Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Zaszczep się w weekend w Łodzi!

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Miasto Łódź zachęca swoich mieszkańców do szczepień przeciwko COVID-19. Jest to najskuteczniejszy sposób uniknięcia kolejnych obostrzeń i zmniejszenia następnej fali zachorowań.

Miejskie Centrum Medyczne im. Jonschera zaprasza na kolejny weekend szczepień. W sobotę 17 lipca i niedzielę 18 lipca powszechny punkt szczepień w hali MOSiR przy ul. Skorupki 21 będzie miał do dyspozycji 400 dawek jednodawkowej szczepionki Johnson and Johnson. Punkt szczepień przy ul. Skorupki 21 będzie otwarty zarówno w sobotę 17 lipca, jak i w niedzielę 18 lipca w godz. 9:00-14:00. Na szczepienie nie obowiązują zapisy. Dodatkowe informacje na temat szczepienia można uzyskać dzwoniąc pod bezpośrednie numery telefonu do punktu szczepień: 666 703 539 lub 666 703 540.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Miejskie Centrum Medyczne Jonschera przeprowadziło taką akcję w miniony weekend. Od piątku 9 lipca od niedzieli 11 lipca z możliwości zaszczepienia różnymi preparatami skorzystało ok. 1400 osób - w tym 586 zostało zaszczepionych jednodawkową szczepionką Johnson and Johnson. Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta planuje w lipcu i sierpniu jeszcze pięć weekendowych akcji szczepienia jednodawkowym preparatem: 24 lipca, 31 lipca - 1 sierpnia, 7 sierpnia, 21 sierpnia oraz 28-29 sierpnia.

Akcja sczepień dotyczy także osób bezdomnych. Pod koniec czerwca Placu katedralnym w Łodzi przeciwko COVID 19 zaszczepionych zostało 280 osób zagrożonych kryzysem bezdomności. Wszyscy chętni, zostali przebadani i zaszczepieni jednodawkową szczepionką. Dodatkowo osobom potrzebującym, zostało udzielone pierwsze wsparcie medyczne związane z różnymi dolegliwościami. Akcję szczepień dla osób bezdomnych przygotowali wspólnie przedstawiciele: Caritas Archidiecezji Łódzkiej, Zupy na Pietrynie, Ulicznej Misji Medycznej, Centrum Służby Rodzinie, Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi, Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, Miasta Łódź, Pełnomocnika Wojewody ds. szczepień oraz Rady ds. rozwiązywania problemu bezdomności. W planach są kolejne akcje szczepień.

2021-07-17 14:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: nie do końca wiadomo jak to można zrozumieć, że 1=3, albo że 3=1!

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Prawda o Trójcy Świętej jest ścisłą tajemnicą wiary! Nie do końca wiadomo jak to można zrozumieć że 1=3, albo że 3=1. Są ludzie, którzy mówią, że sama wiara w Boga jest dużym wyzwaniem, a co dopiero łamanie sobie głowy nad taką tajemnicą Jednego w trzech Osobach! – mówił abp Grzegorz Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Bp Artur Ważny o swojej nominacji: Idę służyć Bogu i ludziom. Pokój Tobie, diecezjo sosnowiecka!

2024-04-23 15:17

[ TEMATY ]

bp Artur Ważny

BP KEP

Bp Artur Ważny

Bp Artur Ważny

Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem sosnowieckim dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej Artura Ważnego. Decyzję papieża ogłosiła w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce. W diecezji tarnowskiej nominację ogłoszono w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Ingres planowany jest 22 czerwca.

- Idę służyć Bogu i ludziom - powiedział bp Artur Ważny. - Tak mówi dziś Ewangelia, żebyśmy szli służyć, tam gdzie jest Jezus i tam gdzie są ci, którzy szukają Boga cały czas. To dzisiejsze posłanie z Ewangelii bardzo mnie umacnia. Bez tego po ludzku nie byłoby prosto. Kiedy tak na to patrzę, że to jest zaproszenie przez Niego do tego, żeby za Nim kroczyć, wędrować tam gdzie On chce iść, to jest to wielka radość, nadzieja i takie umocnienie, że niczego nie trzeba się obawiać - wyznał hierarcha.

CZYTAJ DALEJ

XV Jubileuszowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka rozstrzygnięty

2024-04-24 13:04

[ TEMATY ]

konkurs

konkurs plastyczny

konkurs literacki

konkurs fotograficzny

Szymon Ratajczyk/ mat. prasowy

XV Jubileuszowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka rozstrzygnięty. Laura Królak z I Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu z nagrodą Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy.

Do historii przeszedł już XV Jubileuszowy Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka pt. Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem. Liczba uczestników pokazuje, że konkurs wciąż się cieszy dużym zainteresowaniem. Przez XV lat w konkursie wzięło udział 15 tysięcy 739 uczestników z Polski, Australii, Austrii, Belgii, Białorusi, Chin, Czech, Hiszpanii, Holandii, Grecji, Kazachstanu, Libanu, Litwy, Mołdawii, Niemiec, Norwegii, RPA, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Włoch. Honorowy Patronat nad konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda. Organizowany przez Fundację Pro Arte Christiana konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży od 3 do 20 lat i podzielony na trzy edycje artystyczne: plastyka, fotografia i recytacja wierszy Włodzimierza Pietrzaka. Konkurs w tym roku zgromadził 673 uczestników z Polski, Belgii, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Mołdawii, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję