Reklama

Niedziela Łódzka

Łódzcy oazowicze wyruszyli na rekolekcje

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Piotr Niedzielski

Druga połowa lipca to czas zmiany turnusu wakacyjnego, w tym także rozpoczęcie drugiego turnusu Oazy. Wczoraj rano swoją duchową przygodę rozpoczęło 5 oaz z Archidiecezji Łódzkiej.

Trzy grupy wyjechały sprzed parafii Matki Bożej Królowej Polski na os. Radogoszcz Zachód – gdzie znajduje się łódzki dom Ruchu Światło Życie, a dwie grupy z placu katedralnego św. Jana Pawła II w Łodzi. To oznacza, że blisko 300 młodych z Łodzi i okolic, będzie w najbliższych dniach uczestniczyć w rekolekcjach prowadzonych przez łódzki Ruch Światło – Życie.

Reklama

Jak informują organizatorzy każda Oaza jest zwieńczeniem całego roku duchowej pracy, która odbywa się w parafiach. Cotygodniowe spotkania w małych wspólnotach gromadzą dzieci i młodzież na spotkaniach formacyjnych przygotowujących do wakacyjnych rekolekcji.

Jak zauważa ks. Piotr Niedzielski - oaza jest czasem, w którym razem z młodzieżą staramy się pogłębiać wiarę i więź z Panem Bogiem. To budowanie wspólnoty, uczenie się Kościoła. Na pewno ważne jest też dla mnie to, że na oazie mam kontakt z młodym Kościołem, z młodymi ludźmi, którzy nierzadko podbudowują moją wiarę i ożywiają ją. Cieszę się także z tego, że i ja mogę dzielić się z tą młodzieżą swoim doświadczeniem wiary i w pewien sposób pokazywać jej Kościół, Jego dobrą, pozytywną twarz. To zaś wydaje mi się bardzo ważne, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. – dodaje duchowny.

Wakacyjne rekolekcje oazowe trwają najczęściej 15 dni. W tym czasie – każdego dnia - rozważana jest jedna z tajemnic różańcowych (radosnych, bolesnych i chwalebnych). Wyjątkowym dniem – w czasie każdego wyjazdu rekolekcyjnego jest dzień wspólnoty, kiedy - jeśli nie wszystkie, to większość oaz – zjeżdża się w jedno miejsce (najczęściej jest to Krościenko – centrum Ruchu) – by wspólnie się poznać, modlić i wychwalać Boga.

Reklama

Najczęściej wybieranym miejscem rekolekcji oazowych są miejscowości górskie takie jak Barcice czy Rytro k. Nowego Sącza.

W tegorocznych oazach wakacyjnych z Archidiecezji Łódzkiej weźmie udział blisko 500 uczniów szkół podstawowych i ponad podstawowych (Oaza Dzieci Bożych i Oaza Nowego Życia) oraz blisko 400 członków rodzin (Oazy Domowego Kościoła).

2021-07-21 15:43

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Józef dał się poprowadzić Bogu! – Kościół Stacyjny Zesłania Ducha Świętego #28

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

W uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, który jest patronem Kościoła Rzymskokatolickiego oraz Archidiecezji Łódzkiej kościołem stacyjnym - do którego pielgrzymowali wielkopostni pątnicy - był kościół pw. Zesłania Ducha Świętego na Placu Wolności.

CZYTAJ DALEJ

Pierwsza Dama RP odwiedziła Katolicką Polską Szkołę Podstawową w Rzymie

2021-09-16 17:47

[ TEMATY ]

Rzym

Pierwsza Dama

Szkoła katolicka

KAI/Grzegorz jakubowski/KPRP

Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Katolicką Polską Szkołę Podstawową w Rzymie, prowadzoną przez rzymski kościół św. Stanisława B.M. – najstarszy ośrodek duszpasterstwa polskiego poza Polską.

Małżonka Prezydenta RP spotkała się z nauczycielami i rodzicami uczniów Katolickiej Polskiej Szkoły Podstawowej, która działa w Rzymie od września 2009 r. Spotkanie, w którym uczestniczyli także między innymi min. Adam Kwiatkowski i rektor polskiego kościoła w Rzymie, ks. prał. Paweł Ptasznik, odbyło się w środę popołudnie i było okazją zarówno do przybliżenia historii i specyfiki funkcjonowania tej placówki, jak też – przy tej okazji – rozmowy o wyzwaniach i szansach, z jakimi spotykają się młodzi ludzie polskiego pochodzenia, dorastający we Włoszech.

CZYTAJ DALEJ

Pieśń o Zuzeli

2021-09-16 19:40

Paweł Wysoki

Prymasowe Betlejem i Tabor

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję