Reklama

Niedziela Łódzka

Sędziejowice: Od powietrza, głodu, ognia i wojny wybaw nas Panie

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Piątkowy wieczór dla Województwa Łódzkiego okazał się pasmem intensywnych burz i opad deszczu. W wyniku czego doszło do poważnych zniszczeń na terenie dekanatu łaskiego w miejscowości Sędziejowice. W wyniku ostatnich wydarzeń atmosferycznych trąba powietrzna przyniosła zniszczenia dla ok 60 domów.

Reklama

- Parafia jako Kościół nie ucierpiała. Przewróciło się jedynie duże drzewo. Sztab kryzysowy został powołany, istotne jest to, że nikt nie zginął. Najważniejsza jest modlitwa o szybkie zapomnienie o wydarzeniu oraz o naprawę szkód. Wspólnota działa dalej – zapewnia proboszcz sędziejowickiej parafii świętej Marii Magdaleny ks. Dariusz Chlebowski.

Po przejściu trąby powietrznej mieszkańcy gminy zmobilizowali się do wspólnego naprawiania szkód.

2021-07-12 08:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Bogaci ubóstwem – chrześcijański mimimalizm

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Agnieszka Boeske

15-16 będzie weekendem maja, kiedy Wspólnota Chemin Neuf przygotowała projekt dla młodych, który odbędzie się w małych grupkach w całej Polsce. Hasłem spotkania będzie słowo z Listu do Koryntian - „Jezus dla nas stał się ubogi, aby nas swoim ubóstwem ubogacić” (2Kor 8,9).

CZYTAJ DALEJ

Chrystus wciąż aktualny

Niedziela Ogólnopolska 38/2018, str. 32-33

Rembrandt Harmenszoon Van Rijn

Fragment obrazu "Chrystus" (XVIIw.)

Fragment obrazu

Jedną z najbardziej niebezpiecznych dróg polskiej czy europejskiej nowej ewangelizacji nie jest zalegający wciąż w nas czy wokół nas układ polityczno-społeczny, czy nawet jego „głośni bohaterowie”, lecz traktowanie Ewangelii jako „muzealnego przekazu”. Ma on już ponad 2 tys. lat i „ośmiela się” jeszcze wypominać nam błędy naszych obyczajów. Tymczasem Ewangelia, którą Kościół niezmiennie przekazuje ludziom wszystkich epok i kultur, jest spotkaniem człowieka z Bogiem Żywym, objawionym w Jezusie Chrystusie. Jest „dokumentem proroczym”, odpowiadającym na wymogi i pragnienia ludzkiego serca. Jest „mądrością zstępującą z góry”, która wolna jest od względów ludzkich i obłudy.

CZYTAJ DALEJ

Wkrótce ogłoszenie daty ŚDM w Lizbonie

2021-09-19 20:08

facebook.com/sandomierzSDM

4 października Komitet Organizacyjny ŚDM Lizbona 2023 ogłosi dokładne daty spotkania młodych. W najbliższym czasie spodziewana jest też publikacja papieskiego orędzia na tegoroczny ŚDM, obchodzony w diecezjach na całym świecie.

Jak poinformował Komitet Organizacyjny ŚDM Lizbona 2023, w poniedziałek 4 października zostanie ogłoszona data spotkania młodych, oraz poprzedzających go Dni w Diecezjach, które od 1997 r. towarzyszą temu wydarzeniu. Hasłem spotkanie, które odbędzie się latem 2023 r. w stolicy Portugalii, są słowa zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza: "Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39). Do tej pory organizatorzy opublikowali oficjalny hymn spotkania (którego polska wersja pt. "Powietrze już drga" została zaprezentowana w 5. rocznicę ŚDM w Krakowie) oraz modlitwę przygotowującą do spotkania. Oprócz daty, duszpasterstwa młodych na całym świecie czekają także na ogłoszenie patronów tej edycji ŚDM oraz miejsc głównych celebracji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję