Włodarczyk oraz dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk

Ordynariusz diecezji bydgoskiej bp Krzysztof Włodarczyk oraz dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk

Bydgoskie Sanktuarium Świętej Rity było miejscem obchodów 31. rocznicy powstania Radia Maryja. W świątyni modliły się osoby duchowne, wśród nich założyciel i dyrektor rozgłośni – o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, osoby konsekrowane, przedstawiciele władz, parlamentarzyści, mieszkańcy i zaproszeni goście.

Kustosz ks. kan. Mirosław Pstrągowski, witając obecnych, słuchaczy i oglądających Telewizję Trwam, przypomniał, że Radio Maryja swój sygnał zaczęło najpierw nadawać w Toruniu i Bydgoszczy. – Tutaj wszystko się zaczęło. Biorąc udział, prawie co roku 8 grudnia w tych uroczystościach, zastanawiałem się, kiedy radio przyjedzie do naszej parafii. Dzisiaj jest ten pierwszy raz – mówił, zapraszając do modlitwy w intencji rozwoju rozgłośni i powstałych przy niej dzieł ewangelizacyjnych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję