Niedziela Wrocławska

Śląsk Wrocław wygrał w pierwszym meczu II rundy kw. Ligi Konferencji Europy

W II rundzie kwalifikacji Europe Conference League Śląsk Wrocław wygrał 4:2 (1:0) w ormiańskim Giurmi z Araratem Erywań.

ks. Łukasz Romańczuk

Herb WKS Śląsk Wrocław

Początek meczu został zdominowany przez zespół Araratu. Grając prostymi zagraniami, stworzyli sobie kilka sytuacji, które jednak nie były wielkim zagrożeniem dla drużyny Ślaska Wrocław. W 17. minucie w środku pola niedokładnie podawała Exposito. To stworzyło okazję dla zawodników Araratu do kontrataku. W dobrej sytuacji minimalnie obok bramki strzelił Kone. W 19. minucie po dobrej akcji Robert Pich oddał strzał w polu karnym, jednak świetnie obronił Ermakov wybijając piłkę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu z prawego narożnika strzał głową odda Wojciech Golla i Śląsk Wrocław objął prowadzenie. W 25 minucie bliscy wyrównania byli Ormianie. Po świetnym podaniu Arakelyana strzał oddał Deble, jednak instynktownie mocny strzał obronił Szromnik. W 31. minucie dwukrotnie bramkarza gospodarzy chciał pokonać Fabian Piasecki, jednak nieskutecznie. Pod koniec pierwszej połowy wyrównania szukali gospodarze, jednak bezskutecznie.

Drugą połowę dobrze rozpoczęli piłkarze Araratu Erywań. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Malakyana do bramki trafił kolumbijczyk Juan Bravo. Śląsk Wrocław postanowił szybko odpowiedzieć i już minutę później Ermakova pokonał Fabian Piasecki. Podawał mu Erik Exposito dośrodkowując na drugi słupek. 57. minuta. Po indywidualnej akcji i minięciu dwóch przeciwników przed szansą stanął Patryk Janasik. Jednak pewnie obronił jego strzał Ermakov. W 67. minucie Makowski oddał strzał z dystansu, wprost w ręce bramkarza. Sporo problemów miał w 69. minucie bramkarz gospodarzy, kiedy to Krzysztof Mączyński zdecydował się na strzał. Chwilę później do siatki trafił Robert Pich, mijając dwóch przeciwników. W 75. minucie niepewna interwencja Szromika, która otworzyła szansę dla Hakobyana, jednak piłkarz Araratu przestrzelił z ok. 10 metrów. W 84. minucie zbyt słabo kryli przeciwników zawodnicy Śląska. Strzał oddał Kone i po rykoszecie wpadła do siatki. Nowy wynik 2:3. Bramka dla Araratu obudziła zawodników z Armenii. Za wszelką cenę dążyli chceli wyrównać wynik spotkania. Jednak to piłkarze z Wrocławia strzelili kolejną bramkę. W ostatnich sekundach podstawowego czasu gry Robert Pich strzałem głową podwyższył prowadzenie na 2:4. Po utraconej bramce piłkarzerAraratu atakowali do ostatniej sekundy, ale bezskutecznie.

Ararat Erywań - Śląsk Wrocław    2:4  (0:1)
49. Juan Bravo, 84. Kone - 20. Wojciech Golla, 50. Fabian Piasecki, 70, 90. Robert Pich

Składy:

Śląsk Wrocław: Szromnik - Stiglec, Golla, Lewkot, Janasik (76.Pawłowski) - Garcia, Makowski, Mączyński, (81. Schwarz) Pich - Piasecki (65. Sobota), Exposito

Ararat Erywań: Ermakov - Margaryan, Mkoyan, Prljevic, Bravo (81.Robert Hakobyan) - Muradyan, Pobulic (72. Stanojević), Malakyan (62. Rezik Hakobyan), Deble (72. Yacouba Silue), Arakelyan (62. Manoyan) - Kone

żółte kartki: Deble, Kone, Malakyan. Bravo (Ararat) - Lewkot, Stiglec, Szromnik, Golla (Śląsk)

Sędzia: Nikola Popov [Bułgaria]

Rewanż 29 lipca na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Zwycięzca dwumeczu zagra w III rundzie ze zwycięzcą meczu: Arda Kyrdżali (Bułgaria) - Hapoel Beer Szewa (Izrael)

2021-07-22 16:51

Ocena: +1 -1

Dlaczego trzeba spowiadać się przed kapłanem?

2024-03-27 08:03

spowiedź

Magdalena Pijewska

Skąd wzięła się spowiedź w Kościele? Dlaczego trzeba spowiadać się przed kapłanem? Na czym polega dobrze przeżyta spowiedź? Na te i inne pytania odpowiada nowa książka „Dar przebaczenia. O spowiedzi dla wątpiących” wydana nakładem Wydawnictwa Serafin.

„Dar przebaczenia. O spowiedzi dla wątpiących” to książka wielu autorów. Bogata jest w teksty doświadczonych duchownych: ks. Przemysława Artemiuka, ks. Mariusza Rosika, o. Kazimierza Fryzła CSSR, br. Adama Gęstwy OFMCap, br. Błażeja Strzechmińskiego OFMCap, br. Luisa Dri OFMCap. Nie zabrakło także spojrzenia osoby świeckiej - swoim doświadczeniem podzieliła się publicystka Magdalena Urbańska. Poniżej przedstawiamy fragment książki:

Ponad 50 tysięcy widzów w polskich kinach na pokazach 4. sezonu "The Chosen"

2024-03-28 11:39

„The Chosen”

Materiały promocyjne/thechosen.pl

Serial o Jezusie z kolejnym sukcesem. W polskich kinach 4. sezon zebrał ponad 50 000 widzów, a licznik wciąż rośnie. Kolejne odcinki serialu, co stało się całkowitym fenomenem w branży filmowej, wciąż wyświetlane są w kinach.

Poza repertuarowym wyświetlaniem w kinach, również społeczność ambasadorów serialu organizuje w całej Polsce pokazy grupowe, które nierzadko mają sale zajęte do ostatnich miejsc. W wielu miejscowościach można wybrać się na taki pokaz czy to do kina sieciowego, lokalnego czy domu kultury. Kina widząc ogromne zainteresowanie same wstawiają do repertuaru kolejne odcinki lub powtarzają wyświetlanie od 1 odcinka. Już pojawiają się pierwsze całodzienne maratony z 4. sezonem.

Sąd: areszt dla trojga zatrzymanych ws. Funduszu Sprawiedliwości

2024-03-28 17:20